Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a férjetek...

Mit tennétek, ha a férjetek büszkeségből nem akarna segitséget kérni?

Figyelt kérdés

Jelen felállásbana végtörlesztésről lenne szó. A pénznek az 1/5-e megvan, de a fennmaradó részt kölcsön kellene kérni. Mivel tisztában vagyunk vele, hogy Ft hitelt nem kapunk más megoldás nem igazán maradna, mintha a szüleitől kérnénk kölcsön. 5 év alatt simán vissza is tudnánk fizetni,azt viszont tudom, hogy nekik ez a megélhetéshet nem kell, mert ők jól élnek. Ő büszkeségből nem akar kérni, pedig rá leszünk utalva, mert most vagyunk azon a ponton, hogy tovább már sokáig nem fogjuk tudni fizetni a hitelt. Megtakaritott pénz sem él örökké...

Hogyan tudnám rávenni? már próbáltam mindent, nagyon csökönyös.

Ti is büszkeségbőlnem mertnétek kérni? mert arra ne várjon, hogy x millió Ft-ot majd maguktol felajánlanak.

Segitsetek

Előre is köszönöm


2011. szept. 29. 17:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejettem, hogy semmi feszültség nincsen köztünk anyósomékkal. teljesen jó a kapcsolat, egyszerüen büszke.
2011. szept. 29. 17:43
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az anyósék tudják, hogy mire készültök. Ha ők nem ajánlják fel, akkor én sem kérnék.
2011. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kérnék. Ha lenne kitől, akkor sem. Ez nem büszkeség, hanem egyszerűen úgy érezném, hogy ez így van rendjén, nem ildomos, rosszul érezném magam tőle.

Ha felajánlanák maguktól! -mondjuk nekik kellene visszafizetnünk, kevesebb kamattal, azt valószínűleg elfogadnám, de ingyen nem.

2011. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

nekem már az a fura, h hitelt vettetek fel :O


ha annyira tudják nélkülözni a pénzt, miért nem mondták a felvétel előtt h majd ők adnak?


én sem kérnék tőlük és ötletem sincs mivel vedd rá...


max te beszélj a szülőkkel, hogy ők utaljanak rá, hátha akkor úgy könnyebb neki

2011. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülei tudnak a problémáról és nem ajánlják fel, én nem beszélném rá. Így én sem kérnék a saját szüleimtől.
2011. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Én kölcsönkérnék. Persze, hogy kölcsönkérnék, ez nem is kérdés. Mindenki pénzből él, ha egyszer kell akkor kell, nincs mese. Főleg, ha olyanokról van szó, akiknek nincs is rá szüksége. Szégyen vagy nem szégyen, de ti most olyan helyzetbe kerültetek amikor igenis szükség van mások segítségére. A férjed jobban tenné, ha félretenné a büszkeségét, mert abból nem fogtok megélni...
2011. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A férjednek van igaza. Lehet,hogy most azt hiszed,hogy 5 év alatt visszafizetitek. De ki garantálja,hogy nem lesz munkanélküli,beteg az 5 év alatt. A mai világban okos ember nem kér és nem is ad kölcsönt senkinek.

Inkább próbáljatok a kiadásaitokon csökkenteni. A kaján,öltözködésen,szórakozáson rengeteget lehet spórolni.

2011. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűnek tartom, hogy így-vagy úgy, de a vége a kölcsönkérés lesz, de hagyd őt dönteni, biztos van oka annak, hogy miért nem akar kérni pontosan, erről viszont nem irtál. Az éremnek két oldala van pedig. Hagyd őt dönteni, és ne rágd a fülét!
2011. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Közelítsd meg a problémát racionális oldalról. Mondd meg neki, hogy teljesen felesleges költekezésbe veri magát azzal, ha nem kéri el a pénzt a szüleitől, mert a gyerekeitek örökségét csökkenti. Ugyanis, ha hosszabb távon többet kell visszafizetni a forint gyengülése miatt, akkor az ő zsebükből veszi ki a pénzt, ahelyett, hogy a szüleinek fizetné vissza a kölcsönt, esetleg kamattal együtt. azt a pénzt úgyis a gyerekek fogják megörökölni, na meg közben ti is normálisan tudnátok élni. De ha ilyen makacs, akkor csak a bankok zsebét tömi ahelyett, hogy a gyerekeknek spórolna.


Ha nem minősíted a viselkedését, és ezt csak így előadod, akkor talán pár nap múlva meggondolja magát.


33/N

2011. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj neki érvelni, hisz a ti közös jövőtökről van szó.Nem tudom vannak-e gyermekeitek-ha vannak akkor nekik is csak jobb lehet a helyzete ezáltal,vagy ha terveztek,akkor könnyebben tudtok A-ból B-ve jutni.

Mindenképp vedd rá a férjedet,ez már szerintem nem büszkeség kérdése,ami itt megy az országban az felháborító....

2011. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!