Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzed úgy, hogy benne...

Nem érzed úgy, hogy benne vagy egy kapcsolatban, amiben nem kellene?

Figyelt kérdés

5 éve szerelmes lettem egy férfibe, madarat lehetett volna fogatni velem. Reménykedtem hogy viszonozza, és végül viszonozta is. 4 éve vagyunk együtt, az esküvőt tervezzük. Szeretem, és úgy érzem, hogy jó lesz vele a közös élet. Néha viszont belémbújik a kisördög és elgondolkozok, hogy talán nem is kellett volna belevágjak akkor, vagy nem hosszútávra, most lehet más mellett lennék. Úgy érzem néha, hogy a 4 évvel korábbi énemnek pont ez kellett ami most van, viszont az mostani énem talán másra vágyik. (Nincs konkrét férfi). Szóval úgy érzem, hogy a szerelem belekergetett egy kapcsolatba, amit 4 év után nem is akarok már felrúgni. Szeretem őt, és jól megvagyunk, tényleg minden passzol, csak ritkán jön rám ez a gondolat.


Van még valaki aki így érez néha?


2011. aug. 2. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős amit leirtál! mi 4éve vagyunk együtt és abból 1 éve házasságban. Mostanában vagyok ugy, h jobb lett volna ha nem házasodunk össze! már nem ugy vagyunk, mint régen és ez nem valami jó! Remélem azért ti nem igy lesztek! mindenkiben van egy kisördög!
2011. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De igen. Egy fél éve gondolkozom azon, hogy mit mondanék, ha megkérné a kezem - és hát nem tudom.

Mindenesetre szerencsére még fiatal vagyok, ráérek. Várok, és ha kiderül egyértelműen, hogy érdemes-e ezt a kapcsolatot megtartani, akkor maradok, ha inkább mást érdemes keresni, akkor váltok.

2011. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem. Szeretem. Vannak pillanatok, amikor el se akarom engedni, aztán jön a következő, amikor olyan hétköznapi érzéseim vannak vele kapcsolatban. Ezek az érzések zavarnak meg. És valóban, én is félek, attól a pillanattól, amikor eljön a lánykérés ideje.
2011. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ugyanilyen érzések vannak bennem is. lehet, hogy ez a normális? 4 éve vagyunk együtt, túl a lánykérésen. Én is imádom, nyilván nem mondtam volna igent, viszont néha meg úgy érzem, csak megszokás, viszont pont tegnapelőtt reggel volt egy álmom, hogy otthagyott egy barátnőmért. Sírva keltem fel :D gáz, nem? tehát szeretem, csak néha lehet, hogy a monotonitás, vagy más miatt, de az ember úgy érzi, hogy nem jó kapcsolatban van. Pedig szerintem nem így van :D úgyhogy nyugi, nem vagy egyedül:)
2011. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezért rossz szerintem, ennyit várni a lánykéréssel. Mi 8 hónapja vagyunk együtt, de már megvan az esküvő dátuma, 4 hónapja jegyzett el. Eszünkbe se jut, hogy nem jó döntés.

4-5 év után, már annyi a rutin meg a megszokás, de mégse tartoztok még igazán össze, furcsa, természetellenes helyzet, én is voltam már benne.

2011. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hú, ne vegyétek rossz néven, de örülök, hogy ennyi sorstársam van :)


Igazad lehet, kedves utolsó. Első évben folyton az esküvő témán lovagoltunk, hogy milyen jó lesz stb stb. Most pedig már nem vagyunk annyira biztosak a dologban, és ezzel ő is így van. Néha olyan érzésem van, hogy "igen, akár holnap hozzámennék két tanús esküvő keretében is :D" máskor pedig kételkedem, hogy kell-e egyáltalán esküvő nekem?


Ha mondjuk második évben megejtettük volna Nagy napot, akkor ezóta lakásszépítgetéssel, esetleg már baba-projekttel lennénk elfoglalva és nem törnénk a fejünket a butaságokon jobb tevékenység híján :P

2011. aug. 2. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is ne ítéljetek el kérlek...


Terhes vagyok a páromtól, aki elég "zűrös". Dolgozik rendesen, éppen albérletre spórolunk, hogy (ismét) összeköltözhessünk, itthon apám terrorizál a tesómmal, anyukám próbál minket támogatni, de ehhez gyenge...

Elég öntörvényű ember, amolyan művészlélek, de egy kicsit én is, ami szerintem jó. Néha elgondolkodom, hogy nem kéne vele lennem, de a kislányunk miatt meg kell próbálnom, másrészt anyagilag is függök tőle. Másfelől pedig szeretem (tudom, ez sokszor édeskevés), és fáj, hogyha apám rosszat mond rá.


Nem tudom, mi legyen :(

2011. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ÉN szakítottam a (volt)párommal.Majd 2év után.A nagy családi összeröffenések után már éreztem,hogy nemsokára eljegyzés is lehet.Mondjuk úgy 1éven belül,vagy hamarabb.Tudatalatt a vége előtt pár héttel belém is belémbújt a kisördög,míg végül rájöttem,hogy én is nagyon akartam ezt a kapcsolatot,velem is madarat lehetett volna fogadni,de elbizonytalanodtam.

Most,hogy már pár hónapja szakítottam teljesen elmúltak az érzéseim,és rájöttem,hogy jól döntöttem.

Viszont teljesen egyedül vagyok,és olyan hihetetlennek tűnik,hogy esetleg találok még magamnak valakit,akit újra igazán szerethetek..


Ja és valahogy a több éves kapcsolatokban én sem hiszek.Mármint,hogy valaki említette az összecsiszolódást.De ez valószínűleg azért van,mert tele vagyok ismerősökkel,rokonokkal,barátnőkkel,akik 4-8éveket "vesztegettek el" az életükből egy kapcsolatra,amelynek a vége szakítás lett,és mondjuk ebből 2-4év volt a menyasszonyság.De házasság nem lett belőle mégsem :)

2011. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-02 11:54



Ebben is van valami, de nekem a vőlegényem az első szerelmem, így nem gondolom, hogy jó ötlet lett volna 4 hónap után eljegyezni engem. korai lett volna még. nem mondtam, hogy rossz ötlet, ha hozzámegyek, és imádom is őt, csak mint mondtad, annyi ideje ismerjük már egymást és olyan megszokott már minden, hogy félünk a változástól. szerintem ez természetes dolog, viszont nem is mondtam volna igent 4 hónap után, mert hogy lehetnék biztos a dolgomban.

2011. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!