Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni a szüleimben a rólam alkotott véleményüket?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy ők azt hiszik, hogy én vagyok a "nagy" jókislány. Ez egyáltalán nem így van. Úhy gondolják, hogy én még életemben nem lógtam, füveztem, cigiztem, ittam, aludtam fiúknál stb...pedig ez nem így van. Nagyon zavaró amikor rólam beszélnek a rokonoknak, hogy menniyre jó, hogy én nem vagyok olyan mint a nagy átlag. És ez nem azért van mert otthon máshogy viselkedek, hanem azért mert ők egyfajta álomvilágban élnek. Semmit nem tudnak arról, hogy én mit szeretek/mit nem, fogalmuk sincs arról, hogy nekem már 1 éve van piercingem.

Ez már nagyon zavaró mert semmit nem engednek meg, ha kéne valami. Itt egy pl: Odamentem anyámhoz, hogy kéne egy kis pénz "xy" koncertre. Erre az ő egyszerű válasza csak annyi volt, hogy én úgysem szeretem azt a zenekart és biztos másra kell.

Tehát tényleg semmit nem tudnak ról. Volt, hogy apám vette fel a telefonom és kértek engem. Ő azt mondta, hogy nem lakik itt ilyen nevű lány. Itt abban merült ki a kavarodás fogalma, hogy még a becenevem, se tudják és a barátaim nevét se.


Már nem tudom, hogy mit kéne tennem, mert ez tényleg nagyon zavaró.


2011. márc. 27. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

ülj le szüleiddel beszélgetni...

h miket szeretsz meg stb... avasd be őket. én is tini vok (14) sok mindent eltitkolok én is. de azért nagyjábol tudja mit szeretek... :)) mondom beszélj velük h mi a helyzet.

2011. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Pl. ne rejtegesd a piercinged, hanem mutasd meg..első körben...hazudsz nekik, akkor hogy várod el, hogy tudják az igazságot?
2011. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem hazudok nekik soha. Az a baj, hogy semmit nem kérdeznek, csak összeraknak dolgokat. Ezt úgy értem, hogy nem hajlandóak leülni beszélni mert azt képzelik, hogy nincs rá szükségem. A piercingem az nyelfék, szóval nehezen láthatják.
2011. márc. 27. 19:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

-lógtam, füveztem, cigiztem, ittam, aludtam fiúknál stb... -részt azért ráérsz elmeséni ha már elmúltál 30 vagy esetleg sose, van ami nem tartozik a szülőkre.

Azt azért elmondhatnád nekik hova mész, kikkel lógsz, miket szeretsz, mert így honnan tudják?

2011. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze elmondom nekik, de nem igen hiszik el. Volt, hogy képet mutattam egy nagyobb buliszerűségről, de mondták, hogy ekkora buli egy embernek csak egyszer van az életében. Hát én ezzel nagyon nem értek egyet...nekem szinte minden 2-3. napom olyan.
2011. márc. 27. 19:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a beszélgetés a lényeg. mondd meg nekik valahogy, h szükséged van rájuk és h beszélhessenek veled. te ismered a szüleidet úgy értve, h azt mondtad, nem beszélnek veled)?
2011. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Operáltasd át magad fiúnak, ha hazamész mély hangal, mellek nélkül akkor nem tudják nem észrevenni hogy te is épp olyan vagy mint bármelyik más mai fiatal.
2011. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd így a dolgot. Képzeld el, mekkora csalódás érné őket, ha igazán megismernék a lányukat. Álomvilágban élnek, igen. Ha most mindent elmondanál, olyan lenne, mintha nagy durván felráznak valakit a legszebb álmából.
2011. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Hagyd úgy
2011. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!