Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válasszak? Mi lenne...

Mit válasszak? Mi lenne helyes? Ki téved?

Figyelt kérdés

Anyám már egy éve tudja, hogy meleg vagyok, és nem akarja és nem is tudja ezt elfogadni. (Nem akartam, hogy megtudja, rájött magától is)

Szerinte a melegek között nincs őszinte, igazi szerelem, sem olyan kapcsolat, ami egészséges és pozitív hatású lenne, ezért konkrétan megtiltotta hogy ismerkedni próbáljak. Vallási okokra és társadalmi okokra is hivatkozva tiltotta meg nekem.


Azt mondta, hogy menjek terápiára, Ő kifizeti. ha pedig a terápia sem segít, akkor nyugodt elvonult életet élhetek, és nagyon szép eredményeket érhetek el a választott hivatásomban, de semmiképp nem lehetek együtt egy másik férfival.


Érzem, hogy választanom kell. A saját boldogságom és a családom jóhíre és boldogsága között. nagyon szeretnék boldog lenni, de bármit is tegyek a szívem ketté fog törni.


Segítsetek néhány tanáccsal kérlek.


2011. nov. 3. 07:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi idős vagy?
2011. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A hivatasodnak semmi koze az erzelmekhez. Most meg talan ffiatal vagy es a szuleid hatasa alatt vagy, de amikor mar megteremtetted a sajat eletedet, otthonodat, ott mar te dontod el, hogy kivel elsz!
2011. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
A családod jóhírének és boldogságának SEMMI, de SEMMI köze ahhoz, hogy kivel esel szerelembe. Éld a saját életed, legyél boldognak, édesanyádnak egyszerűen nincs joga hozzá, hogy megtiltsa, és elvegye tőled a szerelem lehetőséget. Előbb-utóbb édesanyádnak is meg kell békélnie, ha látja, hogy elveszít. Az egy dolog, hogy vannak korlátolt, begyöpösödött emberek, akiknek az, hogy te egy férfivel vagy együtt, szúrhatja a szemét, de ez még nem indok arra, hogy elásd magad. Ha nem ezért, hát piszkálnának másért, ahogy a többi embert is. Velük nem kell foglalkozni. Abban pedig reménykedj, hogy édesanyád jobb belátásra tér, csak mert neki téves elképzelései vannak egyes dolgokról, még nem jelenti azt, hogy te rossz vagy. Ha látja, hogy boldog vagy, talán észhez tér.
2011. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, és éppen a szakmám utolsó évén dolgozom, vagyis jövőre lesz papírom is róla. Utána egyetemre akarok menni. Nagyon töröm a fejem azon, hogy elköltözzek inkább albérletbe, vagy esetleg másik városba, talán külföldre.
2011. nov. 3. 08:39
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Figyu, a saját boldogságod legyen az első! Anyukád sajnos azt nem érti, hogy ez nem olyan dolog, ami terápiával, begubózással, nem ismerkedéssel orvosolható. A szerelmet nem lehet száműzni az ember életéből és ha ez a szerelem egy azonos nemű képében talál meg, akkor azt el kell fogadni. Anyukádnak biztosan nagyon nehéz lehet, de ez alap dolog, hogy meg kellene értenie.
2011. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A terápiára nem csak azért lenne szükség mert meleg vayok, hanem mert tényleg meg kell találnom önmagam. És ebben egyetértek anyámmal. Sok elfojtott érzésem van, meg elég sok trauma ért gyerekkoromban, amit nem kezeltünk.

Aztmondta, hogyha ezeket a fájdalmas csomópontokat kezelnénk, akkor megváltoznék, és nyitni tudnék a nők felé is. Szerinte csak fel kell dolgoznom.


De én ... már nem is tudom mit akarjak.

2011. nov. 3. 09:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ebben az esetben még kihúznám az egy évet a papírig, aztán tipliznék máshová.Azt, hogy egyetemre vagy külföldre, már attól tedd függővé, hogy magánéleti és szakmai (munka) szempontból melyikkel jársz jobban.


Anyukádnak valóban nem túl khmm.... felvilágosult a hozzáállása.

Emlékszem, hogy 14-15 éves lehettem, amikor véletlenül meghallottam, hogy a szüleim beszélgetnek valakivel rólam. Akkor épp a nehezen kezelhető kamasz stádiumban voltam és okoztam némi fejtörést a szüleimnek (konokság, nem megfelelő tanulmányi átlag, szabadságvágy, stb). Erről beszélgettek, a szüleim mondták, hogy igen, néha lecsapnának, mint a taxiórát, annyira felhúzzák magukat egy-két dolgomon, DE a gyerekük vagyok és akkor is az maradok, ha embert ölök. Erre az ismerős visszakérdezett, hogy ilyen mértékű dolognál is mellettem állnának? A szüleim mondták, hogy ez most egy nagyon eltúlzott példa volt és ilyet nem is feltételeznének rólam, de ha bármilyen komolyabb nehézség lenne (keménydrogos lennék, homoszexuális, komolyabb bűncselekmény, stb), akkor AZT ítélnék el, amit tettem, nem engem. Engem támogatnának, bármi is van, mert a gyerekük vagyok és nem feltételek miatt szeretnek, hanem magam miatt.


Egyrészt akkor még hebrencs kamaszként is elszégyelltem magam, másrészt szerintem tényleg ez jelenti azt, hogy valaki szülő és szereti a gyerekét.

2011. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Anyám kijelentette, hogy szeret engem, de nem fogadja el, hogy ezt az utat választom, és ha mégis ezt teszem, akkor nem akar a közelben látni.
2011. nov. 3. 09:32
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha az önismereteddel, önértékeléseddel kerültél konfliktusba, abban valóban tud segíteni egy pszichológus. De ha meleg vagy, abból nem tud kigyógyítani. Azt el lehet fojtani, de kb olyan, mint amikor valaki erőszakkal ébren tartja magát. Lehet kávét inni, stresszelni, mozogni, stb, de előbb-utóbb győz az ösztön.

Szóval pont annyi esély van téged "átnevelni", mint az alvásról végleg leszoktatni.

Igen, tudom, hogy a melegség (partnerkapcsolat, szexualitás) nem fizikai létszükséglet és nem vezet halálhoz, de nagyjából olyan megterhelést jelent a hiány lelkileg, mint az alvásmegvonás rövidtávon.


A pszichológussal inkább arról kellene beszélgetni, hogy miként tudd elfogadni a saját identitásod és miként tudd feldolgozni anyád hozzáállását. Átnevelésen ne gondolkodj, nem működik. Ha biszex lennél, akkor is erőszakot tennél magadon, de akkor lenne esély egy agymosásra. Ha teljesen meleg vagy, akkor maximum elfojtják pár évre, te meg csak annyit fogsz érezni, hogy baromira nem ezt akartad és nem érzed jól magad a bőrödben.

Ha ezt lehet kapcsolgatni, akkor a heterokat is át lehetne nevelni meleggé. Ahogy egy hetero ódzkodik egy meleg kapcsolattól, pont annyira ódzkodnál te is egy hetero kapcsolattól.

2011. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én elfogadtam, hogy meleg vagyok. Csak anyám, nem viseli el.


Az egyetlen tüske az oldalamban, hogy vallásos vagyok, és a melegséggel együtt néha nehéz ezt vállalni.

2011. nov. 3. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!