Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözök mit kéne...

Külföldre költözök mit kéne magammal vinni?

Figyelt kérdés
Több évre olyan három év talán bár nem lehet tudni külföldre költözök. De rengeteg ruhám van amit nem tudok és nem is akarok magammal vinni. De amiket nem viszek azokkal mit csináljak? Tároljam itthon éveken keresztül vagy adjam el? Akik külföldre mentek azok, hogy oldották ezt meg? Vagy ti mindent vinnétek vagy semmit?
2011. aug. 7. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

mi az, hogy mindent vinnétek, vagy semmit? ez a lehető legrosszabb felfogás


itt az nem mindegy, hogy repülővel mész, vagy autóval, vagy volán busszal, vagy saját lakóbusszal

na mindegy, ezt kifelejtetted, de megpróbálok tanácsot adni


tehát a ruhákat nem hiszem, hogy eltudnád normális összegért adni, inkább ajándékozd el, ami nem kell

ostobaság sok ruhát vinni, inkább olyan dolgokat vigyél ruha helyett, ami létszükséglet


ha pl kiveszel egy albérletet, ott az is lehet, hogy még ágy sem lesz... na jó azért azok általában vannak

de evőeszközöket, kanalat, villát poharat vinned kell, amik sokkal fontosabbak a mindenféle díszestélyinél

aztán ha otthon akarod tárolni a ruhákat, készülj fel, hogy a molyok tönkre teszik a ruhákat, vagy olyan bűzös szekrényszaguk lesz, hogy azzal elszórakozhatsz, mire kitisztítod

ha kimész olyan dolgokat érdemes vinni, amiket a munkád során fogsz használni, olyan mindennapi tárgyakat, amiket most is használsz, de pl észre sem veszed. pl ágyneműhuzat

2011. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Szüleiddel élsz vagy külön?
2011. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Repülővel mennék, de lehet kocsival is tudnak vinni ki egy-két dolgot.

Második válaszolónak szüleimmel élek.

2011. aug. 7. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ruhákat dobozold be és tedd úgy a szekrénybe, esetleg pince/padlás.

Ha külön élnél, akkor mondtam volna, hogy mindent vigyél át a szüleidhez(bútor, ruha, tárgyak). Az a legbiztosabb, úgy nem lopnak el semmit amíg távol vagy.

2011. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mikor kiköltöztünk akkor kocsival jöttünk, de ígyis csak azokat amiket tudtuk, hogy az időjárás miatt tudom hordani..pl nyáron max feltudok húzni egy térdnadrágot és egy pólót de egyébként mindig hideg van, igy meleg cuccokat hoztunk csak, a többi az otthon a szekrényben van..semmi szekrény szaga sincs...mert, ha megyünk haza akk ne kelljen mindig ide-oda cipelni a ruhákat.:)
2011. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni hova mész?:)
2011. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Utolsónak persze, Londonba megyek.

2011. aug. 7. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:

első vagyok... oda macerás kimenni autóval

mindenesetre egy jó tanács: ha félig van a tank, már keressetek benzinkutat!

2011. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt vidd először, ami a legszükségesebb. Iratok, okiratok, diploma, születési anyakönyvi kivonat, házassági anyakönyvi kivonat, oltáskönyv (van, ahol kérik), útlevél stb. - a munkához vagy a kinn éléshez szükséges iratok, ha kell, akkor hivatalos fordításban (pl. Országos Ford. és Ford. Hitelesítő Iroda által kiadott okiratok). Fényképek (ha szereted), némi pénz, esetleg gyógyszer.


Ha többször mégy haza, pl. havonta, kéthavonta, akkor elsőször csak annyi ruhát vigyél, ami kb. két hétre elég, azt lehet mosni, cserélni. (Londonba feltételenül vigyél egy könnyű, laza, de esőálló széldzsekit!) Amint lesz több pénzed, akkor úgyis vehetsz egy rakás holmit kinn, nem kell otthonról cipelni mindent. Mivel én kétlaki vagyok, nekem otthon is van egy ruhatáram, meg itt is, így kevesebbet kell hazacipelnem, ha hazamegyek, és több hely jut a csomagomban a könyveimnek. Nekem az a fontos.


Az a kérdés, hogy haza fogsz-e járni időnként, vagy végleg felszámolsz mindent? Utóbbi esetben nehezebb, ekkor mindent alaposan át kell válogatni és minden felesleges holmit kíméletlenül kihajítani, vagy elajándékozni, vagy elvinni menhelyre, templomba stb. ahol ruhát gyűjtenek.


Ha haza fogsz járni, akkor könnyebb. Akkor csak a legszükségesebbet vigyed. Azt is megteheted (én úgy tettem az elején), hogy azt, ami a csomagba nem fért bele, azt feladtam postán (pl. vastag pulcsit, az úgyis majd csak ősszel kell), kedvenc kabátot.

2011. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A ruháidat, amiket otthon hagysz, nem kell féltened. Vegyél egypár csomag levendulát a boltban vagy előre elkészített levendula-zacskókat és tedd a ruháid mellé! Nekem egy szál moly sem költözött semmiféle holmim közé. A moly nagyon utálja a levendulát és molyirtószaga sincsen egyetlen otthoni ruhámnak sem. :)


És a szüleid nyílván odafigyelnek az otthoni dolgaidra.


A repcsinél - én is azzal járok a németekhez -, oda kell figyelni a súlyhatárra. Ha a csomagod 20 kg-s, akkor a hátizsákod még lehet 5-10 kg-s általában, csak a centiben megadott mérete számít (de azt nem tudom fejből, de minden repülőjárat honlapján meg van adva).


Minden attól függ, hogy hova fogsz költözni, milyen az albérlet. Van-e ágynemű, mosási lehetőség, vasaló, étkészlet stb. Erről én nem tudok mit mondani, mert a férjem egy évvel előttem jött ide, már sok minden volt, ami pedig nem, azt időközben megvettük.


Szerintem jó ötlet volna, ha valamelyik közösségi portálon, ahol rajta vagy - ha van ilyen - megkérdeznéd a Londoni Magyarokat. Sok olyan klub van, ahol az adott külföldi város emberkéi összegyűlnek. Biztosan többet tudnak mondani, mint én.

2011. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!