Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vár rám egy nehéz beszélgetés...

Vár rám egy nehéz beszélgetés az édesapámmal, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Idén voltam 1 éves a szegedi egyetemen. Az a gond, hogy sajnos az első félévemet eléggé elrontottam, nem tudtam jól teljesíteni. Már akkor is sejtettem, de még reménykedtem, hogy egy nagy hajrával sikerül behoznom a lemaradást. De nem sikerült. Nem sikerült elérnem a kellő kreditszámot, hiába teljesítettem a 2. félévben nagyon jól. Így nagy a valószínűsége, hogy átsorolnak költségtérítésesre. Tehát fizetnem kell félévente 160 000 ft-ot. Ezt nyilván a szüleimtől nem kérhetem. Sokat gondolkodtam, hogy is oldhatnám meg, diákhitelből nem szeretném. És arra jutottam, hogy külföldre megyek egy hosszabb időre, addig halasztok az egyetemen, és megpróbálom megkeresni a pénzt az iskolára.


Ez mind szép és jó... de ezt még közölnöm kell az édesapámmal is. Aki nem egy egyszerű ember. Félek a reakciójától. Én nem akarom abbahagyni ezt az iskolát. Szeretem. De ő valószínűleg nem fogja ezt megérteni. És egyszerűen nem tudom hogy is beszélhetném meg ezt vele. Tudom, csak egyenesen. De nem akarok cirkuszt.


Hogy mondhatnám el kíméletesen, hogyan fogalmazzak?


Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!


2011. júl. 4. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Tuti, hogy áttesznek költségesre? Hány kreditet teljesítettél? Elnézést mindenkitől, de a legtöbb helyen szerintem nagyon gázul kell teljesíteni, hogy áttegyenek, te meg azt írtad, a 2. félév már jó volt. Mondjuk nyilván nem mindegy, milyen szakos vagy.
2011. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Mintha magamat olvastam volna, csak nekem anyaval kellett kozolnom a hirt. Odaalltam ele, es elmondtam, hogy ez van. Felkeszultem elotte a nagy cirkuszra, veszekedesre, es nagyon meglepodtem, amikor azt kaptam valaszkent, hogy:

"Gyermekem, ez a te eleted, felnott ember vagy! Ha tanulni akarsz a sajat hibadbol es rendbe akarod hozni, akkor en nem allok az utadba"

1 honap mulva mar egy kulfoldi szallodaban dolgoztam. Ennek mar 5 eve, azota rajottem, hogy sokkal szebb es biztosabb jovo all elottem itt, es sosem mentem haza, hogy befejezzem az egyetemet. Mar van egy kislanyom is, jo poziciom, biztos munkahelyem es most gondolkodom a tovabbtanulason is, bar egeszen mas teruleten, mint amit otthon elkezdtem.

2011. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Mennyire biztos, hogy áttesznek? Jó lenne tudni, milyen szak és mennyit csináltál, pár hete még én is Szegeden spekuláltam, miből mennyi kell :)
2011. júl. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
hát, igazából már felnőtt ember vagy, és nem tőlük várod az anyagi támogatást, te akarsz dolgozni, ezt kellene leszögezni apádnak.
2011. júl. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy voltam vele, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Tavaly előtt nekem sem sikerült valami fényesen az évem, ezért átmentem egy másik szakra, ami már sokkalta jobb.
2011. júl. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

22 kreditem lett összesen. És ugye 30 kellene :S. A Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai karán vagyok, környezettan szakon.

Bennem is bennem van a félsz, hogy ha kimegyek, és bejön, lesz egy rendes állásom, és normális életem, akkor nem jövök esetleg haza. Most azt gondolom, nem akarom abbahagyni az iskolát semmiképpen. De ki tudja mit hoz az élet? Az is benne van a pakliban, hogy kint találok valakit magamnak. Nem lehet előre tervezni.

Nem tudom. Olyan tanácstalan vagyok és ideges. Már nagyon meg kellene ejteni azt a beszélgetést...

2011. júl. 4. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!