Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék magamon változta...

Hogyan tudnék magamon változtatni? Hogyan tudnám a természetemet megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Szóval, sokszor össze szoktam veszni a barátaimmal, szüleimmel, nagyszüleimmel. Persze ezek nem nagy veszekedések, de van hogy megbántanak, nagyon. És ezért szoktunk veszekedni néha. Nos, egyszer a barátnőim nagyon megbántottak, és szerettem volna velük haragot tartani legalább 2 hétig, azért hogy azért ne higgyék, hogy mindig mindent csinálhatnak, úgyis rögtön megbocsájtok. De egyszerűen nem tudok haragudni. Max. egy nap. Utána már vissza kell fognom magamat, hogy ne én kérjek elnézést, s hogy ők ne haragudjanak. Mert jó, tudom én, hogy a haragtartás hosszú távon nem jó, na de azért egy kicsit néha az is kell. Sosem tudtam még 1 hétnél tovább haragudni valakire. Pedig mindent megteszek. Velem van a baj?.

.. Mit csináljak? :(


2011. júl. 19. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám. Én sem tudok és nem is akarok haragudni senkire se, de bevallom nem is merek. Nálam ez azért van, mert attól félek, hogyha én megharagszom, akkor én nem vagyok annyira fontos másoknak, hogy kiengeszteljenek és akkor marad a harag és a felbomlott kapcsolatok. De ez még komolyabb gondot nem okozott, bár néha tényleg jó lenne merni haragudni, csak azért, hogy lássák, nem nyelünk le mindent. Szóval a válaszokra én is nagyon kíváncsi vagyok, és ne haragudj, hogy nem tudtam épkézláb válasszal előállni:)
2011. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálatok van az igazság. Ne adjátok fel. Átmenetileg vannak ilyen kellemetlen jelenetek, de azért csak tartsatok ki a kedvességgel, jóindulattal.

Ellenben a dolgok mégsem maradhatnak annyiban. Nem gyűjthetitek magatokban a lenyelt békákat, vagyis a bántásokat. Tehát meg kell beszélni, kielemezni, kinek mi miért fájdalmas.

Néha kérdezzetek ilyeneket, ha mondanak valami bántót: "szerinted ez jól esett nekem? " Lehet viccesebben is. Pl. úgy teszel, mintha elkapnál a levegőben egy feléd dobott kést, és nagy nevetve azt mondod: De jó, hogy elkaptam a kést, amit dobtál nekem!

Vagy: Figyelj Gabi. Ez a mondásod olyan volt mint egy tojás. ?????? Igen. Te könnyen idedobtad, de nekem csupa mocsok lett tőle a kezem, mikor elkaptam. ?????? Igen. Mert nem godnoltál rá, hogy ez egy bántó kifejezés.

A kérdőjelekkel azt akartam jelölni, hogy a másik ember hogy csodálkozik, nem érti, mit akarsz pl. a tojással... Egy kicsit hagyni kell, hogy csodálkozzon, meg értetlenkedjen, egy kis hatásszünet... és akkor a megoldás.


Kitalálhattok ilyen érdekes mondásokat előre, és ha ott a helyzet, akkor bedobjátok. És akkor elkezdődhet egy beszélgetés, aminek remélhetőleg jó vége lesz.

2011. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Sok sikert neked is a jövőben! :)

Második válaszoló: Nagyon köszönöm a tanácsodat. Meg fogom fogadni :)

2011. júl. 20. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!