Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ember is képes megmenteni...

Egy ember is képes megmenteni egy kapcsolatot? Múlhat egy emberen?

Figyelt kérdés

Csak "költői" kérdés, mert nem a saját magánéletemet akarom kiteríteni, hanem általánosságban: azt mondják, hogy két ember kapcsolata kettőn áll. Mindkettőjüknek tenni kell érte. Aztán olyan is van, hogy a kettő közül az egyik ki akar menni a kapcsolatból, ilyenkor a szakítani nem kívánó úgy érzi, hogy hibázott, hisz az is aranyszabály, hogy aki mellől kinézegetnek, az valamit nem jól tesz.

Következésképpen akkor létezni kellene egy olyan faktornak, hogy az az egy valaki, aki mellől kikacsintgatnak, az időben észreveszi a hibákat és javít rajtuk. Tehát elvileg egy ember is megoldhatna egy kapcsolat "nem-széthullását"?


2011. júl. 31. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez elég összetett dolog, de szerintem ha a hibákat észleli az egyik fél és változtat rajta az már jó jel. Pontosan ezt nem lehet megmondani, hogy megmenthetö-e a kapcsolat, vagy sem.
2011. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor is 2 ember tesz érte. Csak az egyik mindig tett, a másik meg időközben ezt elfelejtette, ezért akarják elhagyni.
2011. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút két emberen múlik. EGy szereplő max. egy ideig csak elódázni tudja pl. a szakítást, de ha bajok vannak, előbb-utóbb mindkét fél kell ahhoz, hogy megoldják.

A szakítás már megy egyedül is.


Szerintem az sem aranyszabály, hogy ha valakit megcsalnak, akkor abban ő maga is hibás. Ez szerintem nem feltétlenül igaz így. Van olyan helyzet is, ahol egyszerűen nem illenek össze az illetők. Mások az igényeik szexuálisan, érzelmileg stb. Egy ilyen helyzetben nem feltétlenül van hibás. Sokszor nem derülnek ki időben az eltérő igények/hajlamok stb. Sőt sokszor még a saját igényünk sem tiszta saját magunknak mindaddig, amíg nem kerülünk olyan helyzetbe, ahol felvilágosodunk.


Pl. egy primitív leegyszerűsített példában: Megcsaló a szeretőnek mondja: "soha nem tudtam, hogy így is tudom élvezni. A feleségem/férjemmel így még soha nem csináltuk...stb." vagy "Így még soha nem értette meg senki ezt-azt a problémámat, mint te. Olyan mintha olvasnád a gondolatomat....stb."

2011. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!