Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a férjemmel...

Mit tehetnék, ha a férjemmel sokszor nem értünk egyet a babával kapcsolatos teendőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babánk. Engem nagyon zavar, hogy a párom sokszor nem hallgat rám, a gyerekkel kapcsolatos teendőkben. Pl. cicin elalszik a baba, mikor meg felébred, megkérem a férjem, hogy büfiztesse meg helyettem, erre ő azt válaszolja: "nem veszem fel, mert már így is elvan kényeztetve" vagy pl.: sapi nélkül vittem sétálni a pocit úgy, hogy a táskámba tettem, ha fújna a szél, ráadhassam. Hazafelé találkoztam a párommal, én kenguruba vittem a kicsit, neki meg átadtam a táskám, és mondtam, hogy adja oda a sapkát, mert hideg szél fúj, ráadnám a babára a satyekot. Erre az volt a válasz: nem adja oda, mert nincs olyan hideg, egy kis szél kell a babának.
2009. ápr. 8. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképp vele kell megbeszélned. Még most az elején tisztázni kellene, hogy ki, hogy és mit csinál, mert később már természetesnek fogja venni, hogy mindenbe bele szól. Persze neki is van joga ehhez, hisz az apja, sőt ez még jó is, mert sok férfi nem teszi meg. Viszont azt megértem, hogy anyaként te szeretnéd ezeket a dolgokat kezelni. Beszélj vele és kössetek kompromisszumot. A gyereknevelés egy kapcsolat része, így erről is beszélni kell időnként. Szerintem azért ez a "már így is el van kényeztetve" többértelmű. Lehet, hogy tényleg így gondolja, de az is lehet, hogy ezt azért mondja, hogy ne kelljen vele annyit foglalkozni. Te megeteted és utána is te foglalkozz vele - így lehet ezzel. A büfiztetés szükséges, attól a gyerek nem lesz elkényeztetve.
2009. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Hát hallgass rá! Lehet hogy igaza van. Ha másban nem értetek egyet, mit csináltok?

Nem vagytok egyformák, te így gondozod, ő úgy . Kelll a picinek mindkét féle viselkedés. Azért adott az Isten nekünk két szülőt, mert szükségünk van a mamma féltésére és a papa bátorságára is.

Lazíts, és hagyd hadd csinálja ahogy neki tetszik Ő se szól rád, hogyha te csinálsz valamit. ha meg igen, akkor megbeszélitek majd, hogy aktuálisan kinek legyen igaza.

egy kis szél kell, ha mindenkit csak a mama nevelne, olyanok lennénk, mint akit még a széltől is óvnak. Ha meg csak a pappa, akkor az ovónéni sírva hívna, hogy csak verekszünk.

Így lesz meg az egyensúly. Az ő elsőszülött gyereke, a legjobbat akarja neki ő is. Ne zavartasd magad. Ha meg hülyeséget mond, akkor tedd csak a helyest. De mindig nincs igazad kb. fele-fele akkor valószínű jó úton jársz.

2009. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó, ha a gyerek gondozásából a nő és a férfi egyformán kiveszik a részüket, így hagyd, hogy a férjed javaslatai is érvényesüljenek. Próbáljatok megegyezni, tekintsd partnernek, ne úgy kezeld, hogy "á te férfi vagy nem értesz hozzá"!!! Ha kisajátítod a babát, később majd minden a Te nyakadba fog szakadni vele kapcsolatban. Sok férfinak nem kell kétszer mondani, hogy "nincs helye" a házimunkában, a gyerek körül - aztán már akkor sem számíthatsz rá, ha nem bírod egyedül. Több középkorú nő írja itt is, hogy megbánták, hogy annak idején úgy gondolták, majd egymaguk elvégeznek mindent - érdemes levonni a tanulságot ezekből a történetekből.
2009. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Így van, inkább dicsérd meg, és ha furcsa is amit csinál, ne lássa mindig rajtad! Had örüljön! S örülj, hogy van ötlete. kÁR LENNE LETÖRNI az elején.
2009. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, és képzeld, ha majd egyetemet kell választani!
2009. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!