Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy külföldön élő magyar...

Egy külföldön élő magyar állampolgár "lefordíttathatja" a nevét az ottani nyelvre?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl kiköltözöm később külföldre, megváltoztathatom a nevem, hogy ottaninak hasson (csak ugyanazzal a jelentéssel, szóval igazából csak fordítás lenne). Illetve ha igen, akkor azt hol kell bejelenteni? (Elnézést, de nem találtam jobb témát neki.)
2011. aug. 5. 21:57
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem pont úgy megy, mintha pl más vezeték nevet szeretnél, mert elváltak a szüleid(apád Kovács, anyád Szabó), és nem akarsz tovább Kovács lenni, elmész a hivatalba, fizetsz x összeget, és utána már Szabó vagy.
2011. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok olyanról, aki pont ezt tette, szóval lehetséges.

Azt nem tudom, hova kell menni. Gondolom ez minden országban más.

2011. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt majd minden országban az anyakönyvi hivatal intézi, de előfordulhat, hogy az állampolgárság megszerzésekor lehetőség van a névváltoztatásra vagy névmódosításra - ez esetben nyilván az állampolgársági ügyekkel foglalkozó hivatal intézi
2011. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szokás. Meg minek? Hogy jobban elszakadj, vagy hogy odakinn jobban kötődjél. Én még magyarból úgy tanultam, hogy neveket nem fordítunk le semmiképp. Jules Verne minden nyelven az. És Jókai Mór is. Bután nézne ki az is, hogy ahelyett, hogy azt mondanám, hogy elutaztam Montevideóba, az t mondom, hogy elutaztam "Nagy hegyet látok"-ba.
2011. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Általában nem szokás."" a magyar állampolgárságról szóló törvény is megengedi pl a honosítási eljárásban, hogy magyarosítsák az új magyar állampolgárok a neveiket ;)
2011. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, errol regenyt tudnek irni neked, mert atmentem ezen.


Lenyeg a lenyeg: igen, mikor kulfoldi allampolgarsagot szerez valaki, a nevet abban a masik orszagban bejegyzik kulfoldi irasmoddal. Magyarorszagon amig csupan magyar allampolgar, NEM lehet kulfoldi irasmodu keresztnevet bejegyeztetni.


Es akkor kettos allampolgarkent lesz 2 utleveled. A magyarban Kovacs Peter leszel, az angolban meg Peter Smith. Tehat egyik helyen igy tartanak nyilvan, a masikban meg a masik neveden. Semmit gondot nem okoz. Gondolom, hogy ugyis egyik orszagban fogsz csak elni.


Ahogy irtam, ezt nem tudod intezni, amig nincs masik allampolgarsagod es azt kulfoldon kell kezdemenyezni, ha egyaltalan jogosultsagot tudsz szerezni ottani allampolgarsagra, mert az nagyon nem egyszeru manapsag.

2011. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát, márpedig régen szokás volt lefordítani, Jules Verne-t pl. Verne Gyulaként említik..

az nekem fura, hogy a Kovács Péterből Smith lett. a legtöbb vezetéknevet nem is lehet lefordítani, már itt ugrik. meg egy csomó keresztnevet sem.

2011. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves elozo valaszolo! Elotted iro vagyok. Nem a Smith-en van a hangsuly. A magyar torveny nagyon szigoru a keresztneveket illetoen, tehat ott kulfoldi irasmodu nem lehet. Az en csaladomban sincs a vezeteknev leforditva, csak a keresztnev (viszont ismerek olyat, akinek mindketto le van, akinek lefordithato). A magyar papirokon kettos allampolgarkent is magyarul van, a kulfoldin kulfoldiul. Nem tudom, mi olyan furcsa ebben.
2011. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!