Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan anyóssal, akinek ha finoman célzol, nem érti, ha konkrétan, érthetően fogalmazol, akkor csak szimplán lesz@rja?

Figyelt kérdés

Úgy viselkedik, mintha a babánk az ő gyereke lenne. Engem félrelökve rohan ha sír a baba és ehhez hasonló dolgok. Egyszerűen nem veszi észre magát, de ha mondom, hogy mi a probléma, nem érti.

Ilyenkor mi van? Sokszor javasoljátok az elbeszélgetést, de itt az se segít.


2011. júl. 18. 14:01
1 2
 1/17 anonim válasza:
54%

Attól függ, hogy nálatok lakik, vagy időnként átjár, és hogy a férjed, párod hogyan viszonyul a dologhoz.

Ha csak jár hozzátok és a férjedet is zavarja, akkor én kategorikusan kijelenteném, hogy nem jöhet, ha nem moderálja magát.

Ha nálatok lakik, akkor nem tudom, az már nehezebb, lökd félre te, vagy nem tudom. :(

2011. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Kerüld, amennyire tudod. Nem fog megváltozni.
2011. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
"Időnként átjön", ilyenekre az az indoka, hogy hadd babázzon egy kicsit, nekem lehet úgyis eleget. Csak épp nem erről van szó, én attól még nem szűnök meg az anyja lenni és helyettem nem lesz ő az, ezt a dolgot nem értelmezi jól.
2011. júl. 18. 14:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Néha én is arra gondolok, hogy jó, ha ő letojja a dolgot, akkor majd én is letojom, mert ő úgyse változik meg. Valahogy mégse megy, az önérzetem mindig ott dolgozik és a helyére akarja tenni a dolgokat
2011. júl. 18. 14:14
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog menni, csak idegesebb leszel.
2011. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez így van. :( Egy héten kb. egyszer találkozunk, utána 2 napig tiszta ideg vagyok.
2011. júl. 18. 14:22
 7/17 anonim ***** válasza:

:(

Vagy megszoksz, vagy megszöksz, vagy úgy intézed, hogy minél kevesebbet lássátok.

2011. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
60%
Meg azt lehet megprobalni,hogy nem finom celzol.. Az en anyosom sem ertett a szep szobol..amugy imadom,csak nem veszi eszre magat. Aztan miutan kicsit durvabban szoltam ra,2 napig meg volt sertodve,de aztan semmi baja nem volt es azota sem szol bele a dolgokba. Ha megis elfeledkezik magarol,meg az elejen figyelmeztetem es akkor nem folytatja. :)
2011. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A finom célzást is érti ő nagyon, csak úgy csinál mintha nem értené. Aztán jön részemről az ingerültebb szólás és akkor mosolyogva válaszol, hogy ő csak segíteni akar és ezért "ment föl" ebből meg abból. Érdekes: kakis pelenkát még soha nem akart cserélni, arra ügyel, hogy akkor szóljon és cseréljem ki én. (mondjuk nem mintha fáradtság lenne, ezt is az én feladatomnak érzem, csak észrevettem, hogy erről egész könnyen le tud mondani :P) És az egészből az jön le kívülről, mintha én valami idegbeteg lennék
2011. júl. 18. 14:40
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Mondjad meg neki, hogy ha ilyen lelkes, nagyon szívesen elmész kicsit sétálni, ügyet intézni... lehetőleg kakaidőben :)

Neked is jót tenne... én összetenném a két kezemet, ha a családból bárki foglalkozna a fiammal, de az apósomék kertjében is én megyek utána, hogy ne egyen macskakaját, én etetem, én altatom, én játszom vele és persze természetesen ha sír is csak rám marad. (15 hós, úgyhogy már nem tartom kiváltságnak, hogy folyamatosan én lássam el... )

2011. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!