Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új osztályba kerülök Szeptembe...

Új osztályba kerülök Szeptembertől egy arátnőmmel, ámde van egy kis bökkenő? (lent)

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok.Elég zűrös suliba jártam eddig is,de most mégrosszabb lesz sejtelmem szerint.

A gond azzal lesz,hogy rengeteg kötekedő egyén jár majd az uj osztályba(nem rasszizmusból írom,romák,de a rosszabb fajtából).

Nekem többször volt már velük konfliktusom,mert nem hagyom magam,ha kötekednek velem és az az elvem,hogy inkább verjenek szét,mintsem meghúzódjak a sarokba és engedjem,hogy szekáljanak.Mindíg kiállok magamért,ám sosem keresem a konfliktust.

Ránézésre elég ellenszenves lehetek,mert kissé nagyképűnek tűnök(ez csak első benyomás mindenkinél,de épp elég ok arra,hogy belém kössenek).

Tehát már előre látom,hogy egy 2 roma lány a hajamnál fogva húz végig a folyosón,csak mert vissza merek szólni(sportszerű "küzdelemben"valószinűleg nem maradnék alul,de nő létemre megalázó a verekedés)

Mit tennétek?Barátkozni próbálnátok?Nem akarok ilyen alpári emberekkel.Csak szimplán szeretnék békésen tanulni.

Mit tennétek?Bár a barátnőm egész biztos kiállna mellettem,de szeretném elkerülni a vitákat.

Volt már egy agyrázkódásom épp leírtam,egy hasonló kérdéshez.Nem szeretnék mégegyet.


2011. júl. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen suliba jársz 21 évesen? Szakképzés? Nem tudsz sulit váltani? Egyébként talán az egyetlen jó megoldás, ha mindenkivel barátságos vagy, ha valaki piszkálni próbál, elütöd poénnal, de nem pacsizol le senkivel közülük. Túl kell élni.. Szünetekben leléphettek, órán meg úgysem kommunikáltok. Esetleg keresd meg közülük a legnormálisabbat, azzal állj szóba, és akkor a többinek sem lehet az a baja, hogy távol tartod magad tőlük, és biztos rasszista vagy..
2011. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit gondolsz, amit érzel, az kiül az arcodra, a szemedből ki lehet olvasni. Nem kell, hogy megszólalj, érezni, tudni fogják, hogy utálod őket.

Próbálj meg azért úgy nézni, gondolni rájuk, hogy csak annyiból mások, hogy más családba születtek bele, és ott más körülmények, szokások vannak, mint nálatok.

Az, hogy ők romának születtek, nem az ő bűnük, mintahogyan az sem a te érdemed, hogy nem annak születtél.

2011. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szakképző,ez lesz a második szakmám.Érettségit szerettem volna,ez lenne az utolsó évem,de családi okok miatt nem fejezhetem be.Ezért megyek szakmára.

Egy pár sulit már végigjártam,de úgy tünik késő van már a jelentkezéshez,ahova menni szerettem volna már betelt a létszám:S Igen,remélem azért normális is akad majd köztük...

Írjatok még n

2011. júl. 21. 19:14
 4/5 A kérdező kommentje:
....nyugodtan,életmentő ötleteket:))
2011. júl. 21. 19:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne menjünk bele faji dolgokba,nem a romákkal van bajom,ahol lakom ott is sokan vannak,de itt normálisak.

És bizony tudom,hogy aki a legaljába tartozik,annak elég egy kitalált indok is.

2011. júl. 21. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!