Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megjön majd az anyai ösztön?

Megjön majd az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Barátommal már elég komoly a kapcsolatunk, gyakran kerül szóba a gyerek vállalás téma is az elkövetkező 4 éven belül! Én még elég fiatalnak érzem magam, 24 éves vagyok, és egyáltalán nem szeretnék még anya lenni! Úgy érzem, nem is tudom mit kezdenék egy gyerekkel, aki rám van bízva, és aztán örökké felelős lennék érte. És utána be lennék zárva egészen, és amúgy is, nem szeretnék még ennyire megkötve lenni, ráadásul irreverzibilisen. Néha megijedek ezektől a gondolatoktól, én sokszor érzem, hogy szeretnék majd egyszer babát a barátomtól, de nem tudom, mikor, mert mostanában biztos nem. Vajon fog-e ez még változni... Mi van, ha belőlem is olyan nőci lesz, aki 30 évesen jön rá, hogy még mindig nem nőtt ki a lázadó korból, és otthagy csapot-papot. Nem szeretnék ilyen lenni, de néha már most is úgy érzem, inkább elmenekülnék, minthogy szülnöm kelljen... mostanában. Mert később majd igen, persze, csak mostanában ne.
2011. júl. 11. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Képzeld 24 évesen én is így voltam. A gyerekekre rámosolyogtam, szóltam hozzájuk, de semmi többet nem akartam. Két év eltelt és totál bele vagyok őrülve, h gyerekem legyen. Munkát váltottam, olyan helyen dolgozom, ami mellett könnyebb beiktatni egy babát. Gyerekneveléssel kapcsolatos írásokat olvasok (tény, h nekem eü suliból már jelentős alaptudásom is van). Elkezdtem rendesen étkezni, mozogni, h ne legyen túl sok bajom terhesség alatt, után.
2011. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen típusú emberek és sztem az ilyen ne is szüljön csak azért, mert muszáj! Én is ilyen voltam, egészen addig, míg a mostani (5,5 éve vagyunk együtt) páromat meg nem ismertem. Vele kezdettől téma volt a gyerek, ő volt az első, akire azt mondtam: Ő lesz a gyerekem apja (mindig csak 1-et szerettem volna).

Szóval sztem 2 lehetőség van:

1. más feladatod lesz az életben, mint az anyaság, ami egyáltalán nem baj!

2. nem biztos, hogy a párod az, akivel le fogod élni az életed (minden oké köztetetek?)

Amíg azt gondolod, hogy nem állsz készen teljes szívvel az anyaságra, ne add be a derekad, mert igen, sok lemondással jár! Lányunk 2 éves és nem adnám a mostani életem semmiért, de azért néha hiányzik a régi, "gondtalan" életünk...

2011. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nagyon sok nő érzi ezt. Idővel majd megjön az ösztön és a vágy is egy gyerek után.

Ha még nem állsz készen, akkor várj! Fiatal vagy még.


Azt mondják nem akkor vágyik egy nő igazán egy gyerekre, ha azt mondja "el tudom képzelni az életemet egy babával", hanem akkor, amikor azt mondja: "nem tudom elképzelni az életem egy baba nélkül".

2011. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy ha nem zárkózol el teljesen az anyaságtól, szerintem idővel kialakulhat.
2011. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jönni fog. nyugi. egyszer csak azt érzed,h a ygerek utáni vágyad minden mást elhomályosít. ezzel fekszel,ezzel kelsz.. na akkor kell szülni. addig nem szabad,csak azért mert idő van,vagy mert a férjed akarja. nekem 28 évesen jött ez. 30 voltam amikor megszületett a fiam. ahogy megszületett éreztem h még mindig erős a vágy. 20 hónap mulva a lányom is megszületett,aki most 2 éves. és a vágy újra kopogtat.. :) de van akinek 1 után elmúlik.


akkor leszel jó anya ha magaddal tisztában vagy. ha egyáltalán nem akarsz majd gyereket az se szégyen. inkább akkor ne szülj,mint h legyen gyereked akivel nincs kedved-energiád törődni. anygon sok olyat ismerek aki szült,de a gyereket az anyja neveli mert ő rohant vissza dolgozni,jár tovább bulizni stb. ez nem jó a gyereknek.


szóval őszinteség magaddal és a pároddal. és ha ő azt mondja h ő bizony 2 év mulva apa akr lenni te pedi érzed h akkor még tuti nem mert mások a terveid akkor az a tisztességes h elengeded h megtalálja azt a lányt aki szül neki

2011. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vszínűleg nem vagy még kész az anyaságra

én 24 évesen szültem 16 hónapos a kislányom

nekem sem jött elsőre az anyai ösztön,még akkor sem amikor a kezemben tartottam, bár már kislánykoromban is mindig anyuka akartam lenni

és bizony egy baba nagy felelősséggel jár.


1. baba

2. baba

3.baba....és mindíg ő lesz az első!

és van olyan nő aki olyan mint te, nem akar babát, nincsenek anyai érzései


de már egyszerűen imádom a lányom ő a mindenem

együtt nevetünk együtt sírunk, ő a jobbfelem a férjem meg a bal :)

ha véletlenül meg terhes lennél hidd el lenne időd gondolkodni a 9 hónap alatt.

ahogy érzed a kis rúgásait az uh-on ahogy ficánkol és hogy nunis vagy kukis..


de hát te még nem vagy készen az anyaságra a leírtak alapján..csak nehogy 35 évesen jöjj rá amikor már ketyeg a biológiai órád...

2011. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan így vélekedtem én is aztán egyszer csak ott volt a kezemben a pozi teszt hogy most mi legyen??

De az biztos hogyha akkor nem lett volna véletlenül akkor még most sem lenne.

Vígan ellennénk volna spórolt pénzünk és halálra unnánk magunkat és millió élménnyel szegényebbek lennénk,mindig azt mondom akkor jön amikor ő jönni akar és nekünk be is vállt.

Lehet hogy egyszer csak úgy kelsz fel hogy most de azonnal és lehet hogy sosem lesz és így lesz kerek az életed.

Nem mindenki egyforma,nem kell azért úszni az árral mert mindenki azt mondja, majd kialakul csak figyelni kell arra mit súg belül a kis hangocska és nem elnyomni hogy most ezért most azért nem persze nem fenékig tejfel az élet sehol sem vannak extrém helyzetek.

Nálunk is akkor sikerült amikor 2hete laktunk közös albiba.

Senki nem mondta hogy be kell zárkózni babával ki lehet és ki is kell mozdulni.

2011. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint már korábban is kétségeim voltak affelől, hogy mennyire szeretnék anya lenni, olyan kettős ez az érzés, valahol belül érzem, hogy ha pár dolog helyre kerülne még, akkor szeretném. Ráadásul a párommal kapcsolatban az első gondolatom az volt, mikor megláttam életemben először, hogy azt szeretném, ha ő lenne a gyerekeim apja. Akkor az meg is lepett akkor, és azóta már tényleg a párom...
2011. júl. 11. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!