Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nevet adtál szíved...

Milyen nevet adtál szíved szerint vagy adsz majd gyerekednek/gyerekeidnek? És miért azt/azokat a nevet adnád vagy kapta?

Figyelt kérdés
Tudom általában két szülőn múlik.
2011. júl. 3. 04:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
40%

Rebeka Franciska a kislányunk neve.


Azért ezt a nevet kapta mert olyat akartunk ami Magyarországon elfogadott, elterjedt (tehát nem Dzsesszika meg Kiara meg nem tudom), de mégis modern és egy igazi kis vagány csajhoz illik:) Na ilyen a Rebeka, véleményünk szerint.


A Franciska pedig onnan ered, hogy régen volt egy barátnőm/kolleganőm, aki gyönyörű volt (most is az:), észbontóan csinos, értelmes, vicces, ha valahová belépett nem lehetett nem rá figyelni, szóval amikor megismertem akkor eldöntöttem, hogy ha egyszer lányom lesz, akkor Franciska lesz:)

Szerencsére a férjemnek is nagyon tetszett a név, mind a két nevet pedig azért kapta meg, mert egyszerűen nem tudtunk dönteni:)

2011. júl. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Szerintem ez volt a jó döntés.

És hogy hívjátok? Becézésre is gondolok.

2011. júl. 3. 06:36
 3/48 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk nincs gyerekünk, de egy biztos, ha lesz, nem idegen és nem divatnevet fogunk adni neki. Én a legallergiásabb a Bencére vagyok. Egy időben az összes kisfiúnak ezt adták. Érthetetlen.
2011. júl. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
61%

Lánynév: Dorina (Isten ajándéka)


Fiúnév: Milán (kedves)


Egyik név sem túl idegen hangzású, de nem is a mostanában divatos ősmagyar nevek -azoktól is kiráz a hideg:)

Ja és nem is tucatnevek...

2011. júl. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
32%

Párom ragaszkodott ahhoz, hogy magyar nevet kapjanak a gyermekeink, és nekem sem volt ellene semmi kifogásom. A hideg kiráz, amikor valaki itthon él és külföldi nevet ad a gyermekének. Szempont volt még az is, hogy ne legyen túl gyerekes, hogy felnőttként is méltósággal lehessen viselni.

A fiunk nevét nem volt nehéz kiválasztani, mind a kettőnknek nagyon tetszett, ezért Ő Botond lett.

A kislányunk neve már annál nehezebb feladat volt. Már kamaszkoromban eldöntöttem, hogy az én kislányomat így fogják hívni, de a páromnak nem tetszett ez a név. Nem baj, én ezt diktáltam be a szülőszobán. :)

2011. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
34%

Mivel Magyarok vagyunk kizárólag magyar nevet szeretnénk majd adni születendő gyermekünknek. Ezzel szeretnénk tiszteletünket kifejezni a kihaló félben lévő Magyarság népi hagyományaira,a kultúránkra, kiemelve a magyar költészet gyöngyszemei által megalkotott mondák, regék és mesék csodálatos világát.

Éppen ezért ha lány lesz Villő Hunorka lesz a neve. Fiúként pedig a Nimród Hunor nevet kapja.

2011. júl. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
11%
Az én kisfiam Patrik, sajnos becézni nem lehet.Lányt szerettem volna, és ő Patricia lett volna, így lett Patrik.Amúgy már 1000 kislányra sem cserélném.
2011. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó!

Ez mind szép és jó, de arra nem gondoltál, mit fog majd szólni a gyermeked kamasz(és idősebb korában) ilyen névhez?Szerintem a legfontosabb szempontnak annak kellene lenni, hogy a gyermekem hogyan érzi majd magát a nevével.Igen persze, még mindig jobb egy magyar név, mint pl. egy Vanessza vagy Herkules, de hát...inkább érezze jól magát a gyerek egy vagny névvel, minthogy összesúgjanak a háta mögött.Mert ez tipikus eset.

2011. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
72%
előző vagyok. 07.21-nek írtam.
2011. júl. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Előző válaszoló!

Melyik névre gondolsz, hogy össze fognak súgni a háta mögött?

2011. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!