Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet mar 3 keresztnev Magyaro...

Lehet mar 3 keresztnev Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Eddig ugy tudtam nem lehet, de a Rippelek gyerekenek 3 keresztneve lett. Nagyon szeretnem megvaltoztatni a nevem, de anyukam miatt nem szeretnem eldobni, hanem a meglevo ketto melle felvenni egy harmadikat. Nem tehetek rola, ezeket tenyleg gyulolom, es igenis szamit mi van a szemelyiben. Kb. mennyibe fajna nekem egy ilyen valtoztatas? Szemelyi, jogsi, lakcimkartya, adoigazolvany, bankkrtya, tb-t mar ugyis elhagytam, csak a szamat mondom be mindenhol. Szoval kb. mennyire jonne ki? (Ne kerdezzetek, nem mondom el hogy hivnak, mert igazabol nincs bennuk semmi extra, az egyiket szerettem is, de mar olyan tucat nev lett, hogy egyenesen megutaltam.)
2011. júl. 30. 21:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Valamelyik szennylapban benne volt az anyakonyvi... Csak ezert erdekelt, en is a kettorol tudtam, de ez most uj.
2011. júl. 30. 21:40
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Arról fogalmam sincs, talán nem is hivatalosan van három neve.

De a jelenlegi szabályozás szerint is csak két utóneved lehet.

Ha változtatni akarsz, akkor asszem tízezres illetékbélyeg, köztársasági elnöknek kell írni egy kérvényt. Utána pedig minden iratot lecserélni, ami nem tudom mennyibe kerül, mert nem tudom, milyen irataid vannak, de nem két fillér.

Én is akartam nevet változtatni, a második utónevemet akartam lecserélni, de lemondtam róla a macera miatt. Az addig oké, hogy személyi, lakcímkártya. De a többi? Adókártya, TAJ kártya, bankkártya (nekem kettő is van, két banknál), könyvtári kártya, az összes biztosítás, minden szolgáltatás, ami a nevemen van, sőt, még a gyerekem anyakönyvi kivonatát is ki kellett volna cserélni (na az is szép summa). Hát úgy voltam vele, hogy hagyom inkább a fenébe.

2011. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

[link]

Itt majd talalsz pontos felvilagositast.

2011. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Otthon vagyok a témában, mondom, bonyolult:


Amikor a gyerek megszületik, 273946726 utónevet is adhatsz neki, ez kerül majd a SZÜLETÉSI ANYAKÖNYVI KIVONATBA.

Amikor pedig majd az első személyijét csináltatod, kötelező jelleggel ki kell választania 2-t, amit eztán használni óhajt. Addig is a többi hivatalos papírjára az első 2 utónevét fogják írni.

2011. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
biztos, hogy lehet tobb, mert volt egy osztalytarsam akinek harom keresztneve volt, meg a huganak is
2011. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 1 keresztnevem van de a vezetéknevem hosszú ezért így se fér ki sehová. Szerintem kíméld meg magad ettől a szenvedéstől...
2011. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
magyarországi anyakönyvezési szabályok szerint 2 keresztnév adható és anyakönyvezhető
2011. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A Rippel gyereknem sincs három neve,még rájuk is vonatkozik az anyakönyvezés,bármennyire is "celebek".A rendes neve Rippel Krisztofer Ferenc.A Herkulest csak "poénból"mondják mindenhol,hogy ezzel is különcködjenek,de nincs anyakönyvezve,a Rippel mondta.
2011. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

olyan uncsi már a Tripperék gyerekéről hallani mindenhol, a csapból is ez folyik, születtek már gyerekek korábban is a Földön, petesejt adományozással is...

2011. júl. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Akinek 3 keresztneve van, abból az egyik amit egyházi keresztelő vagy bérmállás útján kap, de ez nem hivatalos igazából.

Jog szerint továbbra is csak 2 keresztnév lehetséges. És gondold el, minden hivatalos helyen írhatnád 5 percig a nevedet. XD Sokba fájna, okmányonként számolj 2-5ezerrel, mert ugye ez nem az az eset, mikor lejár és újat kell csináltatni...

2011. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!