Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van olyan érzésem, hogy...

Miért van olyan érzésem, hogy apám már átveszi a gyakorikérdések politika-témaköréban írkáló emberek stílusát? Mellesleg halottakról jót vagy semmit?!

Figyelt kérdés

Régóta csak a hőbörgését hallom. Oké, én se szívlelem a kormányt, meg egyik mostani pártot sem, de ha neki valami eszébe jut, akkor elkezd hőbörögve politizálni. Oké, politikusok lopnak, én is felfogom, de hányszor kell még hallanom?


Jó, oké, fröcsögj és hőbörögj csak, ahogy a gyk politika-rovat látogatói, aztán beveszem a leszarom tablettát, de a másik, hogy ha valakinek a véleménye nem tetszik, akkor mindig támadóan megy neki a másiknak. Néha valamiért én is részben átveszem ezt a stílust. Kritizálja anyámat, de még rám és nővéremre is rámondja, hogy "kinyújtjátok a nyelveteket és máris zseninek érzitek magatokat". Ezt most mire mondta? Egyikünk se nagyképűsködött. Jelesre érettségiztem, felvettek egyetemre egy NEM büfészakra (gyik : "egy mocskos diplomás, fúj, fúj!"), elmegyek kenyérért a boltba, lenyírom a füvet és ez a hála?


De ez most kicsapta nálam a biztosítékot : egy lányismerősöm apja öngyilkos lett. Apámnak tök szimpatikus volt az ember, de most meg elkezdte ócsárolni, hogy "EKKORA BAROM ÁLLAT!"


2011. aug. 4. 23:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Rossz dolog az öngyilkosság, hibát követett el, de már pszichomókus sem tudott rajta segíteni. Kell még ezután még a földbe is alázni, nem elég, hogy meghalt? Képzelhetitek milyen lehet, ha ezt az ismerősöm is hallaná, amit apám mond róla.
2011. aug. 4. 23:57
 2/8 anonim ***** válasza:

ez nem alázás: a tehetetlen düh az önpusztítás miatt megnyilvánulhat így.. próbáld megérteni a motivációit - valószínűleg vehemens, kolerikus vérmésékletű -találd meg mögötte a szorongó embert -amit ezzel takar..

- és ha megérted, talán tudsz segíteni neki. (ez nem csak a büfé szakosoknak megy, ha figyelsz egy műszaki vagy közg. is közelíthet a megértéshez...

2011. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Argloss ***** válasza:

Nem meghalt, hanem eldobta magától az életet. Tény, hogy nem helyes ilyeneket mondani, de ennél önzőbb cselekedet aligha van a világon, főleg családos ember esetén... Nyilván tudod miket hagyott hátra..

A gyűlölet is egyfajta gyász.. Biztosan haragszik rá apukád, mert kedvelte. Valószínűleg teljesen más zajlik le benne, mint amit mutat magából...

2011. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is vannak ilyen munkatársaim. Alapjában úgy mindenük megvan. Kocsi, ház, esetleg panel lakás, de az is szépen berendezve.Sőt valahol egy kis kert v bungesz. Semmi sem jó nekik, mert ők tényleg megdolgoztak fizikai értele4mben is azért a kis vagyonkáért. Ám látják, hallják h a politikusok és a seggnyaló kollégák milyen könnyen jutnak hozzá mindenhez anyagilag.

Na ez az ami irítálja őket, de néha már engem is. Ez a monotonság reggel kelek, este jövök, és szunya ez valahogy az embereket annira érzéketlenné tette már h családon belül is kezd eluralkodni a höbörgés, a nyugtalanság.

2011. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kenyerem szidni a humán beállítottságúakat, ez csak utalás a gyik-kommentelők stílusára.


Nem vagyok se műszaki, se közgáz beállítottságú. Informatikusnak készülök, már programoztam is magamnak egy saját webböngészőt.


Az is durva, hogy valamiért mintha "örököltem" a támadó stílusát, vagy ellestem, vagy pedig én is szorongó ember vagyok.:S Páromat vígasztalnom kellett, erre akaratlanul azt tettem, mint amit apám velem : "nehogy így merj gondolkodni!" vagy valami ilyesmi, szintén támadó hangnemben. Ahhoz képest kiskoromban mindenhez kedves voltam és a légynek sem tudtam volna ártani. :O


Amúgy 19/F.

2011. aug. 5. 00:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel a rendszerrel semmi nem stimmel. De hát nekünk is megvan mindenünk, egy kertes ház, két kocsi, mindkét gyerek egyetemre jár (államisok vagyunk, de a könyvek, nővéremnek a kollégium ugyanúgy pénzbe kerül)... Van egy érzésem, hogy tényleg a munka miatt van kikészülva, elege van, több műszakban, akár hajnali 2-ig is benn van a gyárban, ami egy multi.
2011. aug. 5. 00:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy apám és ismerősöm apja nem ismerték személyesen egymást.
2011. aug. 5. 00:42
 8/8 anonim ***** válasza:

"mintha "örököltem" a támadó stílusát" írod Kérdező.

Erre kell vigyázni: nem örökölted, hanem mint minta jelen volt. Az embernek dolgozni kell a tudatán - mert ha ez nem történik meg, belecsúszik egy látott sémába, sablonba, és pontosan ugyanolyan hibákat fog elkövetni, ami pedig racionálisan nem tetszett, lázadt ellene.

De a lázadás kevés. És ugyan érettségi után a szakterületen való elmélyedés nagyon-nagyon fontos, de sajnos EZT NEM segíti, nem is érinti (egyik sem, még a filozófia, pszichológia sem!). Ez más. Ez más módon kell.


Folyamatosan tisztítani a magától automatikusan besszennyeződésre, szétszórtságra hajlamos tudatot, fokozni az éberségét, mert magától lustaságra, sémákba, megszokottságba belesüpped.

(vannak idősek, akiken láthatod: szinte csak a megszokottságok mozgatják, megrögzöttségek. Ezek a halál erői)

Megvoltak ősidők óta erre a gyakorlatok, leginkább a történelmi vallások (az öt világvallásra gondolok) szerzetes-rendjeiben őrizték és gyakorolták a tudat alakításának módszereit. Magától tehetetlenűl lehull, mint ez elengedett tárgy.

Koncentráció. Meditáció. Kontempláció.

2011. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!