Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ugyanúgy viselkedem muszájb...

Ha ugyanúgy viselkedem muszájból és tudatosan, mint az, aki bántalmaz, akkor ugyanolyanná válok magam is?

Figyelt kérdés

Lehet úgy is a saját eszközével pofán vágni valakit, hogy az engem ne sértsen belül, hogy én sértetlen maradjak?

Kicsit hosszú lesz, de igyekszem jól elmagyarázni, hogy mire gondolok.


Az én értékrendembe nem fér az bele, hogy ha valamit megígértem, akkor csak úgy szó nélkül felrúgom az időpontokat, nem szólok neki, hogy "bocs, de most nem érek rá"...Én megbízható és szavatartó ember vagyok. Ugyanezt várom el a másik embertől is, természetesen.


A másik ember viszont, akiről szó van, állandóan ígérget, hazudozik, mismásol, mond egy időpontot, hogy mikorra menjek (egy orvosról van szó és olyan kezelésről, amelyet nem tudok most csak úgy otthagyni), és ő nincs ott, mindenki más fontosabb neki, mint én, hol a rokonai miatt, hol a szabadsága miatt, hol a szórakozásai miatt vagy egyéb más ürüggyel rúg le és nem lehet tudni, hogy mikor mit tesz, mikor lehet rá számítani, és mikor nem. Ha szóvá merészelem tenni, hogy mit mável velem, akkor még neki áll feljebb. MÉg csak elnézsét sem kér, és ha szóvá teszem a bunkóságait, akkor én vagyok a hülye, a túlérzékeny ...stb. Tehát nem elég, hogy bunkó, de még a jogos haragomat sem engedi rajta leverni.


Azt ne írjátok tanácsként, hogy rúgjam le, mert egyéb okok miatt nem tehetem, de nekem ez volna az első reakcióm, hogy az ilyen embert lerúgom és soha többé szóba sem állok vele.


Szóval: ha végső elkeseredésemben tudatosan, előre megfontoltan (eléggé tudatos ember vagyok) pontosan ugyanazt tükrözöm vissza neki, azt játszom visszafelé, mint ő, akkor előbb-utóbb magam is olyanná válok, bármilyen tudatosan is használom ezt a módszert, eszközként egy agresszorral szemben? Bedearálja az én, tőle messze különb és tisztább értékrendű személyiségemet, azzal, hogy bemocskol és olyanná tesz, mint önmaga? Lehúz önmagához, a sárba, a mocsokba, kihasználva azt, hogy nem tudok tőle elmenekülni?


Tudom, kicsit bonyolult, meg hosszú is, de nagyon szeretnék rá választ kapni, mert fontos dolgról van szó.

Minden építő jellegű, normális válasznak nagyon örülnék.

Köszönöm.


2011. júl. 25. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Neked van szükséged őrá.Bármennyire is fölötte vagy, a tempót az diktálja, aki nincs kiszolgáltatott helyzetben.Ennyi. Jöhetnek a piros kezek.
2011. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...és mitől lettél"tőle messze különb és tisztább értékrendű személyiség"????
2011. júl. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt kértem, hogy csak olyan emberek írjanak, akik hasznos tanáccsal szolgálhatnak nekem.


Továbra is várom a konstruktív válaszokat a kérdésemre, mert fontos. (Csak ma este 5-ig) Fontos. Köszönöm.

2011. júl. 25. 07:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan nem értik a kérdés lényegét,bár már lecsuszott a kv és kétszer átolvastam a kérdésed de igy sem értem.

Most orvos páciens kapcsolatról van szó?

2011. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tudom, hogy ez esetben te vagy a kezelő, és a páciensed műveli ezt veled.Ember nincs a földön, aki a kérdésedre tudná a megfelelő választ.Csak Te. És ő.
2011. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnálom, hogy a kérdés komplikáltnak tűnt, nem annak szántam.


Mindenkinek szép napot!

2011. júl. 25. 09:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se igazán értem, de gondolom pszichológusról, pszichiáterről van szó, mert eléggé úgy tűnik a kérdésed, mint aki ezeknek a páciense. Nyugodj meg. Az életed nem egy orvostól függ...
2011. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdés megválaszolódott (nem pszichiátriai ügyről van szó, más orvosi téma), és meglepően jól sült el. Számomra is, számára is. És nem lettem attól olyanná, mint ő, hogy tudatosan az ő agresszív módszerével válaszoltam. Ez nagyon jó érzés. :)


Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2011. júl. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!