Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamámat hozzánk akarja...

Nagymamámat hozzánk akarja költöztetni anyum, mert egyedül él és elég beteges, mindenképp ide akar kerülni. Viszont ez nem a legjobb megoldás. Mégis mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg, hogy kedves nagymamám mindenféle betegséget képes kitalálni, csak azért, hogy átjöhessen hozzánk. Egyébként is el szoktuk hozni pár napra, meg 2-3 naponta ki is szoktunk menni hozzá, naponta többször is beszélünk telefonon. Tudom, hogy rossz lehet egyedül, de eddig senki nem bírta ki vele hosszú távon! Két férje volt, mindkettőt kikészítette idegileg. Mindenben a hibát látja, semmibe "nem akar beleszólni" mégis mindenről meg van a véleménye és ezt ki is fejti gyakran. Ha épp pár órán, napon keresztül nyugalom van amikor nálunk van, akkor generál némi feszültséget. Ha mondjuk, hogy hagyja már abba, akkor szinte sírva kiabálja, hogy őt sosem hallgatjuk meg. Állandóan anyum vérét szívja, mindig a saját akaratát akarja rá és ránk erőltetni. Pár napja dolgom volt a városban, reggel bementem, délután értem haza és már utánam telefonált, veszekedett, hogy erről nem volt szó, hogy ilyen sokáig maradok! Kérdem én: és? Addig maradok, ameddig dolgom van! Azt hiszem, 21 évesen ez érthető nem? Amúgy se mondtam neki, hogy meddig leszek. Szépen(!) elmagyaráztam neki, hogy edzeni voltam utána vásároltam a hétvégére, mert szüleim dolgoznak ezt lerendezem helyettük. Erre ő, hogy biztos megint szórakoztál valami csajjal! Meg hogy az edzés jó kifogás. Szerintem, akkor se szólhatna semmit ha csajjal lettem volna. Úgy meg pláne nem, hogy a családnak vásároltam, hogy nagymamám is tudjon mit enni a hétvégén. Ja, a saját ágyamban sem alhatok, mert a szobámban van mikor nálunk van! Jó, ez nem gond, elviselem, úgyis jobban szeretem a nappali szobát, tágasabb fényesebb. :) De akkor is az én ágyam az én váram. Ha barátnőm lenne, se hozhatnám hozzánk, mert úgyis belekötne! Meg hát azért vele már mégiscsak a saját szobámban szeretnék aludni. Anyám meg ma rám veszekedett, hogy akkor is az ő anyja és nem hagyja őt egyedül! Helyette inkább tönkreteszi egyébként békés családunkat és a veszekedések már napi szintűek. Mi a fenét tehetnék??? Faterom támogat ő is objektívebben látja a dolgokat. Mégsem nagyon tudom, mit tehetnénk. Ötleteket várok, nagyon fontos lenne!
2011. júl. 19. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

na én sem örültem volna ha mamám odaköltözik hozzánk, ő is ha nyugalom van és béka akkor addig intézkedik még össze nem veszik mindenki mindenkivel.

Ha odaköltözik mamád akkor neked nem is lesz saját szobád, ez pedig nem jó dolog, mert ha lesz kapcsolatod ami érthető is ennyi idősen őt hova fekteted majd.

Mivel apudnak sem tetszik az ötlet így ketten csak megtudjátok győzni anyudat, hogy nem igazán jó ötlet oda vinni. Én értem hogy az ő anyukája, de te meg a gyereke vagy téged is meg kellene értenie.

2011. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Osztom az 1. hsz véleményét.
2011. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jóanyádnak mondjátok meg fateroddal, ha a mami idejön, ti ketten szépen odaköltöztök a mami helyére.

Semmi lacafaca, semmi balhé.

Ultimátum :)

2011. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A telefonszámod meg sürgősen változtasd meg!
2011. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Elég sz@r helyzet, de ha az egész család benne van (élen anyuddal), akkor meg lehet oldani.

Az alaphelyzet az, h a nagyi nyilván szeretne hozzátok költözni, gondolom nem anyud hirtelen jött ötlete volt ez, hanem az öregasszony kérte, vagy legalábbis finoman célzott rá (ehhez nagyon értenek). Márpedig akkor ti tesztek neki szívességet, és nem fordítva, nálatok van az aduász.

Mi következik ebből?

Ha veletek akar élni, akkor alkalmazkodnia kell hozzátok, és be kell tartania bizonyos játékszabályokat (pl nem szól bele a dolgaidba, mivel köze nincs hozzá).

Ehhez viszont első sorban anyud a kulcs, úgyh vele kell előbb leülni megdumálni, h mik legyenek ezek a szabályok. Utána, ha ez meg van, le kell ültetni a nagymutert, és nagyon kedvesen, de határozottan megmondani neki, h mivel most már nem csak látogatóba jön, hanem egy fedél alatt laktok, a kultúrált együttélés érdekében tartania kell magát az alábbiakhoz (ezt már ti határozzátok meg, h mik ezek). Ha elfogadja, elfogadja, ha nem, akkor pik-pak meggondolja magát, és él inkább egyedül. Akkor viszont anyudnak sem mondhatja már, h egyedül hagyta vén korára, hisz maga döntött úgy.

2011. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! Valóban nehéz helyzet. Nem nagyon hiszem, hogy meg tudna változni. Közel 80 éves, nem sok esélyt látok már erre sajnos. Az, hogy hetente kéthetente átjön pár napra, elfogadható kompromisszum. Csak hogy egyre nagyobb a nyomás a részéről, hogy végleg ideköltözhessen. Anyumban és bennem is lelkifurdalást akar ébreszteni, ezért mindent elkövet. Muterom bekajálja minden ál-betegségét és hisztijét. Én minden ilyesmit egy kis fentartással kezelek, mert pontosan látom mi a célja. Érdekes, egyből tud bot nélkül is járni, ha nálunk van és csak én látom, lehajol, nehéz súlyokat emel, stb, pedig állítólag szédül és nagyon beteg. Ha muterom látja, már lépni is alig tud és mindenhova kell neki a bot, fél óránként megszédül, meg egyebek...
2011. júl. 19. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos én is a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a generációs szakadék nem tréfa dolog...


Igenis állj a sarkadra, és álljatok ki magatokért, a családi élethez mindenkinek joga van, így nektek is! Ja, és készült majd fel a nagymama részéről a "persze, mert már nektek sem kellek" jellegű beszólásokra, nálunk ez ment sokáig.

2011. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!