Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a környezetedben család...

Van a környezetedben család szempontjából példaértékű ember?

Figyelt kérdés
Olyan ember, akire felnézel, mert szépen bánik családjával, Milyen tulajdonságai miatt nézel fel rá?
2011. aug. 9. 11:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A párom, egyszerűen csodálatos, okos, mindent megtesz a családért, nem tudom szavakba foglalni, ilyen férfival még nem találkoztam.
2011. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a családomban gyakorlatilag csak ilyen ember van. Anya: mindig mellettünk áll, de soha nem szól bele az életünkbe, ha bajba kerülünk azonnal ott van.

Papi (anya férje): következetes de mindenkit nagyon szeret, segít ahol tud, anyának is nekünk is, mindent meg lehet vele beszélni.

Milyen tulajdonságokra gondolsz kb?

2011. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Én
2011. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Én
2011. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Anyai nagyszüleim, mert nekik nem az áskálódáson jár az eszük egész nap, hogy kit mivel lehetne hátba támadni, meg egymást is szeretik, ha összevesznek, mindig kibékülnek, a gyerekeiknek mindig segítenek, ha nehéz helyzetbe kerülnek...
2011. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Van, anyukám. Ha törik ha szakad mindig dolgozik, pedig a munkája nem épp a legfényesebb, és bár találhatna jobbat de ő itt érzi "jól" magát mert úgy gondolja csak ezt tudja jól megcsinálni. Míg apám reggel elmegy 4-5kor hazajön és eszik, punnyad, gépezik, alszik, addig anyukám ha hazajön még takarít, elrakosgat mindent, néha nekünk kell rászólni hogy hagyd majd holnap megcsinálom. Reggel 6-ra megy dolgozni és este fél 12-re ér haza. De ő mindig nekiállna takarítani. Ha másnap nem dolgozik korán felkel, bevásárol, ha kész a kaja utána elkezd szépen mindent kitakarítani. Nem bír egy helyben lenni :) Persze mi is segítünk itthon, de olyan makacs hogy néha már fogni kell és segítséggel leültetni hogy na, nyugi, elég lesz mára :D Mikor én hasonló szinten dolgoztam, azt a 3 hónapot alig bírtam ki és reggelente ha nem dolgozott felkeltett és megvárta míg elmegyek, volt mikor nem akartam bemenni de ő adott erőt nekem. Ő már 7 éve ezt csinálja én meg 3 hónapig...Volt miből erőt gyűjtsek.

18/l

2011. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

manapság egyre kevesebb példaértékű családapával vagy családanyával találkozom. tudom minden család más, és az idők is változnak. és persze mindenkinek más jelent a példaértékű. konkrétan a válásokra gondolok.sok kisgyermekes család válik. amiről nekem személyes véleményem, hogy akik 6-8-10 éve együtt tudnak élni, szerintem meg is tudnák javítani a kapcsolatot. modern társadalmi jelenség, hogy ha valami (szgép, telefon) elromlik dobjuk ki, veszünk újat. mintha a kapcsolatokban is ez lenne. egyre több fiatal pár ismerősöm válik. eddig nagyrészt bp-en tapasztaltam ezt, de már vidéken is egyre gyakoribb ismerőseim körében.

arról nem is beszélve, hogy a gyereknek az első számú példa a szülő.. statisztikák alapján elvált szülők gyermekei sokkal nagyobb gyakorisággal válnak el..

mit gondoltok erről?

2011. aug. 9. 11:53
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagypapám volt ilyen ember. Sajnos ár nem él, 10 éves voltam mikor meghalt, de még azelőtt, olyan 8 éves korom körül megfogalmazódott bennem, hogy igen, nekem nem sztárocskák, hanem a nagypapám a példaképem. Nagyon jó ember volt, mindig csodálattal néztem rá. Egyszerűen nem volt olyan dolog amit ne tudott volna. Bármit kérdeztem tőle, mindent el tudott magyarázni, olyan nagy türelemmel bánt velünk(az unokáival), szépen beszélt velünk, mindenki tisztelettel fordult felé, mert ő is tisztelt mindenkit, mindig megnevettetett, nagyon jó volt a humorérzéke. Jótékonykodott sokat emberekkel, nekünk papírboltunk van, és volt olyan hogy a kasszából vett ki pénzt azért, hogy szegényeknek adja és nem várt cserébe semmit. Mindig figyelt ránk, szinte hamarabb tudta mire gondolok, mint én magam. Segített matekozni. Mindenhez értett : az emberekhez, állatok gondozásához, növényekhez, matekhoz, sporthoz, filmekhez, számítógéphez, főzni is tudott, és anyukámnak gyerekkorában még be is szárította a haját! A legjobb férj, apa és nagypapa volt aki valaha élt a földön. Fantasztikus ember volt, és nem nagyon tudom ennél jobban elmondani mennyire csodálom és szeretem őt.
2011. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Figyi igazad van abban, hogy ez szomorú helyzet, de gondolj bele. Régen azért nem volt ennyi válás, mert egyrészt nem volt elfogadott, másrészt egy nőnek nem volt hová mennie, inkább az alkoholista nőverő férjét is tűrte, mert nem volt választása.

Anya kétszer vált el, és részben pont ezért tisztelem annyira! Mert nem fél 3 gyerekkel, meg néggyel válni, nem tűrte, hogy boldogtalan legyen, hanem lépett! Ami nem jó, nem okoz már örömet, attól igenis meg kell szabadulni. Nem kell ronda válásokra gondolni, anya jó ember, a mai napig jóban van mindkét volt férjével és nagyon tisztelem érte!

2011. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

12.18!

mai helyzetről beszélek, nem arról mikor régen 17-8 éves korban "férjhez adták" a nőket.

szép napot :)

2011. aug. 9. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!