Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számít a házasságon belül...

Mi számít a házasságon belül nemi erőszaknak? Hogyan tudnám bizonyítani?

Figyelt kérdés
Én tettem fel a szóljak-e a páromnak a babáról c. kérdést. A kicsi, az én értelmezésemben erőszakból fogant. Ez annyit jelent, hogy akaratom ellenére történt az aktus,mint előtte többször. A kérdésem annyi lenne, hogy ez akkor is erőszaknak minősül ha csak megadtam magam? Sokszor előfordult, hogy inkább "beleegyeztem" az együttlétbe, hogy ne legyen bántalmazás belőle? Történt sajnos olyan is, hogy a tiltakozásomra a párom úgy reagált, hogy akkor biztosan megcsaltam, és verés, valamint tényleges erőszak lett a vége. Erről azonban senki nem tud, semmilyen orvosi-rendőrségi ügy nem lett belőle.
2010. máj. 24. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
ha erőszaknak érezted akkor az is volt....NANE Egysesületet felhívtad?
2010. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%

Nem minősül erőszaknak hiszen veled bármit meglehet csinálni!


Verések, meg ilyen családi légkör után már nem mindegy?


Viszont tegyél a gyerekkel jót, és add örökbe!!!


Legalább ő éljen normális körülmények között..

2010. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem minden olyan aktus számít erőszaknak, amit az egyik fél nem akart.. így a te eseted is... orvost kérdezz. többet nem tudok...
2010. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%
Hülyeség volt gyereket vállalni egy ilyen embertől. Szegénynek nem lesz apja ha most elválsz, de az sem jó, hogy rettegésben éljél tovább.
2010. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos még mindig nagyon gyakori a családon belüli erőszak

Semmiképpen ne hagyd annyiban a dolgot, mert minél többször fordul elő ilyen, annál rosszabb lesz.

a nane.hu oldalon rengeteg hasznos infot találsz, és van ingyenesen hívható vonal is, ha tudsz netezni, keress rá, mert ez nem aprócska dolog, mindenképpen ott marad belül mélyen, és a legrosszabbkor fog visszaütni ez a sérelem.

Egyenrangúak vagyunk mi emberek, és soha semmilyen körülmények között nem szabad az erősebb embernek visszaélni az erejével. hiába a 21. század, még mindig nincs meg a kellő kultúra sokakban.

Na legyél áldozat, mutasd magad erősnek, és minél hamarabb lépj ki ebből, ez az egyetlen módja hogy az életed rendeződjön.

2010. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
szerinted egy állami gondozás jónak számít? egyébként "csak" csonka családba születik, mert anyukája és nagyszülei vannak. Valamint perpill az apját is piszkosul érdekli.
2010. máj. 24. 21:16
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Ne haragudj a kérdésért nem bántásból teszem fel de miért vagy egy olyan kapcsolatba ahol az együttlét erőszaknak számít? Miért nem váltasz lépsz ki? Nem szabadna igy élned! Ha megvert miért nem lett rendőrségi ügy belőle? Miért vagy még ott? Ha már megfogant a baba az ő érdekeit nézd és inkább egy anyaotthon mint az erőszak! Sok sikert és kitartást és nyugodtabb életet!

2010. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
ha apád lennék, téged visszafogadnálak a szülői házba, de az előző bikádtól származó porontyodat nem!
2010. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát amit itt leírtál az bizony mind erőszak. Akkor is ha megadod magad. Bár az a kérdés hogy valójában hogy szeretkezik veled a férjed? Mert ha durván, minden bevezető nélkül és nem érdekli hogy te mit érzel, akkor az erőszaknak minősül. De ha képes kedves lenni veled, akkor már nem annyira. Bár amiket olvastam ez utóbbi gondolom nincs meg. Javaslom lépj ki a kapcsolatból. Pláne ha már képes volt megverni.
2010. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, de már léptem! 3hete különélünk és válás lesz. a babáról csak az elköltözésem után szereztem tudomást és semmilyen körülmények közt nem mondok le róla! A fogantatása mellékes, a kérdés a későbbi jogi hercehurca miatt fontos. Biztosan tudom (mondta), hogy az apja megpróbálja majd elvenni tőlem.
2010. máj. 24. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!