Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így? Természetes...

Miért érzek így? Természetes reakció ez az érzés?

Figyelt kérdés

Van egy kislány, a lányom ovis társa. 3 hónapos korában elhagyta az anyja, apja nem is volt. Most a nagyapja neveli, a kislány dédijével aki súlyos beteg. Nagyon nagyon szegények. Se víz, se áram nincs a házukban ami egy nyomor tanya.

Mikor ezeket megtudtam igyekeztem segíteni nekik, a lányom kinőtt ruháival, élelmiszerekkel, játékokkal stb.

Most oviszünet van, és tegnap elhoztam a kislányt hozzánk, hogy ne unatkozzon otthon.

Azóta teljesen kikészültem, egyfolytában sírnék.

A kislány gyönyörű szép lenne, de súlyosan alultáplált, teljesen olyan mint az afrikai éhező gyerekek. Hosszú szőke haja büdös volt, az egész gyermek is.

Teljesen neveletlen, de nem rossz, annyira akart szót fogadni láttam rajta, de egyszerűen kiment a fejéből amire intettem.

Soha nem ült még autóban, azt hitte csak az oviban van csap víz stb.

Annyira boldog volt, én meg olyan szomorú...

Nem tudom mit csináljak, nem merem még egyszer elhozni.

Mit tennétek???


2011. júl. 21. 15:06
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
96%
Természetes reakció! Szerintem azt tedd, hogy hozd el, ahányszor csak tudod. Miért nem mered?
2011. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
96%

:(

Szerintem meg néha elvihetnéd még magaddal, ha van rá lehetőséged. Esetleg ajándékozhatnál neki baba-tusfürdőt, otthon hátha szivesebben mosdana vele...

2011. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
47%
Nem ertem problemadat. A gyerek boldog volt nalad, latott olyat mint meg soha. Orulj ennek, ne sajnald a gyereket, hanem adj neki boldog emlekeket. (Mi van ha meg nem ult autoban?) Nem minden gyerek abban szuletik. 20 evvel ezelott nem volt temeszetes, hogy minden csaladban autonak kell lenni.
2011. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
87%
Jó hatással van a kislányra,ha ott lehet nálatok! Mindenféleképpen jobb neki,mint otthon! Szerintem is hozdd el bátran máskor is! Esetleg csinálhatnátok egy közös fürdőt! Biztos nagyon élvezné! :)
2011. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz kérdés. De szerintem ne hagyd magára. Ha megteheted anyagilag, én biztatnálak, hozd el gyakran! Fürdesd meg szegény bogarat, etesd meg, és beszélj a nevelő nagyapával is.

Próbáld jóra terelgetni, ahogy leírod, tényleg nem rossz ő, csak "vadon nőtt kisvirág".

Tegyél érte, ha megengedheted magadnak. Hidd el, csodás érzés lesz látni, ahogy kivirágzik a nyáron a kicsike!


Félve kérdezem: örökbefogadás?

2011. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%
ha anyagilag megteheted akkor segítsd a kis lány ott ahol tudod, étellel, ruhával játékkal, és ha teheted akkor vidd el többször hozzátok.
2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom megmagyarázni, mit érzek.

Leginkább a lányomat féltem de nem tudom miért.

Talán, hogy rossz társaság neki, mert neveletlen (erről Ő nem tehet tudom), és koszos.

Meg amíg itt volt végig anyának hívott. Annyira fáj nekem látni, hogy így kell élni-e szegénynek.

2011. júl. 21. 15:14
 8/51 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon szomorú dolog, és nagyon nehéz. Ha teheted, próbálj neki segíteni. Szerintem így is sokat tettél már érte. Vidd el magadhoz, ha teheted, mutasd meg neki a dolgokat, a szappant, hogy fürdeni kell, hogy mennyivel jobb tiszta ruhában, ha ennek még most nem is lesz hatása, majd amikor nagyobb lesz, és meg tudja majd a dolgokat egyedül csinálni, megfürdeni, kimosni a ruháit stb. Jó az, ha látja nálatok a jó példát, nem csak a rosszat, amiben felnő.
2011. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
80%

FromOz már megint kritizál... Nem is ő lenne, ha nem tenné.


A kérdésedre a válasz: persze, hogy természetes reakció, átérzed a helyzetét, hiszen neked is akkora lánykád van. Próbálj segíteni neki, esetleg szervezz gyűjtést vagy kutass valamilyen segély után, amit igényelhetnek.

2011. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
66%

Palm,

Addig mig a nagyapa nem ker segitseget, addig nincs mit beszelni vele. Leheat hogy a kisgyerek boldog otthon, szereti azokat akik nevelik. Kerdezonek sem szabad tulzasban vinni, mutogatni hogy Oneki mi van. Nem szabad tolakodoan fellepni. Ha segiteni tud, az nagyszeru, de nem viritani, hanem segito modon. En megvetem azokat a fenotteket akik sajnalatbol segitik a "szegeny" gyereket. Villognak, hogy je, a mi gyerekunknek mi van. Ez a kis szegeny gyerek, lehet nagyon boldog erzelmileg.

2011. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!