Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kispapák! Nálatok milyen...

Kispapák! Nálatok milyen hamar alakult ki az apai ösztön?

Figyelt kérdés
A kisbaba születése után mennyi idő után jelentkezik az papai ösztön? Egyenlőre még talán fel sem tudtam fogni a nagy örömtöl.
2011. aug. 30. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen fordítva éreztem az elején, vagyis fel sem tudtam fogni a döbbenettől, hogy apa leszek. Voltaképpen mindaddig fenntartással kezeltem az apaszerepet, amíg ott nem voltam a kórházban, és meg nem láttam a kislányom születését, meg nem hallottam a hangját, és át nem éltem az első perceket, amikor a szemét nyitogatta. Ma is könnyek szöknek a szemembe, amikor arra a pillanatra gondolok, és akkor gondoltam arra először, hogy annak a babának, a lányomnak a legjobb apukája leszek. Azonnal kialakult az apai ösztön, és ahogy múlt az idő, egyre érzékenyebb lettem, átálltam gügyögő módba.
2011. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

egy bő másfél éves kislány apukájaként azt tudom neked mondani, hogy azonnal. de nem fogod észrevenni.


legalábbis velem úgy történt, hogy annyira természetesen és magától érthetően változtak a prioritásaim, hogy észre sem vettem. nekem legalábbis sosem volt olyan gondolatom, hogy ezt vagy azt már nem lehet, mert apuka vagyok. eszembe sem jutott olyasmi. csak időnként veszem észere, hogy bizonyos szituációkban mintha másképpen viselkednék, mint a lányom születése előtt tettem volna. de most ez a természetes.

2011. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, és az anya vagyok, de a párom ,amellett hogy nagyon jó apa, az elején nemigazán tudott mit kezdeni a helyzettel.Bár bevontam jópár dologba, ahogy a "nagykönyv " is megírja, de vhogy olyan kívülállóként "éreztem" őt. Akkor változott meg a helyzet, amikor elkezdett gügyögni a gyerkőc, meg menni, szóval látványosan fejlődött. most hog már beszél is, nagy haverok lettek :)
2011. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!