Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Napok kérdése és 18 éves leszek. Van egy palotapincsi kutyám, aki elég rossz állapotban van, valószínű nemsoká meghal :( Szeretnék a menhelyről hozni egy nagytestű kutyát, de a szüleim nem akarják engedni. Arra gondoltam, hogy ha arra járok, bemegyek a menhelyre és hazahozok egy kutyát a tudtuk nélkül, utána már csak nem zavarják el.

Ti mit tennétek a helyemben? Nem tudnék kutya nélkül lenni, mindig volt kutyám, a legjobb barátaim ők.


2011. júl. 31. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

A szüleidnek nyilván megvan az oka arra, hogy miért nem akarnak még egy, vagy egy másik, vagy egy nagyobb testű kutyát a házhoz venni. Egy kézenfekvő ok: egy átlagos kutya, 8-15 éves "kapcsolatot" jelent. Te most vagy 18 éves. Honnan tudod, hogy néhány éven belül biztosan úgy alakul-e a sorsod, hogy a kutyádat magaddal vihesd mindig, és megfelelő ellátást, gondozást biztosíts neki? Továbbtanulás, munka, családalapítás...csak néhány reális lehetőség, ami befolyásolhatja az életedet, de nem garantálja, hogy alkalmas leszel egy nagytestű kutya tartására.

Amúgy egy kutya megvétele, befogadása, mindig családi döntés kell, hogy legyen. Etetni, gondozni, nevelni kell, óhatatlanul is okozhat kárt, lehet beteg... Majd ha a saját felelősségedre, és zsebedre dönthetsz, akkora kutyát tarthatsz amekkorát akarsz.

2011. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
és szerinted egy ilyen kis kutyuson segítene a nagytestű kutya?szerintem meg nem.kistestű vagy középtestű kutyát válasszál mellé.
2011. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Ha most viszel egy kölyökkutyát, a pincsid abba fog belehalni.
2011. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok a kérdésen a közepesméretűt is vegyük figyelembe, de én ezt a nagytestűbe gondoltam, mert eddig még csak ilyen kisebb kutyáim voltak. Kettő nagyobb testű volt.

A szüleim, szerintem azért nem akarják, hogy legyen még egy kutyánk, mert félnek, hogy egyszer ő is meghalna és az is fájdalom lenne nekünk. De még a mostani kutyám egy másik társaságában élt, addig jó kedvű volt, és sokat futkározott, játszott. Most egyedül fekszik és fogyott is sokat.

2011. júl. 31. 18:03
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több sebből vérzik a terved, bár gondolom jót akarsz, de nem hiszem hogy jól sülne el így a dolog.

Először is, ha a kutyád beteg, akkor az egyetlen dolog, amivel megszépítheted a napjait, ha maximális időt töltesz mellette, játszol vele, pátyolgatod. Ha nem aktív jószág, akkor pedig csak ott vagy a közelében. Egy új kutya rengeteg problémát szülne, vetélkednie kellene a figyelmedért, idegesítené, féltékennyé tenné, sokkolná, lelkileg összetörné, hogy a gazdája másikat keresett helyette, éppen mikor a legnagyobb szüksége lenne rád. Egy haldokló kutya mellé a legnagyobb kegyetlenség újat szerezni! Ha másikat szeretnél, akkor az utána legyen..

Menhelyről hozni szép dolog szerintem. Semmi értelme viszont a "majd elfogadják" dologra játszani. Mivel együtt élsz a családoddal, sőt, továbbmegyek, az ő házukban élsz, elég durva lenne nem figyelembe venni az akaratukat. Biztosan van oka, hogy nem akarnak másik kutyát. A szüleid helyében már csak azért is, hogy ne gondold, alattomos módszerekkel elérheted a célodat, visszavitetném a kutyát, mert akaratuk ellenére akarod belekényszeríteni őket egy olyan helyzetbe, ami hosszú távú változás (10 év). Miért nem akarnak újat (egyenlőre)? Nekünk is van kutyánk (hatalmas), és a szüleim bármennyire is szeretik, meg fogják gondolni a következőt, mert 1. nagyon sokba kerül a fenntartása 2. 7 éve ki sem tudták tenni a lábukat miatta a házból. Ki foglalkozna a kutyussal? Te 18 éves vagy, felteszem tanulsz vagy dolgozni jársz, ha az előbbi, akkor az anyagi részét sem tudnád állni, ha az utóbbi, akkor rengeteg feladat a szüleidre hárul, mert te sem dúskálsz az időben. Nem tudom, van-e párkapcsolatod, de ha van/lesz egy barátod, az még inkább lecsökkenti az otthon töltött idődet, saját példámból azt mondom, jó ha aludni hazajársz. És a kutyussal mi lesz? Jó az neki, ha senki nem is néz felé, max ferde pillantásokkal?

Ez egy olyan dolog, amit meg kell beszélnetek, és rá kell bólintaniuk a kérdésre a szüleidnek. Bármilyen eszközt bevethetsz a rábeszélésük érdekében, de végig kell csinálni! Egyszer hazahoztam egy cicát, a családom látni sem akarta. Nagyon aranyos, ragaszkodó állat volt, 8 éven keresztül volt mellettem.. De rajtam kívül senki még csak hozzá sem ért, hiába ment mindenki után bújni, kedveskedni, ételt kunyerálni. Jobb életet érdemelt volna szegénykém.. És hozzátenném, nem voltam itthon, mikor összeszedett egy betegséget és pokoli kínok között kimúlt szegénykém az almafa alatt. A családom nem hiányolta, nem tudták, mi van vele.. Az én felelősségem volt - bár igaz, én is fiatal voltam ahhoz, hogy felmérjem, mivel jár egy állat "birtoklása". Soha nem fogom megbocsátani magamnak.. tudom, hogy jó szándék vezetett, de a szegény macskám sorsát ez már nem változtatja meg utólag. A mostanival okosabban csinálom a dolgokat. A kezdeti ellenkezés után most mindenki imádja, és versengenek, ki vigyázzon rá a következő héten, mikor el kell utaznom. Nehéz szívvel hagyom itt akkor is..

Ne járj görbe utakon, szerintem lesz kutyád, csak várnod kell még rá egy kicsit. Jobb beleölni a szükséges időt és aztán örülni, hogy végre elérted a célodat, mint megkerülni a kötelező köröket, és utána hosszú távon szenvedni a következményektől.. Gondolj a kutyusra. Milyen körülmények közé szeretnéd, hogy érkezzen?

2011. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nem érted a válaszokat?!a nagy és közép testű kutya agyontapossa a pincsit!!!!!inkább foglalkozz a pincsivel ha jobban van kereshetsz neki társat de ne nagyot!!és kit érdekel h nem volt nagytestüd?egyáltalán meg tudod nevelni??

brühh

2011. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

1, a jobb menhelyek nem úgy működnek hogy odamész és elhozol egy kutyát. Hanem megnézik milyenek a körülményeid stb.

2, amíg másokkal laksz akik gondolom ellátnak, nem dönthetsz nélkülük

3, remélem szerencsétlen pincsi látott már életében orvost...

2011. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Képzeld látott már orvost, de mit csináljon vele az orvos most? Altassa el, mert az epilepsziáját nem tudja kikezelni, csak a gyógyszerrel elfedni a tüneteit, de látom értesz az állatokhoz. Megtudok nevelni nagytestű kutyát is, nem vagyok olyan béna, hogy ez akadály legyen. Majd megbeszélem a szüleimmel a dolgot, és hidd el nem tapossa el a kutyámat egy másik. Nem tudom ti hol élhettek, hogy ilyenek vannak arra. Lehet, hogy neked kellene foglalkoznod többet a kutyák nevelésével.
2011. júl. 31. 19:18
 19/22 A kérdező kommentje:

Te okoskodsz, hogy nem látott orvost, meg eltapossa egy másik kutya stb. Nem vagyok felelőtlen, hogy ne vigyem orvoshoz, mivel az oltást is az adja be. A választ lehet értelmesen is írni, és nem ilyen hülyeségeket. Meglátszik a szinted, hogy ha valami nem tetszik, egyből a fenyegetőzés, jjajj kibeleznélek stb.

Amúgy hogy tájékoztassalak vannak barátaim, sőt lehet hogy több mint neked. Ennyit erről.

Ilyen hülyeségekért meg felesleges írni.

2011. júl. 31. 20:06
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező elnézést, de tanulj már meg olvasni (és írni), és utána olvasd is el, hogy ki mit ír és légszives ne keverj össze mindenkit mindenkivel. Mert én írtam hogy látott-e már orvost (miért kérjek elnézést? ma ebben az országban nem divat orvoshoz hordani), azt hogy eltapossa, valaki más! És igen, nálad biztosan jobban értek a kutyákhoz, tekinve hogy versenyzek a sajátjaimmal. ^^
2011. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!