Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol találom meg a pótvizsgára...

Hol találom meg a pótvizsgára vonatkozó jogszabályokat az interneten?

Figyelt kérdés

Az oktatási hivatal honlapján nehezen tudok tájékozódni, viszont felmerült egy kérdésem:

Ha a tanár nem abból kérdez, amit tételnek feladott, akkor lehet, kinél lehet fellebbezni?


(Nem én jártam így, hanem az egyik barátnőm)


2011. aug. 29. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes bíróságon kell fellebbezni. Kérdés, hogy a barátnőd tudja-e bizonyítani, hogy valóban így történt az eset.
2011. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jogszabályok keresése helyett talán tanulni kellett volna...
2011. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

AZ elsőnek: Köszönöm.


"Kedves" második: AZ egész nyarat áttanulta. Nem ment buliba, sehova, és 3 tantárgyból át is ment simán (Magyar, Földrajz, Biosz) de angolból olyan tételt húzott ki, ami a tétellistába nem szerepelt. Angoltanárhoz járt, és lényegében KIDOBOTT havi 2500 ft-ot Csak érdekel, hogy lehet-e valamit kezdeni a szabálytalan helyzettel. (Ha egyáltalán szabálytalan)

2011. aug. 30. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azért kérdem, hogy kötözködjek, de szabályos volt az egyáltalán, hogy a barátnőd megkapta a tételeket? Nekem a testvérem, noha nem angolból hanem matekból bukott kétszer is és másodjára már, hogy menjen tovább megmondták neki, hogy mit fognak kérdezni (5témakört adtak meg neki az adott évből), de már ez is segítség volt hisz enélkül is bármit kérdezhetnek abból az évből amiből megbukott.

Szóval szerintem hülyeség ilyen szinten belenézni a dolgokba. Az egy sajnálatos szemétség ha bepalizta az angol tanár a barátnőd és azt állítva csak 'ebből' kérdez ő mégse abból tette. Viszont ha az amit kérdezett az adott év anyaga akkor nem tudsz mit csinálni :(

2011. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?? Angolból csak azért bukott meg mert "olyan" tételt húzott? Könyörgöm ez angol ha a többi tételt bevágta és angol tanárhoz is járt akkor illene legalább annyit tudnia amivel kivágja magát legalább egy 2-esel.

És aki ennyiből pótvizsgázik 4 tantárgy!! nekünk max. 3-ból lehetett bukni a 4 már automatikusan év ismétlést von maga után. Mit csinált egész évben?? Nem értem miért csodálkozik hogy meghúzták 1 tárgyból.

Ezektől függetlenül elhiszem hogy dühíti hogy emiatt kell évet ismételnie.

2011. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el. A tanár nem köteles azt kérdezni amire azt mondta, hogy lesz benne. Sőt, nem is köteles elmondani, hogy mi lesz benne.. sehol nem lehet fellebbezni.
2011. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kár. Amúgy Achmed (a barátnőm) nagyon nehezen tanul, (három dixe is van), eddig minden évben bukott valamiből.


És az angoltanárról pár infó. (Csak hogy értsétek, miért reménykedtem, hogy végre tényleges szabálytalanságon, és nem "szemétségen" kapom)


A témazáróban soha nem tudni mit kérdez, a tankönyvben össze-vissza haladunk, és ha kérdezni merünk, még ő van kiakadva.

Előző évben nála majdnem megbuktam, ám ebben az évben másik tanárral 4-esre zártak)

Egyik oszi társam bukásra állt, és a mostani tanárom hajlandó volt megírni neki a fogalmazását.(Kíváncsiságból, hogy vajon a kollégája mennyire kötekedő) Azért ha valaki 2-esre, épphogy 2-esre osztályozza kollégáját... Nos, lehet sejteni, miért akarom eltávolítani a tanárt a suliból.

2011. szept. 1. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!