Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozók! A családot...

Egyéni vállalkozók! A családotok mennyire támogatott, amikor eldöntöttétek, vállalkozók lesztek? És hogy viselték a kezdeti kudarcokat?

Figyelt kérdés

Férjem támogatná azt az ötletemet, hogy egyéni vállalkozó legyek. Munkahelyem nincs, és hiába küldöm az önéletrajzom, csak ügynöki munkára hívnak vissza. Így felvetettem, megpróbálom a vállalkozósdit. Pár éve egy rövid ideig csináltam, akkor ment, csak közben kaptam egy jól fizető állást, és a kettőt együtt nem bírtam.

A család mennyire támogatott az elején? Mennyi rótták fel a szemedre, hogy az elején nem volt túl nagy bevételed? És ti hogy viselték, hogy nem tudtátok előre kiszámolni, abban a hónapban mennyi pénzetek lesz?


2011. júl. 4. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hello!

nekem is ilyesmi a helyzetem, nekem van állásom, csak nem a legjobb fizetés szempontjából, aztán gondolkozok valami egyéni vállalkozói melón.

A F*mily Fr*sthoz mehettem volna, de ahogy számolgattam nem érte volna meg...

2011. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem megszűnik a munkahelyem, és hiába keresek, semmit nem találok, így ez most egy kényszerhelyzet lenne.
2011. júl. 4. 12:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Meg gyermekeket szeretnek, es utana tervezek vallalkozast. Eddigi dönteseimben a csaladom nem tamogatott, es azt gondolom, hogy bar azzal könnyebben mehet, jobb erzesekkel, de enelkül is megcsinalom. Azert azt nagyon toleralnam, ha valaki nem direkt hatraltat, keresztbe tesz, mert sajnos erre is volt pelda az eddigi eletemben.

Egyik testverem pozitiv peldajat tudom irni: neki az elsö 3 honapban 0-ra jött ki a penze, vagyis "ingyen dolgozott" kozmetikus vallalkozasaban, ezutan "rohamos" bevetelnövekedes. Mindjart egy nagy varos föteren kezdte. Reklamra nem költött, csak par szorolap terjesztesere (munkahelyeken, környekbeli falvakban) ismerösöket kert meg. Fel evvel ezutan mar 3 hettel elöre kell idöpontot kerni nala...

2011. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bocs,csak a párom az E.V.,de így még talán jobb is,hogy én írok helyette,hiszen így a saját gondolataimat nyíltan kimondom:

Kezdetben nem voltak kudarcok,később jött a pofára esés: mert a beszállítónkat valahogy elmarta tőlünk az egyik konkurencia.

A párom először csak mellék állásban volt vállalkozó,de kirúgták,így főállásban próbálkozott. Elég szűkösen (csekkek kifizetése után még be tudtuk 20. ezerért vásárolni,és naponta költhettem 6-700 ft-ot- 2gyerkőc van,én gyeden.),de kijöttünk abból,amit a közösbe tudott tenni- munka alig akadt, de nem bántam,segítettem ha volt megrendelése- kiakadtam,amikor az öccsének fizetett,hogy lefessen egy megrendelt árút,holott az öccse itt lakott. Ebben nem értettünk egyet! -nagyon nem!

Akkor vesztünk össze,mert kértem hogy hagyja abba a vállalkozást,amikor már semmit nem tudott a közösbe adni,a fizetni valók meg gyűltek: apeh tartozás 300. 000 ft. jelenleg., felvettük a provit,hogy a házunkat át tudjuk vetetni,és jelzálogot tudjunk felvenni,hogy a havi fizetni való kevesebb legyen,de sajnos fordítva sült el a dolog.; munka még midig sehol, a gyed-em hamarosan letelik,napról napra élünk. Ezt már nem bírtam,ekkor kértem,hogy hagyjon fel a vállalkozósdival. Mind eközben keresett a vállalkozáshoz is munkát,és egyéb melót is,hogy legalább mellékállásban tudja folytatni. Ez volt 1-2 hónapja.

Ma már van munkahelye,amit alig bír- őrködik 24/24-ben,mellette bejött egy két megrendelés. Segítek,ahol tudok! Támogatom,bár nem tetszik,hogy még csak 2 napot dolgozott,de reggel amikor hazajön,átöltözik,és megy is a dolgára,és valamikor este fekszik le,de másnap hajnalban kel,mert megy őrködni 24-órát.


Üdv: "vállalkozóné"

2011. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
12:55-ös: most van munkád?
2011. júl. 4. 13:09
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ahogy kivettem, a férjed őrző-védő céghez került. Oda csak kényszerből megy az ember, tapasztalatból mondom, mert látom itt a cégnél mit csinálnak a biztonsági őrökkel.

A férjed milyen tevékenységet csinált? Akkora volt a harc a konkurenciával?

2011. júl. 4. 13:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Anya egyéni vállalkozó,boltja van.

Kényszerből kezdett bele,feketén,átalakitva a ház egy részét,mert öcsém beteges,nem tudott visszamenni dolgozni miatta,az a pénz meg kevés volt amit erre kapott.

Összedolgozva a család,hol jól hol kevésbé jól megy,mostanra mindketten csak ebben a boltban dolgoznak,anya árul,férje árutszállit.

Elvannak,a maguk urai,nekik bejött.

De én nem csinálnám,túl sok idegességgel jár,és az apehbüntetés mindig milliós..

2011. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jól írod,kényszerből van ott,de örülünk,hogy van munkahelye! Saját költségére kell hogy eljárjon,de így is több marad,mintha nem dolgozna ott.

Fát árulunk- a beszállító a fa felét mindig hitelbe adta ide,sajnos nem sikerült össze szedni annyi pénzt,hogy más beszállítótól rendeljünk.

Ilyenkor pedig nyílászárókat forgalmazunk,beépítéssel,fa kerítéseket csinálunk,utca-házszám táblákat,fejfát...-már mindent elvállal.

2011. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Honlapja van?
2011. júl. 4. 13:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja,a fent említett konkurencia itt van az utcán végén. Amit tudni kell róluk,hogy ők nem csak fát árulnak,hanem állateledelt,építési kellékeket,és még kocsmájuk is van,ahol ráadásul hétvégente be sincs kapcsolva a pénztárgép...stb. Az egyetlenek voltak,akiket zavart,hogy képbe kerültünk. Próbáltak bezáratni,kiküldtek akit lehetett,minden félét híreszteltek rólunk. Mivel sehogy nem tudtak keresztbe tenni,így a beszállítónkat marták el. A mai napig nem tudjuk,hogy mivel tudták.


Üdv:"vállalkozóné"

2011. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!