Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért szed ma sok...

Szerintetek miért szed ma sok anyuka kedélyjavítót, régen ez nem volt szokás?

Figyelt kérdés
Ennyi depressziós fiatal van?Több vendégem nem tudja ezek nélkül a napi dolgait se megcsinálni.
2011. júl. 3. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom kiket ismersz, se a baráti körben, se a családban,se munkahelyen nem ismerek olyat aki bogyókat szedne. Alapvetően mindenki utálja az ilyesmit,még altatós se szoktak beszedni. Egyet se.
2011. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Mert ma van rá lehetősége. Ilyen lelki dolgoknál biztos, hogy sokat számít a környezet. Régen ha egy nő hisztériázott, kapott a férjétől két fülest, aztán szaladt is a konyhába. Szó nem lehetett arról, hogy neki lelki problémái vannak.

Megjegyzem ugye régen az emberek sokkal többet dolgoztak, mint ma. Ma is az a helyzet, hogy a munka segít átlendülni az ilyen problémákon, akkor meg napi 12-14 órát lehúztak, aztán már egyszerűen túl fáradtak voltak ahhoz, hogy ilyen gondjaik legyenek, inkább aludtak.

2011. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

AZért régen se kapott két fülest az asszony. Nem tudom ezeket is miért terjesztitek. A nagyszüleimnél elő nem fordulhatott volna ilyen, a nagypapáim soha meg nem ütöttek volna egy nőt. És a dédszüleim sem.

Uriember ilyet régen nem csinált. Ma már jobban el tudom képzelni.

2011. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

sokkal gyorsabb a világ, és próbálunk neki megfelelni. Ugyanakkor nehezen fogadunk illetve kérünk de nehezen találunk segítséget. Régen a nagy család segített a gyerek nevelésben, ma jellemző hogy a gyerek vagy más várásba költözik, vagy csak saját élete van és nem hagyja hogy bele szóljanak, részben okkal részben meg dacból.

Én el nem tudnám képzelni hogy gyógyszert szedek emiatt, akkor inkább már teákat vagy elmennék sportolni, a jógát jó stressz levezető.


De ebben a hiszti is benne van, meg a tudatlanság, sokan divatból szedik el szedni mert azt hiszik hogy idegösszeomlásuk van holott csak hiszti.

Az is benne van hogy nem figyelünk a másikra, és ezért fordulhat elő hogy többen kapnak idegösszeomlást és még csak észre se vesszük. Bonyolult.

2011. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én az orvosokat se értem, mert ezek a nők már hozzá szoktak, miért kell rögtön felírni valamit, amikor máshogy is lehet kezelni.
2011. júl. 3. 10:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
régen is voltak depressziós emberek csak akkor még nem voltak ilyen szerek, ezért vagy alkoholisták lettek, vagy a munkába menekültek, amúgy aki azt hiszi hogy a depresszió az "hiszti" vagy "rosszkedv" az egyrészt sosem volt depressziós, másrészt fingja nincs mi az csak kimondja az első szót ami eszébe jut
2011. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Néha egyszerűbb felírni valamit, mint vitatkozni a pácienssel. Az orvosok is nehéz helyzetben vannak, eltekintve attól hogy sokan leszarják az egészet, ugyanis sok beteg azt tekinti kezelésnek ha bogyót kapnak, senkinek nincs kedve életmódot váltani. Pedig az lenne a megoldás, de ha ezt javasolják a betegnek az rögtön pörölni kezd hogy hogy képzeli, mamám is ilyen.
2011. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Van olyan ismerősöm, aki a táskájába hordja 20 éve, mert pánik beteg, de nem veszi be.Soha nem kap rohamot, csak ha otthon hagyja, tehát ezeket a dolgokat agyban kéne elsőnek helyre rakni, és ha nincs más megoldás, utána a gyógyszer.
2011. júl. 3. 10:30
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Nyugi ezeknek az ilyen humbugra felírt gyógyszereknek a hatása se túl erős... pont ezért, amit írtál. Pl. ennek a pánikbeteg ismerősödnek is ha C-vitamint írnak fel más néven, az is jó neki, csak azt higgye, hogy nála van és biztonságban van... éppen ezért csak akkor írnak fel komoly, szedálós gyógyszereket, ha tényleg nagyon nagy probléma van.
2011. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Az antidepresszánsoknak a nagy része is nagyon-nagyon gyenge, majdnem placebo.
2011. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!