Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy úsznánk meg olcsóban?

Hogy úsznánk meg olcsóban?

Figyelt kérdés
Apukám az első házasságából született fiára nem szeretne hagyni semmit!Azt találták ki most,hogy ajándék gyanánt anya nevére íratják az egész házat,hogy ez lenne a jó megoldás vagy már mi ránk gyerekekre íratnák?Ketten vagyunk a második házasságából!
2011. júl. 30. 18:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Velem se törődött az apám, mikor édesanyám meghalt, azt mondta, hogy nem is az ő lánya vagyok, később kiderült, hogy apasági perrel bizonyítva lett.Elég nagy vagyona van, féltestvéreimnek nem hiányozna az én részem, mégis biztos vagyok benne, hogy kijátszanak. Szerinted én voltam a szemét, hogy szabályszerűen letagadta, hogy a gyereke vagyok, hogy kereshettem volna ezek után?
2011. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
55%
Felháborító egy család!
2011. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%

Azt azért remélem tudod, hogyha apukád elhagyja anyukádat egy másik nőért és gyereke lesz tőle, téged ugyanígy ki fogna túrni, mert akkor már te is előző házasságból származó gyerek leszel...


Szerintem inkább beszéld rá a szüleidet, hogy vegyék fel a kapcsolatot a fiúval, és ne vegyék el a jogosan neki járó részt. Vagy esetleg keresd meg őt te! Nem vagy kíváncsi rá? Végül is a testvéred!

2011. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
60%
Vagy esetleg édes anyukáddal már most temetitek apucit? Milyen jó lesz az örökség...
2011. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: ha apukád eladja a házat vagy anyukadnak vagy neked, akkor az nem megtámadható - és a másik gyerek nem örököl belöle.
2011. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
45%

Tegyük fel, hogy a nevetekre iraja, oké. Ezután ti kiperkáljátok az illetéket, minden szép, és jó. Egyszercsak majd apukád meghal, bíróság, ügyvéd, stb. Megjelenik a fiú. A vagyonmegosztásnál szóba fog kerülni a ház is, és ki fog derülni a turpisság. Ha a fiúnak van egy csepp esze, igenis elpereli tőletek a maga részét.


Amúgy szerintem sem szép dolog örökségből kitúrni, csak mert már "nem aktuális a gyerek".

2011. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
18%

Egyszerűen menjenek el ügyvédhez, ő biztosan tud tanácsot adni! Nálunk is ez volt a helyzet (apukámnak szintén van egy felnőtt fia, aki le se szarja). Szóval elmentek ügyvédhez, de kiderült, hogy a házunk amúgy is anyu nevén van, mivel az ő öröksége volt a telek, amire közösen építkeztek, így valahogy a ház is az ő nevére került. Azért az ügyvéd előtt kötöttek egy házassági szerződést, hogy anyukám szüleitől kapták a pénzt stb. Azóta sajnos anyukám meghalt, így a ház már átkerült a tesóm és az én nevemre, apukámnak holtig tartó haszonélvezeti joga van.

A sok fanyalgóval ne foglalkozz, fel sem merül bennük, hogy esetleg nem csak az apa hibája a rossz kapcsolat!!

2011. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
talánazért gondolja mindenki h az apa hibája mert attol mert nemtartják a kapcsolatot nemkell még kisemmizni a gyereket!!!
2011. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nálunk apámat kizárták a köteles részből a szülei mindent én és a húgom örököltünk. Azért, mert évekig piált, nem dolgozott, a szülők támogatták végig, ők adták a megélhetéshez való pénzt, tesómnak nekem nem adott még enni sem, x év után lepattintott minket a nagyszülőkhöz, így ők neveltek minket, de még vagy 20 indokot tudnék sorolni. Persze még egy köszönetet sem kaptak mamáék. Azért írtam le, mert szerintem vannak helyzetek amikor teljesen jogos a kizárás, csak a kérdező nem fejtette ki az okot. Biztosan meg van náluk is.

Kitagadás



662. § Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében


érvényesen kitagadott. A kitagadás csak akkor érvényes, ha a


végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


663. § (1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult


a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;


b) az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el;


c) az örökhagyó egyenesági rokonainak vagy házastársának életére tört,


vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;


d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét


súlyosan megsértette;


e) erkölcstelen életmódot folytat;


f) jogerősen öt évi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.


(2) Házastársát az örökhagyó házastársi kötelességet durván sértő


magatartása miatt is kitagadhatja.


664. § (1) A kitagadás érvénytelen, ha okát az örökhagyó végintézkedése


előtt megbocsátotta, utólagos megbocsátással pedig a végintézkedés


visszavonása nélkül is hatálytalanná válik.


(2) Ha a kitagadás érvénytelen, az örökösnek kötelesrészre van igénye. Az


utólagos megbocsátással hatálytalanná váló kitagadás esetében az örökös


az általános szabályok szerint örököl.



Érdemtelenség



602. § (1) Érdemtelen az öröklésre


a) aki az örökhagyó életére tört;


b) aki szándékos eljárásával az örökhagyó végakaratának szabad


nyilvánítását megakadályozta, vagy annak érvényesítését meghiúsította,


illetőleg ezek valamelyikét megkísérelte;


c) aki a hagyatékban való részesülés céljából az örökhagyó után törvényes


öröklésre jogosult vagy az örökhagyó végintézkedésében részesített


személy életére tört.


(2) Az érdemtelenség nem vehető figyelembe, ha az érdemtelenségre


vezető magatartást - bárki ellen irányult is - az örökhagyó, illetőleg az, aki


ellen irányult, megbocsátotta.


(3) Az érdemtelenségre csak az hivatkozhat, aki az érdemtelen személy


kiesése folytán maga örökölne, vagy a végintézkedéssel reá rótt


kötelezettségtől vagy más tehertől mentesülne.



Ahogy látja, az érdemtelenségnek súlyos okai vannak, mely erre az esetre


nem érvényes.


Érdemtelenség esetén kötelesrész sem jár, melyre csak az örökös és a kötelezett vagy terhlet hivatkozhat.



A törvényes és a végrendeleti öröklés kapcsolata. Kizárás



637. § (1) Ha a nevezett örökösök részesedése a hagyatékot nem meríti ki,


a többlet tekintetében törvényes öröklésnek van helye, amennyiben a


törvény kivételt nem tesz, vagy a végrendeletből más nem következik.


(2) Az örökhagyó azt, aki törvényes örököse, vagy azzá válhat, akár más


személynek örökössé nevezésével, akár végrendeletben tett kifejezett


nyilatkozattal kizárhatja a törvényes öröklésből. A kizárást nem kell


indokolni.


(3) A kötelesrészt meghaladó törvényes öröklésből a kötelesrészre jogosult


is kizárható.

2011. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
69%
az alkoholista apám engem és tesómat is kizárt öröklés téren...mikor megtudta hogy anya ráakarja tenni a házra a gyerektartást ( ugyanis éveken át egy kanyit sem kaptunk hiába ment anya akárhova is bejelentett munkahelye meg nemvolt) egyből átíratta a drága apai nagymamám nevére...nos ő évekkel ezelőtt meghalt...egy a 3 fia örökölt....plusz annak a gyerekei mikor őkis meghalnak..nos ebből gondolhatjátok nekem meg tesómnak mennyi jut...nem elég hogy 15 éve egy ft-ot sem fizet még amit kaphattunk vna tőle az életünkön kívül aztis elvette...erről ennyit :) szeretem az ilyen apákat olyan rendesek nem???? és ezekután sztem joggal nem állok vele szóba..nem a ház van most előtérben..hanem hogy éveken át felém sem nézett csakellenünk áskálódtak az anyjával....ugyhogy lehet ittis van valami ilyen csavar..csak akérdező elfelejtette leirni...
2011. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!