Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen az anyósa?

Másnak is ilyen az anyósa?

Figyelt kérdés

Gondoltam megosztom veletek,mert annyira dühített még tegnap,de ma már nevetek rajta :)


Júniusban összeszedtem a nem használt ruháimat és kivittem anyósomékhoz,hogy neki vannak ismerősei és kínáljuk már meg nekik,hátha kellene valakinek. Jelzem sokan "hitelbe" vitték el,mondván majd kifizetik.

Tegnap megyek pont a pénzekért,mert volt családi gondoltam összeszedem,mert már volt aki ígérgette anyósomnak 2 hónapja hogy viszi és nem vitte a tartozást. De hozzá teszem,hogy a sógrommal és a sógornőmmel kb egy hete beszéltük,hogy kik nem adták még ide a ruhák árát. Én felsoroltam,és ők "rászóltak" ezekre az emberekre hogy jó lenne már ha rendeznék nekem a pénzt. Erre volt egy néni aki a lányának vette meg a ruhákat és a sógornőm szólt a néni lányának hogy anyud már rendezhetné a pénzt. Erre a kiscsaj neki állt hogy az ő anyja már rég kifizette.

Aztán tegnap mikor mentem pont találkoztam a csajszival és még mindig azt állította hogy az anyukája rendezte a pénzt,mert nem szeret tartozni senkinek. Hozzám teszem anyósomat folyamatosan kérdeztem hogy hozták e már a tartozásokat,mindig rákérdeztem erre a nénire is,hogy hozta e,és anyósom válasza egyből az volt hogy nem!

A párom már berágott tegnap hogy a kiscsaj azt állítja hogy rendezték az anyósom meg azt hogy nem. Erre a párom lemegy az anyjához a tesójával,hogy most akkor mi van,hogy fizettek e vagy sem,mert ha nem felmegyünk a nénihez és elkérjük a pénzt. Hozzá teszem azt is hogy ez a néni,nagyon agresszív hölgy,és a lánya mondta hogy nem bánná,ha ezt az anyja nem tudná meg,hogy nem került el hozzánk a pénz,mert balhé lesz. Tehát anyósomat számon kértük tegnap,és mi lett a vége? Hogy anyósom elhasználta a pénzt...

De miért nem szólt,hogy ideadták csak neki nem volt pénze és elhasználta? Ki tudja kik vitték még a pénzeket,csak anyósom elb*ssza nekem az egészet...


A párom nagyot csalódott az anyjába... Ez az asszony már még június végén hozta a tartozást,és most meg augusztus van,és még nem kaptam meg.


Bocsi ha hosszúra sikerült :)


2011. aug. 3. 15:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hála égnek imádnivaló anyósom van. Vele hasonló a kapcsolatom, mint édesanyámmal; bármit megbeszélhetek vele, nagyon kedves, figyelmes, segítőkész, jófej és megbízható is.
2011. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én anyósom nagyon kedves, aranyos teremtés. Ha pénzgondjai vannak, ami lássuk be, a mai nyugdíjasoknál nem ritka, hisz alig kapnak valamit, akkor szól.
2011. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
nekem is vannak gondjaim az anyóssal,de azért amit te írtál az dúrva
2011. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
49%

Én is szeretetszolgálatnak vagy ismerősöknek adom a nem hordott ruháimat, nem eladom... de te tudod. Pénzt szerintem legfeljebb elkölteni lehet, elhasználni nehéz :)


Na de hogy ne csak pofázzak: igen, anyósodnak szólnia kellett volna, hogy ő elköltötte a pénzt, mert kellett, majd megadja, vagy elfelejtitek. Tehát ez rossz húzás volt. Viszont használt ruhákért így ácsingózni a pénzért nem túl szép dolog... de ez a ti dolgotok.

2011. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%

jaj 61 %-os ne legyél már ilyen.

Én is eddig ingyen oda adogattam a nem használt kinőtt ruháimat, de egy ideje leálltam vele, mert pénzért simán eltudom adni, hisz semmi bajuk és valamelyik még nem is volt rajtam.


Én anyósom nagyon rendes asszony, sokat segít rajtunk pedig nem várjuk el és nem is vagyunk rászorulva, de hát a gyermekének még mindig mindent.


A te anyósod nagyon szemtelen, nekem sógornőm ilyen én egy bizonyos terméket árultam és amit ő kézbesített abból soha nem láttam egy forintot sem.


Helyedben elnézést kérnék ettől a nőtől vagy kis csajtól, mert mégis csak megvádoltátok. A mamával meg elbeszélgetnék és mikor kapja a pénzt akkor oda mennék és elkérném.

2011. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Én megértem, mert elvi kérdés, hogy anyósod hazudozik neked, és mást hoz rossz helyzetbe (a lány anyukáját pl).
2011. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a saját barátom csinálta ezt!

Barátom által adtam el ruhákat, és én is 2-3 hónapot vártam a pénzemre. Közben kiderült, hogy már rég kifizették barátomnak, de ő lusta volt odaadni nekem, inkább még ült rajta 1.5 hónapot hogy többet csináljon belőle magának.

Nah hát már nem vagyunk együtt. (nem ezért, de számtalan rossz példát tudnék mesélni)

2011. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
59%

A jobb ruhákat én is odaadom. Azért egy Nike pulcsit nem fogok odaadni a szeretetszolgálatnak,mert nem is kerül a rászorulókhoz!

De egyébként ez nálam is keverné a biztosítékot! De sajnos megoldást nem tudok. Nekem sem egyszerű anyós! Azért ilyet nem csinálna!

2011. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
A jobb ruhákat én is eladom- akart lenni!
2011. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem szar gagyi ruhákat adtam el,sőt... Csak mivel terhes vagyok és sokat híztam így gondoltam nem tartogatom,megkínálom igaz pénzért,de jelzem senkire nem erőltettem rá!!! Nem volt kötelező megvenni. Anyósmnak meg miért hagytam volna a pénzt mikor még egyetlen egy forinttal nem támogatott minket,a másik 6 gyerekét igen,sőt a fia esküvőjére sem jött el. Az ő segítségét sem kértem ebbe,ő ajánlotta fel először,én elgondolkodtam rajta és azután vittem ki. Az adót poedig igen befizettem rá... Legalább úgy mint te "kedves" válaszoló...
2011. aug. 3. 15:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!