Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom 3 és fél éves...

Beatrix 0120 kérdése:

Kislányom 3 és fél éves szeptembertől ovis de nem játszik szinte semmivel, senkivel csak van várja hogy vége legyen hazajöhessen . Enni is alig eszik valamit, mivel tudnám rávenni hogy legalább játszon egy kicsit a társaival? Neki is jobb lenne.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te semmivel. Ez az óvónénik dolga. Mondjuk még be kell szoknia, megismernie a gyerekeket, szóval még én nem aggódnék egy hónap elteltével. Nálunk van az oviban egy kisfiú, aki másfél évet töltött ilyen gubbasztósan, na az már probléma, de még legyél türelemmel!
2011. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Óvónénik miben segítik őt? Nekik kéne apránként bevonni a többiek közé.
2011. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az óvónénitől függ. A gyermeknek ilyen a természete. A fiam 1 hét alatt beszokott az oviba, nagyon szerette. Később a lányomat ugyanoda írattam, abba a csoportba ahova a testvére járt. Nagyon nehezen szokott be, de fokozatosan csak sikerült. Az itthon mozgékony, beszédes lánykámnak majdnem másfél év kellett ahhoz, hogy feloldódjon, a közösségi játékokban részt vegyen.

Szerintem te még ne aggódj, nagyon kevés idő ez az 1 hónap. Légy türelmes!

2011. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Majdnem egy a problémánk annyi különbséggel,hogy nekem fiam van és 3 éves de ő is 1 hónapja jár és nehezen illeszkedik be.Szomrúan látom mindig,hogy ott ál mikor megyek érte és nem játszik csak várja,hogy menjek érte.Nem foglalkozik a többi gyerekkel és ráadásúl pisílni sem akar,inkább bepisíl.Szobatiszta itthon de az oviba fél,vagy nem szereti a wc-t mert itthon bilizik.Próbálom néha bent pisíltetni hátha ráérez,hogy ott az ovuba oda kell menni a wc-re.Szóval nem nagyon játszik,néha mondják,hogy kicsit játszott annak iszonyatosan örülök.Szerintem több idő kell neki,hogy feloldódjon és megszokja az ovodát és a többieket.Nem lessz baj nálatok se hidd el szép lassan meg fogja szokni.Ezt az időnek kell megoldania.Hiába csinál bármit az ovónéni ha ő daccos és még nem szokta meg az ovit nálunk.Sokaknak van ilyen jellegű problémája szerintem,ez kisgyerek függő.Ne aggódj,csak vidd rendszeresen az oviba és mondogasd neki,hogy anyának rajzóljál valami szépet és hazahozzuk és kirakjuk a hűtőre vagy a falra.Én ezt szoktam mondani neki és úgy érzem haladok vele.Mond neki,hogy játszon az oviba azért viszed oda,hogy jókat játszon és tudatosícsd benne,hogy utána mész érte.Az én fiam elég nehéz eset ilyen téren de úgy látom sokat teszek,haladok vele,hogy sokszor elbeszélgetek vele az oviról és mondom neki ezeket.
2011. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyerekként ugyanilyen voltam, sőt, rosszabb, egy éven keresztül minden nap sírtam, hogy nem akarok oviba menni, ha már ott voltunk, senkivel nem beszéltem, csak az ovónénivel, nem játszottam senkivel, ültem a sarokban, vagy az ovónéni mellett. Konkrétan emlékszem, hogy utáltam a többi gyereket.Pedig nem bántottak. Aztán az ovónéni zseniálisan megoldotta a helyzetet, mikor megtanultam olvasni (4 évesen) akkor megkért, hogy olvassak fel a többieknek helyette. Ez bevált:D megtaláltam a helyem, ma felnőttként társasági ember vagyok, "normális":D önálló stb. szóval lehet, hogy csak idő kell, de az is lehet, hogy sokkal értelmesebb az átlagnál, és nem találja a helyét...
2011. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, van akinek nehezebb a beszokás. Abban tudsz segíteni, hogy Te is felveszed az óvodai szokásokat, és próbálsz egy ritmusban lenni otthon is. Pl amit az egyik válaszoló írt, hogy a gyerek bilizik otthon...hát naná, hgy a megszokott bilit fogja keresni, ami az oviban nincs. El kell kezdeni rászoktatni a wcre. Persze nem erőszakkal. Nekem is volt egy ovisom (kisfiú), én is szeptemberben kezdtem ebben a csoportban. Nehezen megnyíló típus, az udvaron csak ült. Elkezdtem vele játszani, mondókázni, viccelődni, és sokat szeretgettem, hogy biztonságban érezze magát. Aztán amikor kergetőztem vele akkor bevontam egy érdeklődőnek látszó gyereket, hogy fogja meg a félénk fiút. Így került kapcsolatba egy másik gyerekkel. Így több, mint egy hónap után már beleilleszkedett egy csapatba és nem ül a padon.

Próbáld óvodán kívül is társaságba vinni, vagy ha van olyan szülő, akivel jobb viszonyba kerülsz megbeszélhetitek, hogy együtt játszótereztek a gyerekekkel. És persze bátorítsd Te is. Szerintem fel fog oldódni, ha nem akkor más állhat a háttérben, de arról úgyis értesülni fogsz az óvónőtől.

Üdv, 23N óp

2011. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen,tudom,hogy itthon kéne bili helyett wc-re soknia de ez is nálunk egy különleges eset.Ő fura egy kisfickó.Nem szól ha kakílnia vagy pisílnie kell,nem is tudom rászoktatni mert nem akar már számtalanszól mondtam neki.Ő megy és űl a bilire ha kel neki.Viszont a wc-re nem tud ráülni mert magas egyedűl.Így a bilire ül.Mire oda érek már elintézi magának a dolgot.Tudom,hogy rá kell szoktatnom a bilire ez egyedűl én tudom megoldani.Csak sajnos a bilire szokás is az átlagosnál nehezebb volt nálunk amire nem rég szokott és vártam,pihentem egy kicsit.Viszont most már lejárt a pihenő időm és neki kell álnom a wc-re szoktatni.
2011. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, én írtam, hogy wcre kellene szoktatni a kisfiút. Megértelek, nehéz dió. láttam már wc előtti kis fellépőt is. Ha vaenni nem is, de csináltatni (csinálni?) szerintem lehet. Esteleg a wcbe tenni valami mesefigurát, vagy valami érdekeset (nem a wccsészébe!), vagy ott elrejteni valamit, vagy bújócskában oda bújni, tehát valahogy bevonni a mindennapjaiba azt a helyet, mint szimpi zónát. Vagy együtt kifesteni a falat...ilyesmik.

Időigényes és sok türelem, de egyet ne tegyél: ne légy türelmetlen. Sok sikert! :)

2011. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a tippjeidet.Egy kicsit könnyebb lesz mert ott van a bili is ahól a wc.Az nem lessz gond,hogy a wc helyiségbe menjen csak az,hogy ne a bilire űlön hanem a wc-re.Viszont pont ma kezdtük el e topik adott erőt hozzá,hogy elkezdjem és a fiam jól vette a wc-t.Tetszett neki,hogy ő húzhatja le.Csak fellépőt kell rakni tényleg oda.Köszönöm.A topik írójának meg bocsánat,hogy eltereltük a témát.
2011. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg bocsi, kérdező!

Utolsó! Nagyon örülök, hogy barátkozik vele!! Légy türelmes, és minden megoldódik! Minden jót nektek!!

2011. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!