Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen emberrő...

Mit gondoltok az ilyen emberről? Mit lehetne tenni, hogy jobb legyen a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, a szüleim majdnem 8 éve elváltak. Apukám elhagyta Anyukámat egy nála majdnem 20 évvel fiatalabb nőért, akivel azóta szakítottak, de Apának minden hónapban változott a barátnője az elmúlt pár évben, alig törődött velem. Tavaly tavasz óta összeköltözött egy fiatal, egyedülálló nővel, de azóta sem lett jobb a kapcsolatunk. Anyukámmal hála Istennek nagyon jól kijövünk, barátnői szinten megbízunk egymásban, sokat viccelődünk, nevetgélünk, pedig őt is megtépázta az élet (elhunyt az élettársa).

Én hiába próbálok közeledni, nyitni Apa felé, ő még mindig egy 6 éves kislánynak lát, azt hiszi, hogy nem fogom fel a dolgokat, nem érdekli a 4.7-es tanulmányi átlagom, egyszóval magán kívül semmi sem érdekli.


Mit tehetnék még, hogy igazi Apa-lánya kapcsolat alakuljon ki köztünk? Sokszor irigykedve olvasom itt, hogy a velem egyidős lányok mennyit vannak az Apukájukkal, engem pedig nem is keres, ha én nem hívom fel hetente, ő észre sem veszi. Lehet még valamit tenni?


2011. júl. 24. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem hiszem, ha eddig nem alakult ki, nem is fog. De ez nem a te hibád. Majd később bánni fogja.
2011. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam az apámmal, pedig fiú vagyok. Nem tudsz neki mit csinálni, neki kellene nyitni feléd, te vagy az ő gyereke. Te azért jöttél a világra, mert ő elméletileg szerette volna.

Először rossz lesz, aztán semleges, aztán pedig átmész az utca másik oldalára, ha meglátod.

2011. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos attól félek, hogy egyre rosszabb lesz a kapcsolatunk, és ezen szeretnék változtatni. Apukám pedig annyit változott az évek alatt, hogy még a barátai sem ismernek rá. Amikor Anya várandós volt velem, veszélyeztetett terhesként, 40 évesen fél évet feküdt velem kórházban, Apa pedig naponta látogatta. Sajnos nem volt komplikációmentes a terhessége, és miután megszülettem, nagyon örültek nekem. Apukám túlzottan féltett, mintha porcelánból lettem volna. Aztán összeismerkedett egy fiatal nővel, aki miatt elhagyott minket, és ott, alig 6 éves koromban megrekedt a kapcsolatunk, és azóta csak romlott. :(
2011. júl. 24. 21:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Továbbra is kíváncsi vagyok a véleményekre, tanácsokra! Aki szeretné velem megosztani a gondolatát, megköszönném, ha írna! :)
2011. júl. 24. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
En csak az elettapasztalatombol kifolyolag azt mondom neked, hogy olyan emberekre sose vesztegesd az idodet, akik nem torodnek veled! Azt az idot azokra forditsd, akik igazan szeretnek. Anyukad es barataid. A tobbi nem szamit. Sajnos sokszor az idegen, barat sokkal normalisabb, mint a kozeli rokon es attol, hogy valaki a rokonod/szulod, nem biztos, hogy jo ember. Az ember pedig keveset valtozik felnottkent, igy ha eddig nem erdekelted, valoszinuleg ezutan sem fogod. De ott van anyukad neked, aki nagyon megerdemli a szeretetedet, igy annak add a szeretedet, aki megerdemli es viszonozza! Hidd el, hogy ez a lenyeg!
2011. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent ne haragudj, hogy kerdezek, de apukad fiatalabb anyukadnal? Mert ha jol ertem, anyukad kb. 54 eves most.
2011. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, Apa fiatalabb Anyánál. :)
2011. júl. 25. 09:17
 8/8 Makkos Hal válasza:

Ha tartózkodóbb lennél vele, nem keresnéd olyan kitartóan vele a kapcsolatot.

Lehet, fájna neki és Ő keresné a veled való találkozást. Persze ez nem biztos. Mivel jól érzi magát az állandóan megújuló kapcsolataiban. Persze ez is csak feltevés. Mert nem tudom mi okból cserélődnek a hölgyek körülötte.

Lehet, hogy dobják a barátnői? A kiskaput hagyd meg neki, ne égesd fel a kapcsolatod.

De próbálj meg édesapád bűvköréből szabadulni. Tanulj továbbra is szorgalmasan és előbb utóbb társra fogsz találni aki, feledteti a hiányos apai érzelmeket.

2011. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!