Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisfiam vezetéknevét meg...

Kisfiam vezetéknevét meg szeretném változtatni, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Férjemmel elváltunk és ha anyagilag nem lenne megterhelő a vezetéknevét megváltoztatnám az én vezetéknevemre. Ez hol lehetséges és mennyibe kerül?
2011. júl. 3. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ti elváltatok,de a gyereknek most is ő az apja. Nem változtathatod meg a nevét, csak ha a férjed is beleegyezik. vagy lemond róla és örökbefogadja az új férjed.

Vagy majd ő kérvényezheti 18 évesen.

2011. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért változtatnád meg? A gyerek indentitástudatához hozzá tartozik a neve. És az apja ismerete. ne tölds ki a saját sérelmedet és bosszúdat a gyerekeden.
2011. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak az apa beleegyezésével lehetséges

Ne tedd. Csak ki b.nál a gyerekkel. Tegnap még Szabó Pisti volt, holnap meg már Kovács Pisti lesz? Hát......

2011. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
37%

Ez mind szép és jó, de nem a kérdésére válaszoltatok.

[link]

Ezen az oldalon el tudsz olvasni mindent a névváltoztatásról. De szerintem a helyi okmányirodában is érdeklődhetsz, biztos segítenek, elmondják, mit kell tenned, mennyibe kerül, stb.

2011. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak az apa beleegyezésével lehet megváltoztatni a gyermek vezetéknevét. Vagy várnotok kell 18 éves koráig.
2011. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 17:35 válaszoltunk.

Mindenki leírta, hogy nem lehetséges, csak ha az apa beleegyezik.

2011. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg lehet változtatni. Az egyik barátnőm megváltoztatta a kisfia vezetéknevét mikor elváltak, mert a férje közölte, hogy "Azt a kis férget többé látni sem akarja!". Ha jól tudom, az apa beleegyezése is kell hozzá. A kérelmet személyesen kell benyújtani a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél. Szerintem telefonon is tudsz tőlük felvilágosítást kérni. Azt, hogy mennyibe kerül, nem tudom.

2011. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!