Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Energiavámpír" ember ellen...

"Energiavámpír" ember ellen mit lehet tenni? Hogyan lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

Párom szüleivel lakunk együtt, úgy másfél éve, de párommal 5 éve vagyunk együtt. Apósom egy beképzelt, ki ha én nem, modortalan ember, mellesleg tanult, diplomás, és vagyonos. Nos, erre, amire rettentő büszke... És én nem vagyok vagyonos sőt, apámékat jobb letagadni, és sajnos munkám sincsen... (Mellesleg, amikor megpróbált segíteni nekem melót találni, talált is kettőt, de nem tudott érdemben segíteni, mert nem vettek fel, mert már be volt telve...Milyen érdekes, ha már ő sem tud nekem melót találni, akkor minek ugat állandóan??)

A lényeg, hogy nap, mint nap kiszívja az energiámat, mert ő súlyos depresszióban szenved, és senki nem mer neki visszaszólni, nehogy "megbántódjon"...És nem szemtől szemben csinálja a fesztivált velem szemben, hanem a hátam mögött....

A páromat uszitja (nem sok sikerrel), és ha már nem tud mit kiatlálni ellenem, akkor direkt szemétkedik... ráengedi a frissen mosott ruhámraa a vizet, hagy mossam ki mégegyszer.... direkt felbosszantja a fiát, mert tudja nagyon jól, hogy rajtam adja le az ideget, megpróbálván így összeugrasztani bennünket... Rájöttem, hogy erre nem adok, mert tudom, h az após mesterkedései, és most mással próbálkozik! Olyan a viselkedése, mint egy vírus... Állandóan változtatja taktikáit, szemétkedési módszereit....


Most vettünk egy kutyát, és nem birja elviselni, h imádjuk a kicsit, és amire megkérjük a kutyával kapcsolatban, nem teljesiti, sőőőt!!! Ezzel is megbosszulva bennünket... Milyen ember, aki a kutyát használja fel, h közvetve nekünk ártson????

Tehát, mit tehetnék egy ilyen emberrel?

1. elköltözés nem lehetséges....

2.beugatni nem lehet neki, mert beteg...és a család is ellenem fordulna( mellesleg az egész családja nincs oda értem)

3. bennem is megvan a hiba, természetesen, de sztem nem hiba az, hogy főzök, mosok, takaritok, kertet rendezek, bevásárolok, mindent megcsinálok apóséknak.....

Soha rossz szót nem szoltam be neki, nem bír egyszerűen, nem birja a képem, nem tudom miért...


2009. júl. 9. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Tűrj... Vagy lépj le..

Az egyébként minimum,hogy besegítesz, ha nincs melód...

2009. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tehetsz, nem foglalkozol vele, tüntetőleg zokszó és fintorgás nélkül mosod ki újra a ruhát, satöbbi.

Meg ne bántódj, felvázolom az ő szemszögéből a helyzetet:

Odaköltöztél, eltartanak, munkát találni nem tudsz, így ez nem is remélhető, hogy változik. Vesztek egy kutyát az ő házukba, megkéritek, hogy intézzen a kutyával ezt-azt. Hááát, én se tenném meg. Nektek kellett kutya, oldjátok meg nélkülem.

Szerintem nem túl nagy elvárás, hogy ha otthon vagy, a többiek pedig dolgoznak (és eltartanak), akkor tartsd rendben a házat, ez természetes.

Ne feledd, amikor mérges vagy, hogy ő azért (is) dolgozik, hogy neked legyen meleg víz, amikor fürdesz, legyen fedél a fejed fölött.

Persze ezért nem kell mindent eltűrnöd, de az apró gonoszkodásait el kell viselni, sajnos nem tehetsz semmit. Emelt fővel csináld, úgy bosszantóbb neki :-)

2009. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy látom te sem vagy az a legalkalmazkodóbb valaki. És lehet hogy szemétkedik, de valószínűleg nem repes az örömtől hogy ott vagytok. Mellesleg, miért vesztek kutyát, megkérdeztétek tőle hogy belemegy-e egyáltalán?


Ez az ő háza, az a helyzet, nektek, főleg neked kell hozzá alkalmazkodnod. Ha nem tetszik el lehet menni.

2009. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg. Szemtől-szembe, négy szem közt. Miért piszkál, miért ellenséges veled. Ez neked nagyon rosszul esik. Nyugodtan, nem veszekedve. Egy próbát megér. Talán észhez tér. Mond el, hogy te az új családodnak, szüleidnek érzed őket, mert neked sajnos nem ilyenek a szüleid. Szereted a fiát, és szeretnéd boldoggá tenni. Szeretnél neki unokákat szülni. Segítsen, hogy minél hamarabb be tudjál illeszkedni. És igen, a ház körül be kell segíteni továbbra is. Ha már otthon vagy... Kérdezd meg a véleményét, hogy mit hogyan csinálj szerinte. Kezeld emberszámban ne idegenként. Sok szerencsét! :))
2009. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát elég fura hozzáállás. Szerintem az a minimum, hogy otthon mindent megcsinálsz, ha már eltartanak. Az nem az ő dolga, hogy munkát találjon neked. Megpróbált segíteni, de nem sikerült neki, van ilyen. Saját magadról sem tudsz gondoskodni, minek kellett még egy kutya is? Nem kevés pénz egy kutyát sem eltartani, és miért kéne neki bármit is teljesíteni azzal kapcsolatban, amit ti vállaltatok? Vagy már most nyűg? "beugatni" talán nem azért nem kéne neki, mert beteg, hanem mert befogadott a házába, eltart és ezért te köszönettel tartozol neki. Nem bírja a képed, és te nem tudod miért...ez vicces.
2009. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Apósom nem ad bele a háztartási költségekbe, rezsibe, sőőt a párom pénzéből főzök még nekik is...

És csakis arra kértük meg apóst, hogy csukja be maga után a kaput, ha kiáll a kocsival, mert a kutyus elszökhet... Ez nagy kérés????

2009. júl. 9. 12:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is az ő háza. Ha szinte ti tartjátok el, nyilván tudnátok egy albérletet is fizetni, miért nem mentek el?
2009. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na emberek, figyeljetek!

Amikor megkérdeztem, h jöhet e kutya, azt mondta: persze nagyon örül neki, mert lesz egy édes kutyus a háznál. A rezsibe nem ad bele, sőőt ha anyós kéri, akkor kidobja a nappaliból, hogy menjen el és dolgozzon, ha kell neki erre pénz..mellesleg anyós a családi cégben dolgozik, de após nem ad neki fizetést.... Amikor az ember segítséget kér ezen az oldalon, akkor minek kell még Nektek is lelombozni az embert?? A negatív kritika okés, meghallgatom, de a kioktatás... na neeee

2009. júl. 9. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos ismerem ezt a helyzetet, nálunk anyám volt ilyen sajnos, bármit tettem nem volt jó!

Ha kérdeztem mi a baj semmit nem mondott, de nap-mint nap csinálta a kis praktikáit, bosszantott, először aprósággal majd nagy dolgokban is!

Na nem részletezem, szóval a legjobb megoldás, ha bármi áron de megpróbáltok elköltözni!

Sajna én maradtam, bele is betegedtem!!!!

Gondoljátok meg!!!!

2009. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az apósod nem energiavámpír, csak valami miatt nem tetszik neki az, ami jelenleg folyik a családban. Azt írod, hogy depressziós: szerintem itt van a kutya elásva. Miért lehet depressziós? Mi az, ami kiválthatta az ellenséges viselkedését? Szerintem ennek kellene utánajárnotok.
2009. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!