Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a kijelent...

Mit gondoltok erről a kijelentésről? : Aki mindenképp házasodni akar, az nem biztos a dolgában, ezzel akarja bizonyítani magának és másoknak, hogy tökéletes minden.

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen igaz. Személy szerint el is döntöttem, hogy amíg nem lesz számomra mindegy, hogy hozzámegyek-e a páromhoz vagy nem (most nincs)addig biztos nem teszem meg. Aki nagyon akarja annak a házasság csak egy biztosíték. Mit gondoltok erről? Nem vitákat szeretnék, hanem véleményeket.
2011. júl. 29. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ezzel én is egyetértek, mi épp most "tervezzük" az esküvőt, mert babát várunk és előtte szeretnénk kettesben megesküdni, a magunk örömére és kicsit a baba születése miatti bürokrácia kikerülésére is.
2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon egyoldalú kijelentés. Nem veszi figyelembe azt, hogy a házassághoz való hozzáállásban nagy szerepe van például a neveltetésnek, a környezetben látott mintának is.

Tehát lehet, hogy egyes emberekre igaz, de másokra nem.


Például én mindenképp házasodni fogok, nem is olyan sokára. De nem a fent leírt okok miatt, hanem mert véleményem szerint férfi és nő között ez egy szent kötelék, eskü, hogy ők már összetartoznak és egy család. Innen közelítve a házasság az egyik legcsodálatosabb dolog az életben, nem egy vállrándítással elintézhető dolog.

2011. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elméleti síkon igaz, de azokat pl. kihagytad a számításból, akik valamilyen érték miatt akarják a házasságot. (saját norma, neveltetési normák stb.)
2011. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ma ugyanúgy 17:20, beelőztél:)

Lényegében én is ezt írtam, csak rövidítve!

2011. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 napietus ***** válasza:
84%
szerintem blődség. én pl. nem szülnék házasságon kívül, ezt a férjemnek is elmondtam anno. egyetértett, mindkettőnk értékrendjéből és neveltetéséből ez adódik. mikor már tudtuk, egymás mellett a helyünk, közösen szeretnénk családot, egyértelmű is volt, hogy összeházasodunk.
2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

maximálisan egyetértek.

manapság nagyon sok embert már csak a papír tart össze. én nem szeretnék ilyen "házzaságot".


ha szeret, akkor papír nélkül is velem marad. ez az én filozófiám.

2011. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, ha már valaki házasodni akar, akkor biztos az érzéseiben, nem akar senkinek bizonyítani, hiszen miért akarna örök hűséget fogadni. Én 6 éve vagyok párkapcsolatban és amióta az eszemet tudom, nagyon várom az esküvőmet és nagyon bántana, ha a párom sosem kérné meg a kezem. Természetesen vele maradnék, ha ez sosem következne be, de én fontosnak találom.
2011. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Én pontosan így érzem: ez egyféle biztosíték, hogy az ember párja nehezebben pattanhasson meg vész esetén. Én nem igazán vagyok házasságpárti, mert 100%-ba azt akarom, úgy maradjon mellettem a párom, hogy nem köti hozzám semmiféle kötelesség.

A házasulandók nagyon nagy százalékánál szerepet játszik ez az elmélet szerintem. Aki kivétel, az vagy vallásos, vagy nagyon romantikus lélek, vagy talán neveltetésénél fogva az igaz szerelem gondolata összefonódott a házasság fogalmával benne. Úgy 10%-ra teszem ezt a hányadot..

2011. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Kérem, ne bántódjon meg senki, de az első babánk születésekor olyan jó érzés töltött el, hogy a férjem nevét rögtön apaként írták be. Ugyanis az élettársi(vagy egyéb) kapcsolatoknál apasági nyilatkozatot kell tenni. Tudom, kevesen vannak olyan érzéssel, mint én, de nekem az olyan "megnyugtató" volt.
2011. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még ami eszembe jutott, hogy csalfa férfit/nőt se a papír ,se a hiánya nem fog ott tartani valaki mellett. (a felhozott indokok miatt).

A házasság elvi kérdés, van akinek fontos tényleg(mondjuk mert nem egy örök "balga" romantikus, csak mert egyszerűen értéknek tartja) és van akinek nem annyira.

2011. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!