Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ketszer megkeresztelni...

Lehet ketszer megkeresztelni egy gyermeket? (reformatus+evangelikus)? (Tudom, h. lye kerdes. )

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem lehet. az egyik fél ezért mond le általában a vallásáról vagy pedig a gyerek az azonos nemű szülő vallását követi. "kikeresztelkedni" elvileg lehetséges, saját kérésre, de nem tudom, h ez h zajlik.
2011. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Teljesen fölösleges. A keresztséget a történelmi egyházak (kat. ev. ref.) kölcsönösen elfogadják.
2011. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A baj azzal van, hogy parommal ket kulonbozo varosbol szarmazunk(500 km van a ket varos kozott), es a babankat nem tudjuk eldonteni, hogy hol kereszteljuk. Neki a nagymamaja nagyon beteg, ezert nem tudna leutazni, nekem pedig szuleim nem tudnanak leutazni mert nem hagyhatjak etlen/szomjan ket napig az allatokat(oke, itt lehetne kommentalni, de azert meg lehet ezt is erteni... Azok az allatok emberekre vannak reaszorulva... nem lehet oket itthagyni csak ugy).


Szoval en mar azt se tudom mi legyen, hogyan csinaljuk, hogy mindenkinek jo legyen... Igazabol az en csaladom konnyebben le tudna utazni hozzajuk, csak hat... beszelhet nekik az ember...

2011. jan. 22. 18:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet! Én is kétszer vagyok megkeresztelve. Először csecsemő korban református templomban apám után. Aztán 10 éves korban a katolikusban anyám után mivel apám meghalt és anyám igy döntött mivel ő elsőperctől azt szerette volna de apám családja nem engedte mivel ő katolikus igy nem volt semmi akadálya
2011. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Maximum az lehet egy áthidaló megoldás hogy egyik helyen van a hivatalos templomi keresztelő+kis ünneplés, a másikon meg lehet tartani egy keresztelős vacsorát, ebédet vagy ilyesmi ünnepséget és akkor az ottani rokon sem marad ki a dologból teljesen. A lényeg úgyis az hogy a babát megünnepelje a család az alkalomból, nem az a pár perc amíg a fejére csurgatják a vizet....fel lehet venni videóra és megmutatni a másik rokonságnak aki nem volt ott, ezt meg lehet ejteni a vacsora vagy ebéd közben/után.


Mást szerintem nem nagyon tehettek.. ( az állatos dolgot megértem, nekünk is van több is és én sem hagynám csak úgy itt őket egyedül ha nincs kire bízni)

2011. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Basszus, tisztára mint a párom családja, mert a hülye állatokat nem etetheti más, mert akkor mit tudom én mi, de az összes kisszent lepotyog az égből.


Nekem is fel.bszt az agyam anno a maradiságukkal, úgyhogy tojtam rá, nem támogatom és nem igazodok egy rugalmatlan és ésszerűtlenen hozzálláshoz. Ha nem képesek változtatni hát lemaradnak róla, maguknak köszönhetik

2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Két sógorom volt ilyen helyzetben.Ők így oldották meg sikeresen.

Az egyik sógornál szintén az állatok miatt volt gond.Ők megkérték a szomszédot (akiknek szintén volt állatuk,így tudták,hogy ez milyen munkával jár) hogy gondozzák az állatokat amíg nincsenek otthon.Örömmel vállalták.

A másik sógornál meg úgy lett megoldva,hogy megkeresztelték a lányukat egy városban az ott lévő rokonokkal együtt.A sógornőm szülei elég messze laktak így ők nem tudtak megjelenni,de sógorék a következő hétvégén lementek hozzájuk,és az ottani rokonok is megünnepelték háznál a keresztelőt.Igaz akkor már nem mentek templomba,de megünnepelték..

Mindent meg lehet oldani csak akarni kell..De két keresztelő nem lehet...

2011. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18.56. egy speciális esetet írt le..... valakinek nem lehet kettő vallása...csak ha ÁTkeresztelkedik. A második keresztelővel (pláne ha katolikus-az elég szigorú) megszűnik az első vallás. Így nem sok értelme van egy babát megkeresztelni.....hogy egy hétig evangélikus lesz, aztán meg onnantól katolikus, csak hogy mindkét család templomozzon....
2011. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Valoszinuleg az allatkakat rabizzuk valakire, mas valasztasunk nincs... Nem akarom kihagyni az en szuleimet sem, de az o szuleit sem... Ez a ket keresztelos dolog meg tenyleg olyan abszurd lenne, de kinomban mar nem tudok mit kitalalni...

2011. jan. 22. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!