Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek mániákusan gyűjtöge...

Mit tegyek mániákusan gyűjtögető családtagommal?

Figyelt kérdés

Néhány éve kezdődött nála ez a jelenség és mára már teljesen kibontakozott. Mindenféle "sz@rt" (elnézést a kifejezésért) megvesz és nem merek szólni neki, hogy nem szabad. A háza már egy nagy szemétdomb. Nem lehet az ágyára leülni és mikor vendégségbe megyünk hozzá a konyhába se lehet kimenni, mert egy négyzet mm szabad hely sincs már ott.

Mostanában nem is megyek hozzá ez miatt...


Mit tegyek? Szóljak neki, vagy valakinek aki szakvéleményt tud netán mondani?


2011. júl. 19. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez "betegségnek" számít. DE ha nem tesz magában vagy másban kárt, és van erre pénze, akkor hagy csinálja. Ő így szeretne élni, ezzel nem tesz senkinek semmi rosszat. Neki így a jó. :)
2011. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Beszseld meg vele, mikor valami ujaat vesz, akkor egy regeit dobjon is ki. Beszseld ra, hogy ami "nem kell", adjatok adakozaskent tovabb. Sok szerencset, nem lesz konnyu.
2011. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Vannak ilyen emberek.De mivel a saját pénzét,és a saját lakását tömi ezekkel,ahhoz senkinek semmi köze hozzá.Ha nem tetszik neked ez a dolog akkor nem kell meglátogatni.

Egyébként te szerencsésebb vagy mint én.Az én apám is gyűjtögető lett,de ő a mások által kidobott dolgokat szedegeti össze.Képes összekukázni 5-6 kidobott DVD lejátszót,csak azért,hogy csináljon azokból 1 működőképeset..De én nem szólok neki,mert külön élünk,és a saját lakásában azt csinál amit akar.

2011. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Menj le alfába, amikor vele találkozol és ne bántsd meg, ha szereted. Tapasztalatból beszélek :-(. Én úgy fogom fel, hogy az én otthonom az én terepem, a saját elképzeléseimet ott valósítom meg. Mások otthonában mások elképzelései érvényesülnek, még akkor is, ha azok számomra (és az elfogadott norma szerint is) hátborzongatóak.
2011. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Ez sajnos igaz az én pár családtagomra is. Mindenre azt mondják, hogy majd jó lesz valamire, ki ne dobjuk akármi is az.. És mindenből van vagy nyolc, de abból egyiket se nagyon lehet használni, mert el van téve, hogy maaajd..
2011. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
2011. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszi a linket. Hasonlóan néz ki. Tegnap vett még egy szobakerékpárt is, de minek. Nem fért már be csak a szemét/ hulladék tetejére.
2011. júl. 20. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:
A betegség neve: diszpozofóbia, vagyis kóros gyűjtögetés. Nem fogod leszoktatni róla, hiszen ez az ember mindent hasznosnak ítél meg és mindig arra gondol: jó lesz majd valamire valamikor.
2011. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 AB.ka ***** válasza:

[link]


Ez Magyarország.

Most volt egy sorozat a Spektrumon. (angolul) ott kicsit másképp álltak a dolgokhoz. Pl. családtag segítséget kért és kapott! A beteget terápiára küldték. Lakását hatóságilag lezárták!!! Ő átmeneti szállásra került. (Vagy családtagokhoz.) Kényszertakarítást végeztek. Csak akkor engedték vissza a beteget, ha a terápia eredményesnek bizonyult, és a rendet is fenn tudta tartani. (Ezt időnként ellenőrizték.)

Ha nem sikerült, kilakoltatták!

Lehet, hogy drasztikusnak tűnik, de főleg ott alkalmazták, ahol másokat is veszélyeztetett.

Ebben az országban sajnos semmit nem tudnak megoldani, amit kellene. :-(

2012. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem is az egyik rokonom ilyen, bár ő nem ennyire durván, de az ő lakása is eléggé tele van mindenféle szir-sz@rral. Én ha nagyon bedurvul, akkor szólni fogok neki, mert ez nem jó önmagának sem. Az ilyen embernél kialakulhat az Agorafóbia, ami még ártalmasabb, mert a beteg fél a nyílt térben való tartózkodástól, ergo nem mozdul ki a lakásából, csak végszükség esetén. Ezt én hallottam, nem vagyok pszichológus, szóval ezt ne vedd biztos infónak.
2013. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!