Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen erőszakos az...

Másnak is ilyen erőszakos az anyósa, mert látni akarja a babát?

Figyelt kérdés

1 éves koráig minden nap jött anyósom, semmi családi életünk sem volt. Többször beszéltünk vele, de nem használt. Mostmár kevesebbet jár a nyakunkra, de minden lépésemről tudni akar, és főleg, erőszakosan ott lenni állandóan.

Felhív, hogy hol vagyunk, és éppen neki is arra akad dolga. Ha otthon vagyunk, akkor muszáj átjönnie egy könyvért, vagy bármiért, ami nem is kell neki.

Csak az a cél, hogy a gyerek közelében legyen.

Tudom, fontos a nagymama, szereti a gyereket, stb. De ne akarjon állandóan a nyakamon lógni, amikor egyébként is mindig megbeszéljük, hogy megyünk hozzájuk, minden hétvégén velük vagyunk, és sokszor hétköznap délután is.

Nem tudom, mit tegyek már, beszéljek vele, vagy egyszerűen mindig mondjam azt, hogy nem érek rá?

Valami hatásos dolog kéne, hogy észhez térjen: ő nem a szülő, hanem a nagyszülő.


2009. szept. 16. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Ha hív, ne mond meg hol vagytok.

Ha csönget, ne nyiss ajtót.

2009. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem legyél Vele őszínte, mond meg neki, hogy ez neked sok. Ne haragudjon meg, de szeretnéd a saját életedet élni, úgy nevelni a kicsit, hogy nem figyeli minden mozdulatodat. Szerintem kerek perec mond meg neki, hogy mostantól ne jöjjön egy pár napig! Ez biztos hatásos, még akkor is ha egy kis csete-paté is követi...:)))
2009. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A párod közbenjárása kellene, persze valószínű sértődés lenne a vége az anyós részéről.

Az én anyósom nagyon be volt indulva. A szülés kiírt időpontja előtt hetekkel napi 3x hívogatott, hogy mi újság?

Aztán ahogy közeledett a szülés ideje, már komolyan mondom idegesített. Felhívott, hogy "Vannak már fájásaid?" "Mikor fogsz szülni?" És amikor mondtam, hogy semmi, teljesen csalódott volt. Már azt éreztem, hogy sürget! Tiszta ideg voltam!

Ráadásul 1 héttel túl hordtam a babámat, be is kellett feküdnöm a kórházba. Aztán a férjemnek mondtam, hogy állítsa le az anyját, mert már nem bírom. Sokszor már fel sem vettem a telefont, de volt olyan hogy csak délután kapcsoltam be.

Amikor megszületett a babám, megkértem a férjemet, beszéljen az anyjával, hogy heti max. 2x-3x jöjjön. De ez szerencsére ritkult heti 1x alkalomra. És hivogatni sem hivogat csak 2-3 naponta.


Az a baj, hogy ilyenkor hajlamosak megsértődni, ha az ember őszintén elmondja milyen zavaró amit csinál. Ezt kellene valahogy közölni vele, de szerintem bármilyen tapintatosak is vagyunk, sértődés tuti lesz.

Viszont ha így marad minden, ahogy leírtad nem lesz nyugalmatok és magánéletetek.

2009. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!