Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha valahol várakoz...

Mit szólnál ha valahol várakozás közben odaülne melléd valaki és elkezdene kérdezősködni?

Figyelt kérdés
Ma voltam a helyi sztk-ban. Nagyon sokan voltak, alig volt a váróban ülőhely. Odajött egy pasi, és kérdezte, hogy szabad-e az a hely ami mellettem volt. Mondtam, hogy igen persze. Erre kérdezte, hogy mióta várakozom. Mondtam, hogy lassan 1,5 órája. Mondta, hogy hát itt mindig sokan vannak. Válaszoltam, hogy hát igen. Na és utána elkezdett kérdezősködni: merre lakom, hogy hívnak, hány éves vagyok, mióta járok ide stb. Ti hogy kezelitek az ilyen eseteket?
2011. júl. 20. 13:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Illedelmesen válaszolgatnék esetleg vissza is kérdeznék. Ezt nevezik beszélgetésnek kommunikációnak nincs benne semmi rossz az emberek többsége használja is.
2011. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Én lazán kezelem az ilyen helyzeteket. Csevegek vele, de ha komolyabb dologról érdeklődik, akkor vagy kitérő választ adok, vagy mondom neki, hogy nem mondom meg. :D
2011. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Helyzetfüggő a dolog. Van hogy minden további nélkül beszédbe elegyedek az illetővel. Van olyan is, hogy baromira idegesít (pláne, ha tolakodó), és inkább nem is válaszolok. Hamar leveszi a jelet, hogy nem érdemes...
2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
74%
Ha elég annyi, akkor fölállnék és arréb mennék. Ha nem tudsz, mert követ, mond hangosan, h mindenki hallja körülötted, h nem díjazod a zaklatást, szépen kérted már többször h hagyjon békén, úgyh mostmár tényleg jó lenne. Persze így előtte tényleg meg kell kérned előtte legalább kétszer. Ha esetleg benne vagy egy hülyeségbne, és van humorod, meg fantáziád, mesélj neki vmi hülyeséget. Sose mondd meg h hol laksz, nevet is találj ki. SZtem ez tök poén. Én egyszer megcsináltam. Odajött egy srác a buszmegben, miután már többször elment előttem mustrálva. Szintén elkezdett kérdezgetni. Simán hülyeségeket nyomtam be és észre sem vette. :D
2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tolakodó és szemtelen, akkor beszélgetek vele, ha igen, akkor egyszavas válaszokkal próbálom érzékeltetni, hogy nem vagyok rá vevő, esetleg inkább állva várakozom tovább.
2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy hány éves vagyok, és esetleg mivel foglalkozom, de megmondanám, hogy a többihez semmi köze. Beszélgethetünk, de ne ezzel kezdjük...
2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
gondolom tolakodónak érezted.én is voltam ilyen szituba,hogy alig vártam már hogy sorra kerüljek,mert már szinte nyomult rám a pasas.
2011. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Elsőnek: " Ezt nevezik beszélgetésnek kommunikációnak nincs benne semmi rossz "


A hol lakom és hasonló kérdések már nem átlagos beszélgetés két vadidegen között. Az illető vagy csak túl kíváncsi, vagy rosszban sántikált. Vigyázni kell az ilyenekkel, mert könnyen az útszéli bokorban találja magát az ember megerőszakolva. Aztán meg sírhat, hogy pedig de kedves volt az illető...

A beszélgetésnek is vannak határai. A hol lakom?-ra lehet válasz, hogy itt a közelben. Pontosabban? Nem messze. Melyik utca: az egyik közeli. Aki ennél többre kíváncsi, az már gyanús.

2011. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Velem buszon volt ilyen, én szívesen beszélgettem az illetővel, aranyos pasas volt, várakról beszélgettünk :D A végén még szaloncukrot is adott :D (Épp kari előtt voltunk)
2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni beszélgetnék vele, azokra a kérdésekre, amihez semmi köze (hol lakom, hogy hívnak, esetleg mi a telefonszámom) nem válaszolnék, vagyis illedelmesen annyit mondanék, hogy ezeket nem szeretném megmondani, mert mégiscsak idegen. Egyébként simán lehet, hogy semmi hátsó szándék nem volt az illetőben, csak el akarta ütni az időt, de manapság olyan sok rossz ember van, hogy inkább jobb az óvatosság.
2011. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!