Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit kijelenteni...

Hogy lehet valakit kijelenteni az állandó lakcíméről?

Figyelt kérdés

Ha az én nevemen van a ház, valaki állandóra be van jelentve, és ki akarom rakni.De ugye még ide szól a lakcímkártyája, addig joga van bejönni.

Hogyan lehet kijelenteni, ha ő nem akarja?


2011. júl. 30. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerkijelentéssel. Kikéred a tulajdoni lapo, igazolod, hogy te vagy a tulajdonos. Írsz egy kérelmet az önkormányzatnak, hogy ki akarod jelenteni az illetőt, mert nem lakik ott, vagy nem akarod, hogy ott lakjon. Ha lakik rajtad kívül más is tanuként aláírattatod velük, majd leadod az okmányirodába. Kb 15-30 napon belül jogerős
2011. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bejönni nincs joga, ha a tied a ház teljesen, de a rendőrség kijöhet pl. házkutatni, ha velwe van baj és az a lakcíme, ez sajnos tapasztalat. Elvileg bemész az önkormányzatra, és ott kitöltesz valamit, de nem tudom, én fizettem az illetőnek 10e Ft-ot és kézen fogva mentünk el együtt az önk-ra kijelenteni őt.


Miről van szó?

2011. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam már hasonló helyzetben, Nekem vinnem kellett 2 szomszédtól aláírt nyilatkozatot (baromi ciki volt....), hogy az illető nem lakik ott, így sikerült a saját lakásomból kijelenteni (Bp. IX. kerület).

Érdemes az önkormányzatnál rákérdezni, hogy ne kelljen feleslegesen többször menni. Persze azért megfelelő indok kell hozzá.

2011. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Az illetőnek is van joga valahol lakni, ezért nem erre is vonatkoznak valamilyen szabályok. (nem ismerem őket, de nem árt velük tisztában lenni, vagy utána járni, nehogy pórul járjon az ember)
2011. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos egy hosszadalmas családi konfliktus, ami így fog végetérni. Csak nem tudom hogy zajlik ha ő azt mondja, hogy márpedig nem megy el..... És ettől a résztől tartok.Mielőtt bármit mondanék, előtte tisztába szeretnék lenni a jogi háttérrel.
2011. júl. 30. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy a tulaj, lakcímkártya ide vagy oda, kirakhatod a szűrét.

Ha nagyon erőszakos, hívj rendőrt!

2011. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!