Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez helyes nevelés? Hogy...

Ez helyes nevelés? Hogy nyissam fel a szüleim szemét?

Figyelt kérdés

A hugom 13 éves,még közel sincs a 14-hez,de éjjel már discoba volt. Azt kamuzta hogy a bnőjéhez megy,de nagyon feltűnő volt,hogy pont annyi pénzt kért,amennyi a belépő,és még buszoznia,se semmi mást nem kellett neki,szóval értelmetlen volt pénzt adni neki.. Ehhez képest egész éjjel egy discoban volt,mikor mondtam a szüleimnek,senki le se sz*rta,azt mondták hogy mekkora r*banc vagyok,hogy discoba járok 16 évesen,holott a hugom iszik(nem 1x kaptuk már rajta),cigizik (a szüleim is tudják),mégsem csinálnak semmit. Én meg ha el szeretnék menni,akkor mindennek elvagyok hordva,igaz én sem vagyok olyan nagy,de mikor éljem ki magam,35-40 évesen? O.O De én nem szoktam inni,se cigizni,és 13 évesen a disco közelébe nem jártam. A tesómat és engem annyira rosszul nevelnek,a tesóm 17 évesnek hiszi magát, ha éjjel jön haza senki nem szól neki érte,de ha én d.u. 5 körül érek haza,az az első hogy hol voltam. -.-" Most is.. elmentek hétvégére,szinte semmi kaját nem hagytak nekem itthon,de mindig ezt csinálják,alig hagynak itthon valamit,ha meg csinálok vmi kaját magamnak,akkor is az van hogy minek b*szom el a hozzávalót,és reggel is apám elhordott mindennek anyámmal együtt,mert itthon szeretnék maradni. De az sem baj hogy a tesóm mindenemet lenyúlja. -.-"

Ez helyes nevelés? És most nem jókislánynak akarom magam beállítani,de minden így van!

16L


2011. júl. 9. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
:S Egyáltalán nem helyes nevelés, és teljesen megértelek. egy barátom hasonló helyzetben van... Szerintem először meg kellene próbálnod a tesóddal beszélni, elhívod valahová és valahogy értelmesen megbeszélni. Próbáld meg hogy nem gyerekként tekintesz rá hanem egy felnőttként akivel meg lehet beszélni dolgokat hiszen neki is ez a célja, pl hívd el kávézni. A szülők... hmm nehezebb eset az a gond velük hogy felsőbb rendűnek tekintik magutak ahogy az az állat világban is van és egy kamasszal szemben pedig végképp mert ilyenkor már érzik azt hogy te is épp olyan határozott személy vagy mint ők, csak ők még kihasználhatják azt a jogot hogy függsz tőlük. Bocsi hogy megkérdezem de a szüleid esetleg nem alkoholisták? Ilyenkor szoktak ehhez hasonló problémák lenni. Szerintem velük is hasonlóan kellene tenned leülni és megbeszélni, nem otthon hanem valami semleges helyen: parkban étteremben ilyesmi. Próbálhatnál először anyukádra hatni az ő szívüket sokkal könnyebb meglágyítani, és ha tényleg látja hogy nem hisztizni ( ő így láthatja hogy mindez csak hiszti) meg veszekedni akarsz akkor nem lehet ellenvetése hogy eltöltsetek csak ketten egy kis időt.
2011. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem isznak. Nem hallgatnak rám,mintha nemis mondanék nekik semmit,nem figyelnek rám. Már nem 1x mutattam meg a tesóm "dolgait",ahova a cigis dobozokat teszi,szerintem gyűjti. :| Anyám annyit mondott hogy: Nem baj,nem szólok apádnak,apám meg nemis mondott neki semmit. Tegnap este is mondtam nekik hogy tudom hova megy,senkit nem érdekelt.
2011. júl. 9. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor nem is próbálod meg amit javasoltam? Igazából elég nehéz ügy ez szerintem apukádra lehet a legnehezebben hatni... Már leírtam ami szerintem megoldás lehet, ne tudom hogyan tudnék még segíteni amúgy én is 16L
2011. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát ez elég nevetséges a szüleidre nézve. Szerintem ülj le velük a konyhába, és mond meg hogy te ezt nem viseled el tovább, vagy a húgosat is rendesen fegyelmezik vagy veled legyenek engedékenyebbek de ezt a látványos megkülönböztetést hanyagolják mert nem szülőkhöz méltó. Vagy menj át egy barátnődhöz úgy hogy nem szólsz nekik, aludj ott, és hagyj ott a szüleidnek egy levelet, írd le az érzéseidet hogy mit gondolsz erről. Ha ez sem használ akkor foggalmam nincs mit tehetnél, de ez szerintem szörnyű ez a viselkedés... :( Egyébként szerintem egy kicsit te is hibás vagy, hiszen nem hiszem hogy nagyon egyengetted volna a húgod útját, én is sokat köszönhetek a nővéremnek, hiszen sokszor mutatta a helyes utat. Lehet hogy először a húgoddal való kapcsolatodat kéne kicsit jobbá tenni. Én mindenesetre sok sikert kívánok, és ha bármi más egyéb problémád van nyugodtan fordulhatsz hozzám. :))

16/L

2011. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!