Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek velem az anyám?...

Miért ilyenek velem az anyám? Tehetnék valamit, hogy jobb legyen a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Rossz a kapcsolatom a szüleimmel.Mármint inkább főként az édesanyámmal.Van 2 testvérem(nővér+bátyus)Nekik azért sokkal jobb volt,mert 4 év volt köztük.És ők nem érezték magukat egyedül,mert azért az 50 körüli szüleimmel nem tudom mit csinálhatnék itthon.Ők együtt elvoltak,de én meg itt maradtam.Ezért van,hogy a gép előtt ülök,hogy beszélgessek a barátaimmal,vagy nagyrészt találkozok velük.Nem minden nap.Csak néha-néha.De az anyám ilyenkor teljesen felháborodik,hogy miért csavargok és,hogy ezt egyik testvérem se csinálta ezt.Tizedikes vagyok,de mostanában egyre gyakrabban hívogat iskola után,hogy hol vagyok már...Ami még érthető lenne,ha rossz tanuló lennék,de pont ,hogy kitűnő vagyok.Ilyenkor persze,nem mondja,hogy "bezzeg a testvéreim."(bátyám kilencedik után otthagyta az iskolát,nővéremnek sincs se érettségije,se szakmája)Van,hogy elég sokat tanulok és nem tudok segíteni a házi munkában.(annyi időm van kb.,hogy 20percet beszéljek msn-en a barátommal)Azért is le vagyok szólva,hogy "nem csinálok itthon semmit".Pedig azért ez nem igaz,mert ha tanulás közben megkérnek valamire,mindig megcsinálom,nem nyavalygok meg semmi.De ha itt tanulok,akkor nem látom magamtól,hogy mit kéne csinálnom...

Beszélgetni se szoktunk sokat,mert teljesen másvilágok vagyunk.És ha akad 1 közös téma,akkor az is vitába fullad.:( És moziba is alig akar engedni,mert ,hogy nem vagyok 16 éves(1 hónap múlva leszek...)Most azt sem értem,hogy például egy korhatározatlan filmnek mi köze van ahhoz,hogy nem vagyok 16 éves.

Egész hétvégén is itthon döglök vagy max. a barátom jön át,de ennyi.Sehova se akar elengedni.Meg amit még nagyon szeretek benne,hogy ha vitatkozunk mindig mondja,hogy mennyi mindent kaptam és mégis milyen vagyok...És ő milyen velem szemben???Mindig a hibát keresi bennem...mintha nem is szeretne,csak elvisel...Azért,mert kapok valamit,nem fogom jobban szeretni...De annyi mindent nem is kapok.Szóval nincs az,h minden héten mozi,új cucc meg stb...Engem bánt a dolog,hogy ennyit vitatkozunk.És ha csak rajta állna a békülés,sztem örökre haragba lennénk...


2009. nov. 21. 22:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* a kérdésbe ilyenek helyett ilyen.
2009. nov. 21. 22:17
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Te kituno tanulo vagy, a testvereidnek pedig csak 8 altalanosuk van? Ez eleg furcsa.

Igen, tehetsz a kapcsolatert, fogadjal szot, es tanuljal tovabbra is nagyon jol! Anyukad szeret teged, es csak a jot akarja neked! A moziban a filmek ott lesznek orokre, ha elmultal mar 18 eves, barmikor elmehetsz, ne aggodj!

Ne lazadjal, hidd el nem erdemes!

2009. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán anyukád pont azt nem akarja, hogy te is elkallódj,erre még nem gondoltál?
2009. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam,de akkor sem kéne ilyennek lennie velem.Lehetne normális a kapcsolatunk.
2009. nov. 21. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az jött le, hogy anyukád egyszerű. Mivel írtad, hogy már idős, így ő egy egészen régi világban nevelkedett, a szülői mintát még egy másik korban élő szülőtől tanulta. megváltozni nem fog, ebben ne reménykedj.

Sok olyan kérdést lehet itt olvasni, ami arról szól, hogy a kamasz = gyermekfelnőtt/felnőttgyermek konfliktusban él a szüleivel. A szülők azt szeretnék, ha a gyerekük többre vinné, mint ők. vannak beidegződések, "lemezek", amiket gondolkodás nélkül tesznek fel, mint pl. az "annyi mindent kaptál..." kezdetű.

Nehéz helyzetben vagy, neked kell okosabbnak lenned. Pl. kössetek egyezséget: szögezzétek le, hogy oké, ha szerinte 16 éves korodig nem mehetsz moziba, akkor addig nem kéred, nem rimánkodsz, de után legyen szives elengedni. beszéljétek meg jó előre, hogy pl. a legkésőbbi előadás amire elmehetsz az a 18:00-kor kezdődő és akkor időben haza is érsz utána. És akkor tartsd is ehhez magad te is meg anyukád is. És menjetek szépen sorban, állítsátok fel a szabályokat, hogy pl. te minden másnap leviszed a szemetet vagy a kutyát, x napon ezt csinálod, reggel meg amúgy... kössetek kompromisszumokat, hogy akkor, amikor neked tanulnod kell, hagyjon békén a feladatokkal, ellenben amiben megegyeztek, azt akkor is be kell tartanod, ha épp dogára kell készülnöd.

2009. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utso válasz tökéletes!!!
2009. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

És te miért vagy ilyen vele szemben?Miért csak a hibát látod benne?Miért kell egyáltalán vitatkoznod,ha néha szóba álltok?Ez visszafelé is működik.

Ha elvárják,hogy otthon besegíts,akkor nem 20 perc msm,hanem házimunka.Majd másnap megbeszélitek a barátokkal.

Valószínű aggódik érted anyukád.Lehet jó tanuló vagy,de még van két éved érettségiig.Nem csak a "hülyék"hagyják ott sokszor az iskolát.

Az hogy milyen lesz ezentúl a kapcsolatotok,rajtad is múlik.Ha néha lenne időd sütni-főzni anyuval a konyhába barátok,meg számítógépezés helyett,akkor nagy mértékben javulni fog.

2009. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Iskola után hol vagy,hogy rádtelefonál?Lehet barátod,aki még át is járhat?

Még nem vagy 16.

Anyukádnak azt hiszem igaza van.Kb 5-6 év múlva,majd te is látni fogod.

2009. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Iskola után jövök haza,és egyből telefonál,hogy merre vagyok -.-"
2009. nov. 22. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Pancser, aki nem lázad, a pszichológia és pszichiátria szerint is gond van vele, ha a kamasz nem lázadozik, legalább annyival, hogy a szülei véleményével szeben nem engedi a saját elveit.


Nem szabad megadnod magad, ne hidd, hogy rossz vagy,

NEM normális, amit veled csinál. Nem muszáj a fejéhez vágni, de egyszer rá kell olvasni,

a következetlen szülőket ugyanúgy kell fegyelmezni és tanítani, értelems utakra terelegtni, mint a gyerekekeet.

Sajnos nagyon sok szülő teljesen patológiásan kezeli a gyerekeit, lehet rajta felháborodni, de én még egyetlen normális családot sem láttam.

Ha anyuka úgy gondolja, hogy joga van a gyereke intim dolgai között turkálni, olvasni a levelezését, átnézni a kukát, akkor menjen orvoshoz.

A párjával sem csinálhatja ezt az ember, igenis, az is beteges.

A tizenévesnek társaság kell, rá kell bízni, hogy megtalálja a neki megfelelőt, ha rosszul választ, úgyis ő égeti meg magát.


Nehéz a helyzet, de kitartás, majd rádöbben, az meg, hogy 18 éves korodban mehetsz a vakvilágba, nem egészen így van.

Harcolj az önállóságért és függetlenségért,

és ha nem kallódsz el, nem leszel drogos, alkoholista, nem rontod el a tanulmányaidat, te nyertél, és

be fogja látni, ha évek múlva is, hogy nem volt igaza.

Bízzál magadban, és légy felelős, magaddal is, az anyáddal is!

2009. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!