Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a locsolást?

Hogy oldjátok meg a locsolást?

Figyelt kérdés

Mert már csak a pénzért járnak locsolni a fiuk,lány vagyok és most teljes anyagi csöd van nálunk.

Mit csináljak hogy ne közösitsenek ki?

Mert nem lesz pénzem a locsoloknak!!


2009. ápr. 10. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor kapnak csokitojást. Aki mást várt, így járt. Ne érdekeljen a véleményük!
2009. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

MIIIICSOOODAAAA?


Pénzért járnak a fiúk locsolni?

Ha hozzám valaki ezért jönne, úgy kipenderíteném, hogy az óceán túloldalán találná magát!!!


LEGYEN MÁR BENNED TARTÁS --NŐ-- LÉTEDRE!!!


Nem csoda,hogy a pasik ilyenek, amilyenek, mert mi nők egyre hülyébben reagálunk a dolgaikra és mindent elnézünk nekik.


Még jó, hogy nem mi tartjuk el a pasikat.


A férfi dolga elkényeztetni a nőt, nem pedig fordítva.


És ha ilyen lüke vagy, hogy fizetsz is a locsolásért azért röhögnek ki maguk közt!!!



JÉÉÉZUUSOM!

2009. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el otthonról. Ha nem vagy otthon, nem szólhatnak le amiatt, hogy nem adsz pénzt. Vagy lehet, elég, ha bezárkóztok és csndben kivárjátok a nap végét.

Ha annyira fontos, hogy meglocsoljanak, akkor marad a festett meg csoki tojás, de a pénzt meg se említsd, főleg ne szabadkozz. Az már tényleg ciki.

2009. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
gyerekeknek sajna muszáj adni akármilyen szomorú hagyományrombolás is....a felnőtteket ellátod kaja-piával addig ok.sztem is mondd hogy elmész otthonról...
2009. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Többek között számomra ezért a legundorítóbb a húsvét.Kislánykoromban is rühelltem, most méginkább, mindig elmegyünk kiráundulni, tegyétek ti is ezt. Még csak az kéne, hogy pénzért locsoljanak meg. Köszi, akkor veszek magamnak egy üveg pacsulit és magamra szóróm. Aki pofátlanul pénzért jön, tuti eltakarítanám. Nem is értem, te ezt eddig hogy engedhetted. Az anyagi helyzeted ellen nem tudsz mit tenni, tehát vagy csokitojás, vagy elmész otthonról. Sajnálom, ha akkora taplókkal vagy körülvéve, hogy kiközösítsenek, ha nincs pénzed locsolókra. Ha szerinted a csokitojás miatt kiközösítenének, akkor be se engedd őket.
2009. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell lehurrogni szegényt, vidéken sajnos tényleg ez a kialakult szokás, hogy a kifiúknak, gyerekeknek pénzt adnak. persze nem nagy tételt 500-1000Ft-ot.

Felnőttek csak tojást vagy vendéglátást kapnak.

Tényleg menj el kirándulni és megúszod az egészet.

2009. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Az egyik testvérpár, haveromék locsoláskor előző évi karácsonyról megmaradt szaloncukrot kaptak:)
2009. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Úristen.

Hozzánk nem szoktak sokan jönni kb.7-8-an.Egyik sem kicsi már,20felett van mind.Mi nem szoktunk pénzt adni.Ők meglocsolnak,mi cserébe adunk csokitojást és vendégül látjuk.Megkínáljuk sütivel,húsvéti sonkával és üdízővel/esetleg egy pici alkollal.

Amíg picik voltak anyumék adtak nekik egy kis pénzt.(6-10 éves kor között kb. 100Ft-t.)


Könyörgöm felnőttek,nehogy már azért menjenek locsolni,hogy Te adjál nekik pénzt!!!!Lásd vendégül őket,beszélgessetek.Ez sokkal többet jelent mint a pénz.


14/L

2009. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is csak a rokonságban lévő gyerekek kaptak pénz,500 forintot.(még 7-8éve,a szüleimnél éltem még),ma már felnőttem,mi tűzünk el itthonról.bár nincs is kisgyerek a családba akinek kéne adni esetleg,de engem ez az egész locsolás dolog kikészít.tavaly vagy azelőtt itthon ültem,a párom locsolkodni volt.halálra untam magam,alig jött valaki,amit nem is bánok.most elmegyünk,majd vasárnap megy locsolni a közeli rokonokat vagy hétfőn délután,én akkor úgyis dolgozok.
2009. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, kínáld meg sütivel, s ha lehet vegyél kis 30 ft-os csikit vagy csokitojást, s adj azt. Vagy fess tényleg nagyon szép hímes tojást. Szólni nem fog, vagy megérti, vagy ha nem akkor a szülei elmagyarázzák otthon. Biztos másnál is soványabb most a húsvéti nyúl, ne aggódj!

Ez hogy pénzt adunk,ez egy szokás. Nem kötelező élni vele. Valamit adj az a lényeg.Ha tudnál valami nagyon ötletes hímes tojást, ami nem megszokott, akkor annak tényleg örülnének. Vagy mézeskalácsot még csinálhatsz, választhat hogy kard vagy mobil alakú, annak tényleg örül, mert szokatlan, és nincs neki olyan.

Örülnek a pénznek is, de majd kapnak máshol. Nem fizetésért jönnek, hanem hogy ne hervadozzál!

Hidd el, aki meg akar locsolni, annak az a lényeg, hogy ott találjon. Aki csak pénzért jött, azt meg sajnáljuk. Nem ciki ez, ne foglalkozz vele!


Ha mégis kellemetlen, akkor mondd mindenkinek, hogy elutaztok, de ne bukj le akkor! Mert ha rájönnek hogy hazudtál, az tényleg kellemetlen!Tényleg elmehetnétek kirándulni, a kiserdőbe mondjuk, piknikezni. Vagy mamához a kertbe.

2009. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!