Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is felvenné így?

Más is felvenné így?

Figyelt kérdés
A páromnak egyre többen mondják, hogy milyen hülye vagyok, hogy nem kérek segélyt, mert hogy a cigányok is ezt csinálják, hát ők se hagyják ki. Nekem nem lenne hozzá pofám, jól is állunk, egyébként, ők se állnak szarul. Miért szidják annyira a cigányokat, ha ők is felveszik?
2011. júl. 31. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen segély?


A családi pótlék pl. jár. Függetlenül attól, hogy mennyit keresel. Miért ne vennéd fel, ha jogosult vagy rá? Szerintem nincs olyan, hogy "felesleges" pénz, főleg ha gyerek is van/tervezitek.


Persze ha nem lenne jogos a segély (pl. feketén dolgozol), akkor én sem venném fel.

2011. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi a kérdés?
2011. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogy bemennétek e sírni az önkormányzaba sírni mindenféle plusz támogatásért?
2011. júl. 31. 16:58
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
?
2011. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocs sírni csak egyszer.
2011. júl. 31. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

De miért mennél be? Ha nincs rá szükséged, mert olyan jól keresel, akkor valószínűleg nem is jár.


Hisz sokszor még annak se jár, akinek szüksége lenne rá. Ha meg szükséged van rá és jár, akkor miért ne vennéd fel?


Nem is értem a kérdést.

2011. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Örülj neki ha nem szorulsz rá.

Kemény feltételei vannak a segélynek.

Legenda hogy olyan könnyű az megkapni,az meg főleg az hogy milyen könnyű megélni belőle.

2011. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Én értem. Papíron akár járhatna is a kérdezőnek, aki valójában nincs rászorulva.

Az én véleményem: maradj tisztességes. Ha nem kell, ne kérj. Van elég rászoruló (és élősködő), akiket eltartunk.

Nem mellesleg reggelente nem kell szemen köpnöd magad amikor tükörbe nézel.

2011. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, végre, én nem is szeretném, csak furcsa, hogy egyre több anyukát hallok, hogyha ők igen, akkor én is. Valaki direkt elvált, hogy több pénzt kapjon.
2011. júl. 31. 17:06
 10/14 anonim ***** válasza:

17:03 vagyok ismét


Nekem is van olyan ismerősöm, ahol mindketten igen jól keresnek, jött a baba, a nő külön címre jelentkezett be és inkább nem is házasodtak össze, mert így segélyhez jutott.

Döbbenet, egyáltalán nem szorultak rá, és büszkén mesélték, hogy milyen furmányosak.

Én nem tenném. Világ életemben tisztességes voltam.

Akik rászorulnak, azoktól nem sajnálom.

2011. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!