Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém nagyon nehezen...

Az öcsém nagyon nehezen tanul, szó szerint próbálja bemagolni a dolgokat és mindig belekavarodik a szavakba, mert gondolkozik hogy mi volt a könyvben. Most megbukott, készülne a pótvizsgára, de tanulni se akar, meg nem is megy neki. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulási zavar van, akkor ehhez értő szakember tud segíteni neki. Nem szégyen.

[link]

2011. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Segíts neki! Nézd át az anyagot és beszélgessetek róla. Így talán rájön az összefüggésekre, és ha egy dolgot háromszor elmondasz neki háromféleképp, talán megérti majd.
2011. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyból bukott a tesód? Akkor többet tudnék segíteni. De ha nagyon magolós, akkor érdemes több forrásból tanulni, amik más-más irányból taglalják a dolgokat.
2011. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem figyel...az egyenleteket 3órán keresztül magyaráztam neki,gyakoroltunk..nem is érdekli a dolog.Az Egri csillagokat úgy olvasta ki,hogy amikor nem hangosan olvastattuk vele,akkor ilyen 10oldalakat kihagyott.Ma mondott fel nekem valami tanulnivalót,és látom hogy gondolkozik a szavakon,nem tudja előadni a dolgot magától.
2011. júl. 26. 17:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki logikusan, szintekre bontva. Írjatok vázlatot, készítsetek "tanulótérképet", rajzokkal, ábrákkal próbáljátok illusztrálni, így amikor kell neki, nem a szavakat akarja majd eszébejuttatni, hanem a képek ugranak be neki. Már ez is óriási segítség:)


Én nem vagyok szakember, ha tényleg nagy bajai vannak, akkor fel kéne keresni valakit.

2011. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
irodalomból és matekból,de egyébként minden másból is épphogy átment....
2011. júl. 26. 17:22
 7/15 A kérdező kommentje:
én is elég nehezen tanulok,sokat kellett pl a tételek fölött ülnöm,de mindig mindent megtanultam,és ezt nem nagyon értjük....kedve sincs tanulni,ha nincs kényszerítve,nekemugrik hogy hagyjál már,nem tanulok.
2011. júl. 26. 17:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Egri csillagokkal ne vesződjetek, nézze meg inkább filmen és olvasson róla többféle olvasónaplót és a korszakról több háttér infót.A matekot meg sz alapoktól. Vagy az év első tananyagától.
2011. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem baj az, vannak ilyen emebrek az én környezetemben is főként rendőrök illetve katonák lettek.
2011. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgálni valamilyen pszichomókussal, aki majd kiállítja róla a papírt, hogy van valami baja, majd ezzel a papírral bizonyos dolgok alól felmentik majd öcsédet.
2011. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!