Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben "leszerelni" őket?

Figyelt kérdés

Felvettek fősulira, de csak költségesre, (ennek is nagyon örülök). Szóval a családtagok első dolga az lesz, hogy megkérdezik, hogy hova vettek fel, és, hogy államira vagy költségesre vajon. És még a tandíj pontos összegét is meg fogják kérdezni a drága rokonok, annak ellenére, hogy nem illik... Hogyan lehet őket leszerelni, vagy nagyon egyszerűen válaszolni? (Azt nem fogom megmondani, hogy több százezer a tandíj félévente, egyrészt semmi közük hozzá, csak nagyon kíváncsiak...)

Köszönöm a segítségeteket!

20/L


2011. júl. 22. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

akkor füllentsd azt, hogy államira vettek fel.

ha abból a szakból nincs állami, akkor füllents hozzá olyan szakot is, amiből van.

2011. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdésedben a válasz. :)

Megmondod nekik, hogy semmi közük hozzá. Árnyaltabban: "Annyi, amennyi."

:)

2011. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De azt nem mondhatom, hogy semmi közük hozzá XD
2011. júl. 22. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Pedig de, nyugodtan. Nem az ő ügyük, és valóban semmi közük hozzá. Én is ezt szoktam válaszolni, ha valami nagyobb "beruházást" ejtek meg.

Vagy a "Sokba került" is jó válasz még. Ne sopánkodjon senki a kiadásaimon, főleg, ha nem is járul hozzájuk. :)

(10.39-es voltam)

2011. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezik mennyibe kerül kérdezz vissza

1: Számít?

vagy: Miért kifizeted?

2011. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Húsz évesen muszáj otthon lenned, ha jönnek a rokonok?
2011. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok akkor bunkó paraszt, mint te!
2011. júl. 22. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg bunkóság lenne, ha azt mondanád, hogy semmi közük hozzá. Ez nem olyan dolog, amire rákérdezni nem illik, ha közeli rokonról/barátról van szó. Hiszen ha valaki vesz valamit, megmutatja, beszélünk róla, akkor az ára is automatikusan szóba jön. Ha mondod, hogy fizetős suli, akkor a köv. kérdés adja magát, hogy mennyiért? Ha nálunk valaki suliba járna a családból, én is megkérdezném, mennyibe kerül, kíváncsiságból, és viszonyításként is. Én is megmondtam, hogy 165.000 Ft/félév. De ha nekem valaki azt mondaná, hogy semmi közöm hozzá, hát tudod, mikor állnék vele szóba... Szerintem mondd meg, hogy mennyi, vagy csak a felét mondjad. Úgyem tudják meg, és legalább többet nem kérdezik.
2011. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fél milliót nem fogok nekik bevallani, tényleg semmi közük hozzá, de olyan érdekes rokonok...
2011. júl. 25. 09:01
 10/11 anonim ***** válasza:
én simán megmondanám mennyibe kerül ha érdekli őket, miért én érezzem magam kellemetlenül, hogy mellé kell beszélnem?
2011. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!