Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan hogy az életed...

Volt már olyan hogy az életed minden területe egy kész csőd tömeg volt? Ha igen akkor hogyan vészelted át?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 09:27
 1/9 anonim válasza:
77%
Igen, volt. Rájöttem, hogy a hozzáállásomon kell változtatni, és szépen minden rendbejött :)
2011. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi időben kezdem ezt érezni. Még nem tudom mi lesz a megoldás.
2011. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is kezdem ezt érezni... Se munkám,se semmi... Az élettől is elment a kedvem. Nem tudom,hogyan lehetne kikerülni ebből az állapotból. :-(
2011. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt, mikor hazaköltöztem Magyarországra, mert már nagyon honvágyam volt. Otthon se munka, se szórakozás (pénz nélkül nehéz lett volna). Visszajöttem és helyreállt az életem.
2011. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenkinek van szerintem egy mélypont az életében, amikor a padlón érzi magát, amikor csak és kizárólag saját magán tud segíteni, tényleg ahogy az első hozzászóló is írta, másként kell megközelítened a problémáidat. Engem nagyon sok durva tragédia ért az életem során...Ezek erősítettek rajtam mindig egy-egy tulajdonságot, hogy lássam mi is a fontos ezek a tragédiák mutatták meg! Amikor én 12 éves voltam anyukám szívinfarktust kapott és nekem kellett ellátnom az öcsémet a dolgozó nővéremet és az apukámat, mert én már elég idős voltam hozzá és napközibe nem volt kötelező járni, úgyhogy mire hazajöttek főztem, mostam, megetettem az állatokat a házkörül, csirkét vágtam, ha kellett...stb., a tanulásra alig volt időm, tudtam, hogy az órán nagyon kell figyelnem, hogy otthon ne kelljen tanulni. Apukám sajnos munkanélkülivé vált, és 56 évesen senki nem akarta foglalkoztatni, én 15 évesen elmentem dolgozni egy folyékony szappan gyárba diákmunkára suli után este 7-ig a fővárosba, hogy legyen elég pénz kifizetni mindent, úgy éreztem belehalok a fáradtságba, soha senki nem bartákozott velem, mert nem volt időm rá, egyetlen kirándulásra sem mentem el, mert nem volt rá pénzünk...úgy gondoltam ennél rosszabb már nem lehet, de mégis beiratkoztam a gimibe és ha nem is kitűnő eredménnyel de négyesekkel leérettségiztem, mert úgy gondoltam, hogy tartozom ennyivel anyukámnak... Míg mások sítáborba készültek én délutánonként dolgoztam, míg mások nyaralni voltak én diákmunkát vállaltam, hogy meg tudjam venni szeptemberbe a könyveimet. A fiúm anyukája cukorbeteg volt és kómába esett, senkire nem tudott támaszkodni mert a szülei elváltak voltak és az apja nem foglalkozott vele, a nyakamba vettem hát az ő sorsát is, nagyon nehéz volt így már, de megoldottam, amikor az anyukája felépült boldog voltam, de nem sokáig, mert a fiúm megjelent egy punk csajjal aki 4 hónapos terhes volt, hogy két hét múlva lesz az eljegyzésük és hogy ne haragudjak, de ha gondolom elmehetek a vacsorára. Minden kudarcom megerősített, pl.: amíg anyukámmal nem történt ez a baj, nem becsültem meg kellőképpen az életet,(az övét sem) nem gondoltam soha arra, hogy egyszer már ők nem lesznek mellettem, addig csak éltem a tinik hétköznapi életét. A gondok más-más miatt, de erősíteniük kell az embert! Biztos nagyon nehéz, de fel kell tudni állni...
2011. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm két éves kisfiáról kiderült, hogy egy ritka, izomsorvadásos betegségben szenved. 10 éves korára tolószék, 20 éves korára a legtöbb meghal. Ráadásul újabb gyereket se mernek vállalni, mert komoly esély van rá, hogy ez lenne vele is...


Egy ilyen mellett az én piszlicsáré problémáim semmik :P Amikor úgy érzem, hogy az "életem minden területe kész csőd", még akkor is nagyon messze vagyok attól, hogy ilyen komoly problémák legyenek. Szerencsére.

24/F

2011. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ma 10:30 Tökéletesen igazad van! Ilyenkor én is elszégyellem magam a piszlicsáré problémáim miatt. De tudod, akkor is igaz az a mondás, hogy mindenkinek a sajátja fáj igazán.
2011. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt igen, még gyerekként. Nekem a pszichiátria segített. Sajnos igen súlyos dolgok történtek a múltban. Gyakorlatilag halott lennék...de ez hosszú.

De azóta tudom, hogy nincs olyan probléma, vagy fájdalom, amit ne lehetne leküzdeni. Nagyon nehéz, de a kitartás meghozza gyümölcsét. Mára kiegyensúlyozott ember vagyok, boldog házasságban élek:)

2011. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt és van is. Átvészelni, hogyan fogom azt még nem tudom:(

24L

2011. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!