Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóval, előre a kérdés, utána...

Szóval, előre a kérdés, utána bővebben mert nem fér ide. Mit tegyek/tehetek ilyen esetben, hagyjam a dolgot és idővel jobb lesz, vagy említsem meg neki?

Figyelt kérdés
Üdv mindenki! Én 20 éves pasi vagyok, a barátnőm 17. Fél éve vagyunk együtt, de 1.5 éve ismerjük egymást. Szülei elfogadtak, rendszeresen járok hozzájuk, tehát sikerült megismerniük is. Amikor ottvagyok nemnagyon van probléma, mindenki nagyjából kedves mindenkivel de mikor nem vagyok ott náluk az édesanyja, hát hogy szépen fogalmazzak nem bánik valami fényesen a barátnőmmel, kifejezetten igazságtalanul bánik vele inkább mint egy szolga. Kiabál, szídja, van egy nővére, de úgy kezelik mint egy hímestojást, és mindent a barátnőmmel csináltat meg a ház körül ami fizikai munka, fűnyírás, locsolás, kertészkedés pakolgatás, rendrakás stb. Ennek ellenére állandóan megkapja hogy mien lusta, semmire se lehet megkérni, és segítsen többet ezért állandó a veszekedés, szídás. Barátnőm csak tűri, de engem rettentően zavar, folyamatosan feszült vagyok ha pl telefonon beszélünk és hallom ahogy anyuka elkezd kiabálni. Barátnőm szerint eddig is így viselkedett vele, tehát nem én váltottam ezt ki.Még annyi info, hogy az első pasi vagyok barátnőmnek, nemtudom ez befolyásol e valamit a szülőknél. Mit kéne tennem/mit tehetek? Beleszólásom a nevelésébe nemhiszem hogy van de ez messze nem nevelés ami náluk folyik.
2011. aug. 3. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez sosem volt megfelelő nevelés...

Te a szüleiddel laksz? Mit szólnának a szüleid, ha a barátnőd hozzátok költözne?

2011. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad, én már a lány helyébe régen elszöktem volna otthonról... Nem tudom hová, de én nem bírnám...
2011. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az elsőnek igaza van... Nem lenne jó, ha hozzátok költözne? Vagy még úgy érzitek, hogy korán van?
2011. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pároméknál is hasonló volt a helyzet csak őt a nagyszülei nevelték.Ő mindent megcsinált otthon és mégis ő volt a tróger. Szóval ezt az oldalt nem részletezem. 1,5 év után engem is belekevertek a buliba. Én is minden voltam csak jó nem holott már nem is jártam át hozzájuk.Páromat azzal fenyegették kidobálják a ruháit mire reggel hazamegy. Én is felajánlottam neki költözzön hozzánk. Ő azt mondta amíg nem tudunk teljesen külön menni addig nem költözik senkihez, nem akar így járni. Most már van saját házunk a balhéra 2 évre tudtunk venni. De sokkal jobb volt az ő döntése, amit akkor nem értettem.

Én azt javaslom utólag hogy ti is csak akkor ha teljesen külön tudtok menni. Lehet jófejek a szüleid de akkor is külön. Ő 17 éves egyszer úgyis megkapnátok hogy befogadták stb.. Neki keresete sincs, kitudja meddig tanul.Pár évet bírjon ki, vagy ha te dolgozol akkor albérlet, de ha te is tanulsz az még rosszabb lenne a szüleid szempontjából.

Szóval mindezt úgy mondom hogy én is átmentem ezen.

24 N

2011. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak akor tudsz neki segíteni, ha ő maga is akarja, azaz lázad a szemét birtokló, önző és megosztó anyja és családja által rákényszertített Cinderella-szerep ellen. Ha nem lázad, ha nem tesz ellene, akkor te nem tudsz semmit tenni. Senkit sem lehet akarat ellenére megmenteni, sem segíteni neki.


Hol van apuka, akinek rednet és igazságot kéne tenni és szolgáltatni? Gondolom, ilyen hárpia nő mellett a férj csakis gyenge lehet: a tipikus három majom-eset. Ha mégsem, akkor fordulj az apukához (férfiszövetség), és kérd meg, hogy rendezze le anyukát, vagy inkább a barátnődet kérd meg, hogy forduljon apukához, segítségért.


Ha semmi nem megy, akkor nincs más hátra, mint látszólag engedi (mert azzal enyhül általában a mama gyűlölete és nyomása, amit a lányra gyakorol, ugyanis nem akarja elengedni, azért tartja cseléd-szerepben (a másikat sem: mert egy hímestojás szintén életképtelen, nem kell senkinek sem) de belül gyűjteni az erőt a kiugrásra. Ehhez általéban minden egyéb családtag tudattalanul asszisztál: apuka is be van tojva, hogy felnőnek a gyerekei, leválnak róla, önálló életet élnek...stb.


Tanuljon keményen a csajos, és minden ergiáját arra gyűjtse, hogy 18 éves kora után egyetemre vagy főiskolára kerülvén MINÉL MESSZEBB kerüljön anyuka hatósugarából. Plusz egy pszichológus sem árt, ha besegít leválni ilyen gázos családról.


Ha szereted, mindenben támogatod és mellette állsz.

Ja: ha telefonál, akkor menjen ki valahova, ahol anyuka nem p--fázhat a háttérben.


Minden jót nektek!

2011. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

08:53 vagyok

Ja és mióta elköltözött és együtt élünk, velem is megbékélt a mama, és a párommal is. Egy ideje egész normális a helyzet. Remélem így is marad.

2011. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Sajnos ellene nem tudsz tenni semmit, hogy ne így bánjanak vele. Nem szólhatsz bele abba, hogy nevelik a gyerekeiket. Az lenne talán megoldás, ha összeköltöznétek ;)
2011. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!