Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jegyezzem ezt meg? Kicsit...

Jegyezzem ezt meg? Kicsit eldurrant az agyam! Előzmény lent?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést tettem fel tegnap! Utólag is köszi a válaszokat! A fiúk nem jöttek el végül, mert mind kiderült a mai földpakolás után is lesz nálunk egy buli, meg pénteken egy pókerparti, és ugye hétfőn este is itt medencéztek. Megkérdeztem a férjem,hogy ezt mégis hogy gondolja, hogy én örülök,hogy ő szabin van, de én nem, reggel kelek és terhes vagyok mellékesen.

Mondja,hogy tudja,hogy sok lett volna, de a fiúk hozzátették,hogy a mai segítségért cserébe, akartak itt aludni.

Elszállt az agyam. Tudni kell,hogy két éve nálunk van minden banzáj. Télen-nyáron ha kell! Mert a fele otthon lakik még, vagy annyira pici lakásban,hogy nem férnénk el. Sosem szóltam egy szót sem,pedig mindig ugye nekem jut a takarítás utánuk, néha főzni is szoktam nekik stb. Ergo úgy gondolom,hogy kinyalom én a feneküket annyiszor, hogy két évben egyszer egy kétnapos munkára megkérjem őket.

De ez,hogy hozzá teszik,hogy azért akartak itt tegnap este dorbézolni,mert ők jönnek segíteni..! Nem nagyon tudtam rájuk vigyorogni reggel. Már majdnem beszóltam, csak a férjem rám nézett,hogy hagyjam!

Szerintetek hagyjam rájuk, vagy azért burkoltam adjam a tudtukra,hogy nem érzem,hogy annyira hálálkodnom kellene,hogy egyszer eljönnek segíteni?


2011. júl. 13. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Add tudtukra! Ha a férjed nem akarja, hogy rövidesen, miután megszületik a Babád, és örülsz majd, ha lesz 5 szabad perced egyedül, kitedd őket a búsba hirtelen felindulásból, akkor jobb ha most visszavesznek a további jó barátság érdekében.

Én legalábbis tartanék tőle, hogy egyszer rájuk szabadítom a poklom:)

Szóval hajrá!

2011. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy elég nyögvenyelősen jöttek el. A srác,aki már tegnap is segített (ő mindig szokott), ő telefonálta őket körbe ott előttem és hát hallottam,hogy nem igen akartak jönni, csak megemlítette nekik,hogy akkor jöhetnek csak pénteken pókerezni! Legszívesebben mondtam volna neki,hogy hagyja a francba őket, ne könyörögjön!
2011. júl. 13. 08:58
 3/12 ava87 ***** válasza:
Az előző kérdésben amik jöttek válaszok, azokkal egyetértek. Csak annyit tennék hozzá, hogy ha ők a férjed haverjai, az ő vendégei, ő hívja őket bulizni, akkor neki is illene kitakarítani utánuk, főleg, ha ilyen gyakran jönnek. De azt írod, hogy ez mindig rád marad. Hát én biztos, hogy nem takarítanám állandóan a disznóólat mások után, hanem megkérném a társaságot, hogy ha már annyira szeretnek ott bulizni, akkor másnap a buli után szeressenek kitakarítani is.
2011. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy én "segítségért" nem várok viszonzást, fizetséget, ajándékot, bulit. Ha akarok segíteni, segítek, ha nem akarok, akkor meg nem, és ennyi.


De már eleve nem értem (nem láttam tegnap a kérdésedet), hogy miért vállaltátok be (miért hagytad?), hogy folyamatosan legyen nálatok a buli. Ha megszületik a babád, akkor mi lesz? Te szoptatsz, ők meg buliznak?

Nagyon sürgősen véget kellene ennek vetni, tul.képpen bele se kellett volna menni. Évente párszor a vendégség oké, kerti parti, de a rendszeres bulizgatás nem fér össze egy kisgyerekes családdal, ebben a formában. Szerintem, de biztos lesznek, akik lepontoznak majd.

2011. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
9,01 vagyok, és teljsesen egyetértek a 9,00-sal is!! Tök igaza van, vásároljon, takarítson a férjed, de legfőképp értse meg, hogy ezután már nem tudjátok vállalni a bulizókat. Mert nekik nem fog eszükbe jutni, hogy esetleg zavarnak, ahogy eddig sem jutott eszükbe. A férjednek kell megbeszélni velük, hogy gyerek mellett (és már terhesség mellett sem) ez nem megy.
2011. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Finoman add a tudtukra! Micsoda kifogás az,hogy ők a tegnapi ott alvásért cserébe akartak segíteni? És a többi nálatok való randalírozásért,amire Te áldásodat adtad,és még főztél is nekik nem egyszer,azért cserébe nem? Pont ez az éjszaka lett volna a segítségük bére? Ugyan dehogy! Ezek csak szimplán lusta,tróger kifogásokat kereső emberek! Igenis,finoman meg kell nekik mondani,hogy fiúk ez nem volt szép dolog,mától a bulikat rendezhetitek a szülői házban!


26/N

2011. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak a buliért cserébe dolgozni egy barátnak. Meg csak akkor jöhetnek pókerezni, ha most segítenek.


Ezek nem barátok. Én rendszeresen szoktam egy barátommal együtt inni. Meg segíteni is, ha kell. De nem teszem függővé egyiket a másiktól.

2011. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

09:01-es! Igazad van,hogy nem azért segítünk embereknek,hogy aztán viszonzást várjunk. De például lehetne bennük annyi hála,amiért állandóan van bulihelyszínük,meg medence amiben pancsolhatnak,kaja,amit nem nekik kell megfőzni,és még el is takarítanak utánuk,hogy na jól van,csinálják a kertet,megyünk segíteni,mert aztán úgyis abban a kertben fogunk megint vadulni. Legalábbis nekem ez evidens dolog,hogy ha valaki segít nekem,akkor én azon vagyok,hogy legközelebb meg tudjam hálálni! Az én születésnapomat a barátnőmék kertjében tartottam,de másnap például kitakarítottam náluk,és hálám jeléül következő héten vittem az egész családnak kaját,amit én főztem itthon.

Az a kis segítség itt egyértelmű lehetett volna a barátoknak is,elvégre is nem a világ megváltását kérte tőlük a kérdező,csak egy kis föld szétdobálását...


26/N

2011. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, nekem is ez esett rosszul,hogy a mai segítségért cserébe akartak itt aludni. Persze ezt poénosan mondták,de a férjem is érezte,hogy ez csak félig poén.

Mondtam is neki,hogy én úgy gondolom,hogy az elmúlt két évben volt itt már annyi buli, hogy szerintem simán belefér egy két napos segítség!

Megvédem a férjem, ő is szokott utánuk pakolni, csak ő nem mond nemet. Mondtam is, hogy jó lenne pedig megtanulni, meg ne érezze magát szarul, mert 8 alkalomból egyszer nemet mond.

Azt persze tudja ő is,ha baba lesz, akkor vissza kell venni a buliból! Csak nekem tényleg úgy jött most ez le, hogy dejó nálunk lehet kupit csinálni, enni-inni, fürödni, de mekkora nyűg,ha nagy ritkán segíteni kell.

Hozzáteszem alap,hogy most is ki nyalom a feneküket. Természetesen lesz ebéd, pia dől a csapból, ásványvíz+üdítő hűtve, vettem egy nagy dinnyét, meg kapna jégkrémet. Mire megérkeztek reggel hűtött pálinkával vártuk őket.

2011. júl. 13. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjeddel is van gond, mert legyen már elég nagy szája ahhoz is, hogy ne a nőnek kelljen az Ő haverjait leállítani... Milyen dolog ez?? Ha látja, h vmi Téged zavar, alap, h megbeszélitek Neked mennnyi fér bele és még Neki és a fiúknak is jó legyen és Ő közli velük.. A Te barátnőiddel sem Ő beszélne, ha túl sokat mennétek shoppingolni... Szóval én először Vele tisztáznám azt, h nekem mi a megfelelő mennyiség.. :)
2011. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!