Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyukámnak mi a...

Mit tegyek? Anyukámnak mi a baja? Már nem tudom mit tesz büszkeségből és mit realitásból?

Figyelt kérdés

Anyumék elváltak. 10 éve. Apám tényleg nem egy jóember de szerintem anyám már csak 'úgy' mindenért hibáztatja. AMikor elváltak anyum összejött egy pasival aki vert minket ennek ellenére anyum szült neki(az öccsémet mindentől függetlenül nagyon nagyon szeretem), elköltöztünk vele egy teljesen másik városba. Teljesen kivagyunk neki szolgáltatva ő a kereső, azt csinál amit akar, ver minket, ha alapból görénykének vagy nyomoréknak hív engem és a tesóm,mindenok nélkül is. Ha nem hívom apának akkor egyszerűen megrugdos. NAuym egyfolytában panaszkodik ,hogy a voltférje (az igazi apánk) miatt van ez holott elváltak 10 éve! ha ezt mondom neki akkor meg én hülyeségeket bezsélek . ha visszaköltöznénk akkor a nagyszüleim segítenének,most is segítenek.

Csakhogy nagypapám egy hete kórházba került leállt a szíve. És nagyon valószinű ,hogy nem fog soha felépülni. Az apukám érdeklődött,hogy hogy van erre anyám leordibált,engem,hogy biztosan van egy hátsó szándéka,és úgyse fog fizetni.Holott apámat egyszerűen csak érdekli mivan az öreggel mert tudja,hogy papám szeretett minket ő nyújtotta a legnagyobb segítséget.

Ma bejött anyum és közölte,hogy lehet nem tudok majd tanulni ,mivel augusztusban leszek 16 lehet nincsen értelme folytatnom a sulit és vagy elmegyek dolgozni,hogy nem menjen teljesen tönkre a család, vagy költözzek el. Mondtam neki,hogy elköltözök. Erre leordibált,hogy akkor ő megfojt mintsem,hogy apámhoz költözzek. És milyen undorító féreg vagyok. De hsizen Ő hozta fel,hogy költözzek el! nem értem mégis mit várt?! hogy otthagyom a sulit.

Most mit tegyek,hogy anyám megnyugodjon? Egyre jobban vonz a gondolat,hogy elköltözöm apámhoz-csakhogy akkor nem láthanám a tesóimat(nem engednék biztos vagyok benne) meg anbyám nevelt 15 évig ,úgyérzem tiszteletlenség lenne. pedig akkor nekik is eggyel kevesebb száj lenne és csak a lakhelyemet helyeznénk át tehát a kedvezmények, családi pótlék ilyenek ugyanúgy járnának apám nem tartana rá igényt. De ha erről beszélnék vele egyszerűen hálátlanoz qrváz engem és otthagy. Pedig csak szenvedünk vagy 5 éve...

15/L


2011. júl. 24. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagymamádhoz nem költözhetnél?
2011. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy apád "nem egy jó ember"?
2011. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kérj segítséget: gyámhivatal vagy nane egyesület, kérheted az intézeti elhelyezésedet is, ha apádhoz nem költözhetsz...sőt, a tesóid is kérhetik
2011. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azt jelenti,hogy tényleg csinál hülye dolgokat,csalta anyámat, vagy ne fizette a rendesen a ygerektartást.

Nagymamám se tudja mi lesz most derült ki hogy papám nagyjából agyhalott. nemtudom mit tegyek.intézetbe nem akarok menni,apukámhoz szeretnék menni,csak annyira hálátlannak érezném magam ha odaköltöznék.pedig mindenkinek az lenne a legjobb,

2011. júl. 24. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

És csak azért nem költöznél apkádhoz, mert ezért féltékeny lenne rá anyukád. Nahát ez anyukádnak kell helyretenni magában, nem pedig neked lelkifurdalásodnak lenni. Én mennék, még ha egy rövidebb időre is, hogy tisztázódj otthon a helyzet: tényleg nem tanulhatok (mert akkor miért is maradnék anyámmal), tényleg nem kellek, csak pénzkeresőnek (mert akkor sincs értelme otthon maradni).

Költözz el nyugodtan és ki fog derülni, mérgében mondta-e anyukád, amit mondott vagy tényleg komolyan gondolta.

2011. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Én a helyedben mindenképpen elköltöznék apuhoz. Lehet hogy anyud lelkiismeret furdalást akar benned kelteni, de ne hagyd ezt! Tudnod kell: 15 évesen nem ezt érdemled, amit ott kapsz. Sokkal többet érdemelsz. És ami még fontos, eszedbe ne jusson 16 évesen abbahagyni a tanulást...nagyon-nagyon sok időd lesz még dolgozni, de annak nem 16 évesen jött el az ideje. Ha ennyi idősen már nem tanulsz, akkor egy olyan munkahelyen fogsz megrohadni (már bocsánat), ahol az életed is megutálod.

Menj apudhoz mindenképpen!! Sok sikert csajszi!

2011. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!