Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyuéknak?

Hogyan mondjam el anyuéknak?

Figyelt kérdés

Én egy 19 éves lány vagyok, Budapesttől 70 km-re lakom, idén érettségiztem, Pestre megyek tovább tanulni, a szüleim elváltak.

A konkrét problémám az lenne, hogy anyu azt még elfogadta hogy Pestre megyek tovább tanulni, de azt nem tudom hogy hogyan mondjam meg neki hogy 2 barátnőmmel, albérletbe megyek lakni. Anyuval, nevelőapámmal, és két húgommal élek. Apu mindenről tud, támogat, hiszen szerinte is gazdaságosabb lenne ha nem élnék anyuékkal, ugyanis dolgozom, de ha 10ezret magamra költök akkor sokat mondok, és ennek 90%a kajára megy el melóhelyen.

Szóval ha minden jól megy, 2 nap múlva megyek beiratkozni. Sokak szerint a jéghátán is megélnék. Nem félek a költözéstől, csak anyum elég hirtelen haragú, hisztis természet.

Mikor és hogyan mondjam el hogy én nem leszek hazajárós, hanem felköltözöm...?


Előre is köszönöm a segítségeket!


2011. júl. 5. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy felköltözöl lehetsz hazajárós.

Nekem a fél osztályom albérletben lakik és mégis max 2 hetente hazajárnak.

2011. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy sokkal többe kerülne nap, mint nap hazajárkálnod, mint ha 2-3hetente hazamennél és közben albérlet. Nagyon sok időt elvenne a tanulástól, munkától is. És válassz megfelelő pillanatot:P
2011. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70 km az nem sok.. talán úgy kezdeném: hétvégén fogok hazajönni. (ezután, mikor egy kicsit megszokta a gondolatot, meg hogy csak hétvégén vagy, majd lehet ritkítani, ha programok vannak hétvégén..)
2011. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én jóformán ki akarok innen szabadulni.. hazajönni nekem a két-három hét is sűrű lenne...
2011. júl. 5. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, akkor is biztosítsd róla, hogy nem arról van szó, hogy soha többet nem lát.

Én ma mondtam el anyunak, hogy 1 év!!! múlva elköltözöm és teljes letargiában van, hogy akkor ő most soha többet nem fog látni.

Nem erről van szó. Ezt fontos, hogy tudja és felfogja.

Akkor majd megnyugszik.

21/L

2011. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Idővel anyud el fogja fogadni. Eleinte majd gyakrabban jársz haza, később meg egyre ritkábban.
2011. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én jóformán ki akarok innen szabadulni.. hazajönni nekem a két-három hét is sűrű lenne.


Miért most börtönben vagy?

2011. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jóformán^^
2011. júl. 6. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Mesélj.
2011. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!