Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen irigy vagyok egy nő...

Betegesen irigy vagyok egy nő ismerősömre. Hogyan győzhetném le? 20 L

Figyelt kérdés
nézegetem a képeit, külsejét és belső viselkedését is nagyon irigylem. (mérsékelt) utálattal fejezem ki ezt felé (gimiben felettem járt). ráadásul egyik barátnőm barátnője..
2011. júl. 11. 20:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondom, de 20 évesen lehetne ennél több eszed. Miért jó erre pazarolni az időt, mi van ha szebb, jobb, okosabb stb, nem ő az egyetlen, ennyi erővel a másik 5-20 millió ember is kellene idegesítsen, mert jobbak nálad. Felfogás kérdése...
2011. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
48%
Rúgd combon xD
2011. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy változtass, vagy fogadd el, hogy nem változhatsz.

Az irigység idő- és energiapazarlás.

2011. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
mutatsz róla képet??
2011. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Ülj le szépen egy csöndes sarokba és próbáld meg átgondolni magadban, hogy édesanyádat vagy valamelyik kidősebb nőrokonodat, aki neked meghatározó figura volt kicsiként, miért tartod magadnál többre. (Ez a gyökere a nálunknál idősebb nő elleni irigységnek). Ha őszinte leszel magadhoz, és lerendezed ezt a kérdést, akkor az általad említett lány iránti irigységed is el fog múlni, de legalábbis egészségesebb mértékűre csökken.


Írhatsz listát is: mit szeretek magamban, mit nem, mi az, amit többnek látok benne, és magamban nem...stb. Sokat segít tisztázni az indulataidat és a viszonyodat önmagadhoz.


Aztán: ha teheted, menj fodrászhoz, kozmetikushoz, válogasd meg a ruháidat, keresd meg a saját egyéniségedet, stílusodat! Olvass, járj színházba, moziba, koncertekre, képezd magad - és a belsőd is fejlődésnek indul.


Ha csak ülsz és rágod magad, tehetetlenül az irigységtől, akkor előbb-utóbb felemészt a düh, harag és gyűlölet, ami az egyre durvuló mértékű irigység következménye. De ha cselekvésbe forgatod azt - mint amiket pl. fent írtam tanácsként -, akkor azt veszed észre, hogy nincs mit irigyelni rajta, mert magad sem vagy kevesebb nála. Sőt!


Az is jó megoldás, ha megismerkedsz az irigyelt lánnyal és megpróbálod elfogulatlanul szemlélni őt. Hamarosan látni fogod, hogy "nem mind arany, ami fénylik".


Ha nem megy, akkor irány az imagináció: képzeld el, hogy tüchtig, kisminkelve, haja megcsinálva, tündéri ruciban, magas sarkúban vágtázik éppen valami nagyon-nagyon fontos helyre, és véletlenül megbotlik, majd teljes hosszában elvágódik a legelső tócsába. Addig játszd ezt, amíg azt nem érzed, hogy könnyebbszik az irigységed.


Ha szeretsz olvasni, Agatha Christie egyes művei nagyon jól oldják az ilyesfajta feszültséget: Nyaraló gyilkosok, Halál a Níluson. A könyv- és a filmváltozatok is jók, de ha elsősorban vizuális vagy, akkor a film jobb.


Lehet, hogy most nem vígasztal, de leírom, mert magam is ettől szenvedtem a legjobban (hogy nagyon későn érő vagyok és mások virágoztak akkor, amikor nekem még levelem sem sok volt), hogy a tizenévesen hamar virégzó leánykák, akik nagyon népszerűek, harminc-negyven éves korukra meglehetősen lepukkant, leharcolt vén tyúkokká szoktak változni, és a későn érő társaik virágoznak a legszebben.


A mondás is úgy tartja: " a késői rózsa a legszebb rózsa". :)


Sok sikert!

2011. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! ebben a dologban tudom, hogy nehéz egy kivülállónak tanácsot adni, mert sokan inkább megszólnak! pedig nagyon sok ember küzd ezzel, csak nem hozzák felszínre. ki erősebben, ki gyengébben. nekem most kicsit felerősödött. a lány belsőjét illetően: nagyon hasonlítunk egymásra, hasonló a temperamentumunk - kicsit olyan, hogy két csárdás nem fér meg egy kocsmában. a külsejét illetően: szép nő, én sem tartom magam rondábbnak (sztem van annyi "rajongóm" mint neki), csak ő egy másik karakter(barna bőr, alacsony, tömzsi, kicsit nőiesen kerek) én kisportolt (izmos) arányos, szintén kreolos bőrrel rendelkezem. az irigység utóbbi években alakult ki. régen az ilyen lányokat észre sem vettem.. a gond, hogy sokat marcangolom magam, hogy ő mivel jobb. nehéz volna megközelíteni, mert sejti, hogy nem kedvelem és óvakodik tőlem.
2011. júl. 11. 22:39
 7/30 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, akinel nincs jobb valamiben. Emiatt ne legyen kisebbsegi erzesed. Meg kell tanulnod magadhoz merten nezni a dolgokat, ne mashoz hasonlitgasd magad. Minden ember mas, biztos, hogy neked is van olyan dolog az eletben, amiben jo vagy, az a bizonyos ember meg nem.
2011. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Tudod ez fejben dől el. Ha egy 12 éves kistini zsintjén akarsz maradni és irigykedni, hát csináld. Akárki akármit fog írni, úgysem fog téged meghatni.

De hogy tudd. Minden ember egyedi és olyan, amilyen, soha nem lehetsz olyan, mint amásik. Belőled is csak egy van és Téged meg ez tesz különlegesség, jobbá másoknál. Ne irigyeld mástól, amit kapott, inkább önmagadat becsüld meg.

2011. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
utolsónak üzenem, hogy nem minősítésre voltam kíváncsi, hanem megküzdési technikára! de gondolom neked még nálam is szarabb életed lehet, hogy sértegetsz! névtelenül könnyű, csak hogy tudd magadat minősíted :)) mint ahogy minden olyan gyk-ás aki itt éli ki a "megmondom a másiknak a tutit" tipik magyar :) de tudom, hogy ilyeneknek a legszarabb :)
2011. júl. 12. 19:48
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha ez neked sértegetés... nem tudom anyám mit gondolsz te magadról mégis, de TÉNY, hogy a 11-2-3 éves kislányok fiúk csinálják ezt, amit te. Csak általában sztárokra irigyek, rájuk akarnak hasonlítani, amdjmolni mindenben.

Úgy tűnik az agyadig a mondandóm második fele nem jutott el, jó magyar módra te is csak a b.sztatást látod mindenben. Nem vagyok jobb semmiben, rögtön nyomod az ócska szöveget, hogy biztos sz.arabb így az én életem. Ha érdekel, nem. Én nema akrok másokra hasonlítnai, megvannak a magam bajai, de én legalább ÉN vagyok.

Ennyit erről.

2011. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!